היענות נמוכה להופעה של ג'סטין ביבר

מפיק ההופעה מאשר כי מכירת הכרטיסים עד כה דלה ביחס לציפיות: "ההורים חוששים לשלוח את ילדיהם לבד לפארק הירקון"

ליה פן
יעל געתון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ליה פן
יעל געתון

כשבוע בלבד לפני ההופעה של ג'סטין ביבר, שצפויה להתקיים ב-14 באפריל בפארק הירקון בתל אביב, נמכרו רק כ-21,700 כרטיסים מתוך 35 אלף הכרטיסים שציפו המפיקים למכור. על פי השערה, מכירת הכרטיסים מתעכבת בשל חשש של ההורים לשלוח את ילדיהם לבד להופעה בפארק. בתגובה החליט מפיק ההופעה, גד אורון, להעניק כרטיס חינם להורה על כל רכישת שני כרטיסים לילדים. "היו מאות פניות מהורים שלא מוכנים שהילדים שלהם ילכו לבד, ופניות מילדים שהוריהם לא הסכימו שילכו", אמר אתמול אורון ל"הארץ", "כ-5,000 כרטיסים מתעכבים. להורים יש דאגה ממקום גדול עם הרבה קהל". לדבריו, מעולם לא נערך מופע בסדר גודל כזה בארץ מול קהל של בני נוער וילדים. ההופעות שנערכו בעבר לבני נוער וילדים התקיימו באולם מקורה, בסדר גודל של 5,000-7,000 מקומות. פארק הירקון, שבו יתקיים המופע, מכיל עד מאה אלף איש.

לפי ההערכות, בנק דיסקונט שריין מראש כ-15 אלף כרטיסים, מתוך 21,700 הכרטיסים שנמכרו. שריון הכרטיסים התבצע בתמורה להסכם בין חברת ההפקה לבנק, שבמסגרתו לקוחות הבנק המחזיקים במפתח דיסקונט יכולים לרכוש כרטיס מוזל במכירה מוקדמת ולבחור את מיקומם בפארק, ואילו הבנק העביר סכום כסף לחברת ההפקה בתמורה להוזלה. לפי חישוב זה, רק כ-5,000 כרטיסים נמכרו ללא תיווך, להוציא את 1,000 הכרטיסים שחולקו על ידי ידיעות אחרונות. בתעשיית המוזיקה מעריכים כי בקצב הזה יהיה קשה להגיע לעוד 14 אלף אנשים עד מועד ההופעה.

"מופע בפארק הוא מטבעו בעמידה, ופעמים רבות הקהל מחכה לרגע האחרון", הסביר אורון, "היתה ציפייה בתקשורת ובציבור שתוך חמש דקות לא יישארו כרטיסים. כמו כן, בשנים האחרונות יש מופעים כמו לאונרד כהן שמוכרים את כל הכרטיסים תוך 24 שעות. אנחנו לא במצב רע, ובעשרה ימים הקרובים נמכור לא מעט כרטיסים. מרסל אברהם, המשקיע, היה שמח אם לא היו נותרים כרטיסים כבר בשלב הזה, אבל אנחנו בסדר עם ההפקה. נמכרו קרוב ל-22 אלף, למה שנבטל?". לדבריו, בארץ נהוג להשקיע כ-50-60 אחוזים ממספר הכרטיסים שנמכרו. "לפי נתון זה, כרגע אנחנו בסדר", הוסיף.

רונית ארבל, דוברת ההופעה בישראל, אמרה בתגובה: "סך המכירות עומד כרגע על מעל 20,000 כרטיסים. בגלל שהמופע הוא בפארק הירקון, יש באפשרותנו להכניס קהל רב ולכן אנו עושים מאמצי שיווק רבים כדי להגדיל את מספר הכרטיסים הנמכר. נשמח לראות קהל רב יותר במופע אך בשום מקרה אין אכזבה מהמספר שנמכר עד היום. ההופעה תתקיים והקהל צפוי לחוות חוויה מדהימה. רבים מהמופעים שהגיעו לישראל היו שמחים למכור מספר של מעל 20,000 כרטיסים. רמת הציפיות למספרים גבוהים יותר נבעה כנראה מהעובדה שלמופעים באצטדיון רמת גן מסוג אלטון ג'ון ולאונרד כהן נמכרו מעל 40,000 כרטיסים. לא כך המצב בפארק הירקון, ולא כך המצב במופע המיועד לבני נוער".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ