האף-בי-אי פתח בחקירה בנוגע לאי סדרים בקרנות הצדקה של מדונה

חשד כי מיליוני דולרים שהיו מיועדים לבניית בית ספר לנערות במצוקה במלאווי בוזבזו על ידי מנהלי מרכז הקבלה בלוס אנג'לס

איתמר זהר
איתמר זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איתמר זהר
איתמר זהר

סוכנות האף-בי-איי פתחה בחקירה נגד קרן הצדקה של מדונה למען מלאווי. על פי תחקיר מקיף של השבועון ניוזוויק, סוכני אף-בי-איי בלוס אנג'לס בודקים חשדות לאי סדרים בקרן שהוקמה בשנת 2006 והצליחה לגייס מאז סכום בסך 18 מיליון דולר. הנהלת הקרן השקיעה 3.8 מיליון דולר לבניית בית ספר לנערות במצוקה במדינה האפריקאית. עם זאת, בנייתו של בית הספר, שנועד לקלוט כ-400 תלמידות ועלותו היתה אמורה להסתכם ב-15 מיליון דולר, הופסקה משום שהקרן פשטה רגל. חוקרי האף-בי-איי בודקים גם אי סדרים במרכז הקבלה העולמי בלוס אנג'לס, בטענה שהכסף שהיה מיועד לבית הספר במלאווי בוזבז על ידי אנשיו. על פי הדיווח, אנשי המרכז ובראשם הרב פיליפ ברג נתונים בחקירה פדרלית משום שחיו חיי מותרות על חשבון הכספים שהיו מיועדים לצדקה. בין השאר נטען כי חיו בארמונות בבוורלי הילס, נהנו מטיסות במחלקת עסקים והעסיקו עוזרים רבים.

קרן הצדקה של מדונה במלאווי, "Raising Malawi", שגייסה כספים מכוכבים כמו גווינת פאלטרו וטום קרוז, טענה בעבר כי עזרה לנערות רבות. עם זאת חברי הנהלת הקרן פוטרו באחרונה עקב ניהול לא תקין שהוביל לעיכוב בבנייה. חברי ההנהלה הואשמו כי קיבלו משכורות גבוהות מדי ומכוניות יקרות. מדונה, שאימצה שני ילדים ממלאווי, שילמה על פי הדיווחים 11 מיליון דולר כדי לכסות את החובות. עם זאת, כמה מעובדי הקרן המפוטרים תובעים אותה כעת בטענה שהיא חייבת להם כספים.

קרן צדקה נוספת של מדונה, "Success for Kids", גייסה 33 מיליון דולר מאז 2001. לקרן היו קשרים עסקיים עם הקרן למען מלאווי, אבל גם בה התעוררו קשיים שנבעו מניהול כושל. ב-2008 ארגנה מדונה, בחסות בית האופנה גוצ'י, ערב גאלהשנועד לגייס כספים לקרן למען מלאווי. הזמרת הכחישה טענות שלפיהן היא מתכוונת להעביר את הכסף שייתרם לטובת מרכז הקבלה העולמי. גוצ'י תרם לקרן כ-3 מיליון דולר, אבל כעת מתברר כי הכסף ירד לטמיון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ