יופי: חדש תחת השמש

תכשירי הגנה חדשים מפני קרינת השמש, סדרת קרמים חדשה למיצוק העור וכמה ניחוחות אביביים

דורית לנדס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דורית לנדס

בחורף הזה, שהיה משופע בימים בהירים וחמימים, חשנו בעוצמתה של השמש החורפית, עוצמה שהוכיחה בעליל את דברי המומחים הטוענים כי יש להסתייע במסנני קרינה פעילים יותר בכל ימות השנה. ואם רצוי להשתמש במסננים שמקדמי ההגנה שלהם מגיעים למס' 30 במקומות שאקלימיהם ממוזגים, הרי שמקדם הגנה מס' 50 ממש מתבקש לימי החום.

המהדורה החדשה של "יו.וי אקספרט" (לנקום) מביאה חידושים מעניינים אחדים. נוסף על כך שמקדם ההגנה הוא מס' 50 והמסנן מכיל את החומר המשובח מקסוריל, לדברי היצרנית התכשיר מקנה "הגנה מושלמת" מקרינה אולטרה סגולה במשך 12 שעות. עד כה הדגישו כי משך ההשפעה של מסנני הקרינה מוגבל, ואפילו כאשר נמצאים בין קירות הבית או המשרד, הם מתפוגגים כעבור שעתיים-שלוש. אבל לנקום מדברת רק על קרינת UVA, אף שבאחרונה נוכחו כי גם קרני UVB מזיקות מאוד.

מערכת הסינון של "יו.וי אקספרט" החדש פועלת גם נגד מזהמי הסביבה שפגיעתם בעור חמורה כשהם חוברים לקרניים המזיקות. לתכשיר מרקם נעים שאמור לחבור עם שכבה מקדימה של תכשיר טיפוח יומי. יצוין כי אם תכשיר הלחות או ההזנה הזה מכיל מסנן קרינה משל עצמו, שיעור ההגנה על העור לא יהיה סך שני מקדמי ההגנה של השניים, אלא דווקא הממוצע שלהם. זו סיבה די משכנעת להעדיף תכשיר לחות בלא מסנן, ולהימנע מלמשוח תכשיר מייקאפ עם מסנן קרינה מעליו. המחיר - 380 שקל ל-50 מ"ל.

חברת וישי עדכנה את סדרת "קפיטל סוליי" להגנה משמש: נוסף על האריזות החדשות, כל שבעת המוצרים מכילים מסנן קרינה שמקדם ההגנה שלו מס' 50, ולשני המוצרים החדשים לפנים נוסחה חדשה שאמורה לדברי היצרנית לגונן על תאי הגזע. היצרנית מזכירה כי השילוב בין קרני UVA ו-UVB נעשה קטלני במיוחד כשהן חודרות לדרמיס ואז פוגעות בדנ"א של תאי העור, והנוסחה האמורה נועדה למנוע זאת; היא מצויה בשני מוצרי הפנים שמרקמם קרמי וקל למשיחה. (50 מ"ל - 145 שקל, 30 מ"ל - 100 שקל).

עוד בסדרה קרם הגנה לעור רגיש שמחירו 145 שקל ל-50 מ"ל, תחליב הגנה נוזלי ב-145 שקל ל-40 מ"ל, קרם הגנה לעור הגוף - 135 שקל ל-100 מ"ל, ושני מוצרים לילדים, תרסיס הגנה לגוף - 170 שקל ל-200 מ"ל, ותחליב הגנה לפנים ולגוף - 135 שקל ל-100 מ"ל.

לא קופאים על השמרים

סדרת "רויטאליפט" (לוריאל) המיועדת לטיפול בקמטים ולמיצוק העור מתחדשת לפרקים, ובאחרונה חודשו שלושה מהמוצרים הבסיסיים - קרם יום, קרם לילה וקרם עיניים. לדברי היצרנית מרכיביה (בין היתר שמרים ופולי-פפטידים) ממריצים את מיצוק העור, ואילו תרכובת פרו-רטינול A פועלת נגד הקמטים.

עורה העדין של נסיינית המדור (45 פלוס) נוטה ליובש קיצוני, אף מגיב ברגישות יתר למזג האוויר ושינוייו, ואף שבדרך כלל הוא נראה רענן, אין הוא "מלא" במידה שמשווה חזות "מוצקה". הנסיינית התבקשה להגיב לפעולתם של המוצרים מבלי להתייחס ל"הבטחה" מצד היצרנית, ואמנם כתבה בדיווחה: "אינני יודעת מהי בדיוק ההבטחה של הסדרה, ואני לא יכולה להבטיח בוודאות שהשימוש הוריד כמה שנים מעל עור פני, אך הסדרה התאימה לי והנעימה לי.

"בסדרה קרם יום וקרם לילה (כל אחד מהם מובחן על פי צבעו, וזה נוח מאוד), וכן קרם עיניים. הקרם סמיך מאוד אך נמרח בנעימות ונספג מיד, משאיר תחושה נעימה של לחלוח מתמשך. מורגש הבדל בין קרם היום, הקל יותר, לקרם הלילה העשיר, ובסך הכל, לאחר תקופה ממושכת שאני משתמשת בו אני יכולה לומר שהעור נראה ומרגיש מצוין (ואין זה עניין של מה בכך בחורף היבש). גם קרם העיניים מלחלח במידה, ונתון בשפופרת נוחה לשימוש. למרות שמדובר בשפופרת קטנה, היא הספיקה לכל "אורך חיי" הקרמים, כך שלא נשארתי בלא אחד הרכיבים של הסדרה".

מחירי הקרם ליום וללילה זהים - 200 שקל ל-50 מ"ל - וזה אף מחירו של הקרם לעיניים שתכולתו 30 מ"ל.

אי האלמוגים

באוסף האיפור המרשים של איב סן לורן לאביב קשת של צבעים רכים לצד גוונים בולטים יותר, במיוחד לשפתיים וללחיים. והפעם מוצגים שני מוצרים חדשים: האחד, "פאלט פינק סלבריישן", אבקה דחוסה המשמשת כהיילייטר, בוהק ורוד בהיר שמעדן את מראה העור, מאחיד את הנקבוביות. האבקה "מתיישבת" היטב מעל המייקאפ, ואינה נבלעת בתוכו; לדברי היצרנית היא מכילה סיליקון שמאפשר עמידות לאורך זמן (מהדורה מוגבלת, מיוחדת, 380 שקל).

זו גם שכבת בסיס אידיאלית למשיחתו של המוצר החדש השני, "קרם דה בלאש", סומק קרמי נימוח ביותר הנתון בקופסית ונמשח על הלחיים באצבע. הסומק מוצע בחמישה גוונים, שלושה מהם בהירים, אפרסק, ורוד בהיר ושחום בהיר, ושניים לוהטים - פוקסייה ואדום. אלא שצריך למשוח את החומר שוב ושוב כדי שייראה, אך נראה כי בשל מרקמו הקרמי של הסומק אינו עמיד כסמקים באבקה (220 שקל הקופסית).

חמישיית הצלליות "בוהמיין שיק" כוללת ירוק-סלדין בהיר נוצץ, ורוד עז, חום-זהוב, אפור-כחלחל ולבן בוהק (352 שקל). מעצבי האיפור של היצרנית זיווגו את הצלליות הללו למסקרית סגולה (מסקרה סינגולייר מס' 6 - 190 שקל). לחלופין מוצע מראה נאה המורכב משתי צלליות בודדות, האחת זהובה והאחרת בצבע טופז כחול (כמו אבן החן שזה שמה), "אומברה סולו", 135 שקל כל אחת.

לשפתיים יועדו שפתוני "פור קוטור" (מס' 23-30) במבחר ורודים בהירים או נוצצים ובהם אלמוג, ורוד בז', שחום, ורדרד סגלגל, פוקסייה "תמימה", ורוד כהה ואלמוג עז - 180 שקל. ארבעת הגלוסים, גוונים שונים של כתום-אלמוגי - אולי הצבע המובהק ביותר של העונה - יוקדים בנצנוציהם הזהובים, 168 שקל הגלוס.

להשלמת המראה אפשר למשוח את הציפורניים בשני צבעים, בז'-שחום וכחול אלקטריק, הנתונים זה לצד זה בקופסה אחת, "מניקור קוטור" מס' 5 - 160 שקל.

בשמים חדשים

לנשים:

"קרטייה דה לון" (קרטייה) כמוהו כזר פרחים מהודר שמדיף ריח אביבי ענוג - שונה בתכלית מהבשמים הקודמים של היצרנית, שניחוחם היה עז במיוחד. בין מרכיבי הזר ורדים, רקפות וחבצלות לצד פלפל, ערער ומושק. הבקבוק נאה, תחתיתו תכולה, חלקו העליון שקוף ועל הסגר הכסוף חקוק שמה של היצרנית. או-דה-טואלט, 520 שקל ל-45 מ"ל ו-680 שקל ל-75 מ"ל. להשיג ברשת אפריל.

גם "אידיל דואט" (גרלן) הוא ניחוח פרחוני: הדואט שבו מדובר הוא שילוב בין ורדים ופאטשולי, וסביבם גם יסמין, אדמונית, פרזיה ושושן צחור. הבושם מתוק אך מתובלן. הבקבוק הזהוב והמעוצב של "אידיל" לא השתנה, אלא שהפעם הוא נראה מרשים עוד יותר לאחר שהושיבוהו בתוך קופסה נאה במיוחד. או-דה-פרפם, 656 שקל ל-50 מ"ל.

זוג בשמים לאשה ולגבר:

הכל אפשרי באמנות, אפילו חבירה של שני ניגודים בעליל, כמו בושם שנקרא "ווייט היט" המופיע באוסף בשמים ששמו "זן" (שיסיידו). ובכל זאת, נשמר לפחות עיקרון אחד של זן משום שהניחוח לגבר והניחוח לאשה אכן מקורבים, אולי אפילו משלימים זה את זה, בניגוד לזוגות בשמים מוכרים, אפילו אלה שנושאים שמות מפורסמים לא פחות.

הניחוח לאשה מורכב מפרחים לרוב - מגנוליה, אדמונית, פרזיה, יסמין ויקינטון שתובלנו במושק, אלגום וענבר ורועננו בברגמוט וכוסברה. הניחוח לגבר מורכב מהדרים לסוגיהם, הל, לענה, מושק, מרווה ואלגום.

שני הניחוחות "מתפתחים" לאחר שהם מוזלפים על העור ואינם מתפוגגים במהרה. היצרנית שימרה את רוח זן על ידי שילובם של "תווי ניחוח נוגדי לחץ", כלשונה.

הבשמים נתונים במכלי קריסטל רבועים, מאסיביים. בסגר הרחב של הניחוח לאשה משתקפים הבזקים ורודים, ואילו הסגר בבקבוק הניחוח לגבר מרוקע מסביב בפלדה מבהיקה. או-דה-פרפם לאשה, 525 שקל ל-50 מ"ל, או-דה-טואלט לגבר, 430 שקל ל-50 מ"ל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ