"אליפות המסעדות של גורדון רמזי", ערוץ האוכל | המנה החשובה ביותר בחיים

גורדון רמזי ממשיך להחמיא לעצמו ולנזוף במתחרים בסדרת ריאליטי חדשה, שעולה הערב בערוץ האוכל

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רותה קופפר

"אליפות המסעדות של גורדון רמזי" היא סדרה חדשה של השף הבריטי המהולל, שעולה הערב ב-21:30 בערוץ האוכל. בסדרה רמזי מחפש אחר המסעדה הטובה ביותר בממלכה הקטנה. ב-11 פרקי סדרת הריאליטי 16 מסעדות מתחרות על התואר הנכסף. בשלב הראשון מתחרות שמונה זוגות של מסעדות, המתמחות באותו סגנון בישול - הזוכה עולה לשלב חצי הגמר.

רמזי עורך מעין קרב סכינים בין המסעדות. לשם מה? הרי מסעדה איטלקית אחת היא בבריסטול והשנייה בלונדון, הודית אחת בברדפורד ואחרת בבירה האנגלית? התשובה הלא משכנעת: כדי ליצור דרמה כלשהי. בכל מקרה, חובבי תוכניות על מסעדות (יותר מאשר חובבי תוכניות בישול) ייהנו גם מהנוכחית.

בתחילה כל מסעדה נבחנת במגרשה הפרטי. 30 סועדים מגיעים אליה באוטובוס ענק ששמו של רמזי מרוח על שני צדיו. כל הסועדים מזמינים באותו זמן מנות מן המטבח; הם אמורים לקבל מנה ראשונה ועיקרית בתוך שעתיים בדיוק. לאחר מכן אוכלים במסעדות מבקרים אנונימיים עם מצלמה נסתרת. הם מקשים בכוונה על בעלי המקום והמלצרים - מחזירים מנה טובה בטיעון כי אינה מספיק חריפה, ומחזירים גם את המנה החדשה - הפעם כי היא חריפה מדי - רק כדי לבדוק את אדיבות הצוות. לאחר מכן מעמתים את הבעלים, השף והמלצר הראשי עם התנהגותם שתועדה בסתר.

בחלק השלישי והאחרון של השלב, שפים משתי המסעדות המתחרות צריכים להכין מנה נבחרת במטבח המסעדה של רמזי בצ'לסי שבלונדון - אחרת איך יוכל לפרסם אותה? המנה מוגשת ל-20 סועדים, רמזי המרוכך טועם מן המנות ומכריז מי יעבור לשלב חצי הגמר.

בשלב זה ניתן לכל צוות של מסעדה חלל בצפון לונדון, 2,000 ליש"ט וסיור מודרך בשווקים המועדפים על רמזי. עליהם להכין ארוחה במסעדה לערב אחד מהמרכיבים שקנו בשוק בסכום הזה - הסועדים ישלמו רק אם יהיו מרוצים.

בשלב הגמר שני צוותים משתי מסעדות יבשלו ארוחה בת שלוש מנות במסעדה אחרת של רמזי בלונדון. המבקרים המוסווים מהשלבים הראשונים של הסדרה - אנג'לה הרטנט, סיימון דייוויס ושרה דורדין רוברטס - יפקחו עליהם. גם הפעם יטעם רמזי מן התוצר הסופי ויבחר במסעדה המנצחת.

בניגוד לתחרויות ריאליטי אחרות של השף הכדורגלן, כאן ההתמודדות נראית מציאותית יותר - המתחרות הן מסעדות פעילות שעלולות להיפגע. כאשר רמזי מותח ביקורת מול המצלמה על רב מלצרים של מסעדה מסוימת, נדמה שהוא עלול לשלם במשרתו. כאשר מדובר במסעדות בניהול משפחתי, הדלק של רמזי יכול להצית שריפה.

רמזי, אגב, מציע לבעלים של המסעדות להקשיב ללקוחות ולהיות צנועים - עצת זהב שהוא עצמו אינו מיישם. בפרק הראשון, למשל, כאשר הוא מאדיר את השלב האחרון בתחרות, הוא מסביר כי נפלה בחלקם של המשתתפים הזכות לבשל במסעדה שלו את "המנה הכי חשובה בחייהם".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ