גילי איזיקוביץ

יוצרת הסדרה "פלפלים צהובים", קרן מרגלית, תשתתף באירועים לרגל יום המודעות הבינלאומי לאוטיזם המצוין באו"ם. בערב מיוחד שיתקיים מחר, יוקרנו שני פרקים מתוך סדרה הדרמה שיצרה וביימה. לאירוע הוזמנו שגרירים ודיפלומטים מרחבי העולם, מזכירות האו"ם הבכירה ונציגי ארגונים בינלאומיים העוסקים באוטיזם. מרגלית, שביימה את הסדרה עם אמנון קוטלר, ובעצמה אם לילד אוטיסט, תישא דברים בכינוס ותשוחח עם הקהל לאחר הקרנת הפרקים.

את השתתפותה של מרגלית יזמה משלחת ישראל לארגון, וזו הפעם הראשונה שבה תוקרן הסדרה מחוץ לגבולות ישראל. "פלפלים צהובים", ששודרה עד לאחרונה בזכיינית ערוץ 2 קשת, מגוללת את סיפור התמודדותה של משפחה מהערבה, המגלה שבנה בן החמש לוקה באוטיזם. דרך סיפור הגילוי, האבחון, מעורבותם של חברים במשפחה הגרעינית והמורחבת והניסיון לסייע לילד, מוצגות סוגיות של בעיות תקשורת שונות המאפיינות את כלל בני האדם.

קרן מרגלית אמרה אתמול ל"הארץ" כי "גילינו שהסדרה הצליחה לפרוץ את גבולות הספה בסלון. אנחנו יודעים על גידול בפניות לאבחון ולארגונים ובפניות להתנדב בשירות לאומי, ומבינים שלסדרת טלוויזיה יש כוח גדול בהשפעה על השיח". מנכ"ל קשת, אבי ניר, מסר: "'פלפלים צהובים' מעידה על כוחה של הטלוויזיה להעלות נושאים חשובים על סדר היום הציבורי, להציג מציאות מורכבת של אוכלוסיות ייחודיות ולעשות זאת ברגישות ובאופן שיהיה נגיש לכלל הצופים. אני גאה שהיצירה, שקשת העניקה לה בית חם, מייצגת את ישראל בעולם, ובטוח כי קרן מרגלית היא הבחירה הטובה ביותר לעיסוק בנושא חשוב זה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ