גילי איזיקוביץ

יוסף ונידאל ביצעו פיגוע ירי בחדרה שבו נהרגו ארבע נשים ונפצעו 30, לפני שהמשטרה ירתה בהם למוות. עלא ואשרף לקחו חלק פעיל בלחימה במחנה ג'נין ב-2002, ונהרגו גם הם. הם, כמו כמה בני גילם, השתתפו כילדים ב"תיאטרון האבן", חוג תיאטרון שהקימה ארנה מר חמיס במחנה הפליטים ג'נין. הסרט על אודותיהם, "הילדים של ארנה", יוקרן מחרתיים בערוץ 8 אחרי שבנה של ארנה, ג'וליאנו מר, נרצח השבוע.

פריט המידע הזה הוא תוספת מצמררת לסרט שגם כך אינו קל לצפייה ומעורר מחשבות ורגשות סותרים. ב-1989 הקימה מר מערכת חינוך אלטרנטיבית לילדים במחנה הפליטים ג'נין ולאחר שזכתה בפרס נובל אלטרנטיבי, השקיעה את כספי הפרס בבניית התיאטרון. מר הבן מתאר תמונות מהנעשה בו, את קבוצת התלמידים ואת המחזה שהעלו בכישרון.

אחרי מותה של ארנה נעצר התיעוד. הוא התחדש לאחר שהוסר העוצר על המחנה, באביב 2002, ומגלה מה קרה לאותם הילדים, כעת גברים צעירים. הגילוי הזה רחוק מאופטימיות, מעורר תחושות אמביוולנטיות ומכעיס. כמעט כמו הנסיבות שבגללן משובץ כעת הסרט לשידור.

"הילדים של ארנה". ערוץ 8, שבת, 20:00

עוד בשבת, ובקצה השני המוחלט של הסקאלה, יחל שידור התוכנית הקומית החדשה של שלישיית "מה קשור". התוכנית הקודמת, "הישראלים", שברה שיאי צפייה וחקקה בדיחות וצירופי מלים בתודעה המקומית.

"עם סגולה", התוכנית החדשה, כוללת שורה של מערכונים קצרים של דמויות קבועות, "בורקסיים" בדרך כלל, משופעים במבטאים, מחוות מוגזמות, איפור ושיער מסוגננים וטיפוסי קיצון.

בעבר הוזכרה "הישראלים" כגרסה המקומית ל"הממלכה הקטנה" הבריטית והמופרעת. מבלי להידרש להשוואה הזאת, המערכונים של "מה קשור" (אסי ישראלוף, שלום מיכאלשווילי וציון ברוך) מבוצעים לעילא וישראליים מאוד.

"עם סגולה". ערוץ 2, שבת, 22:35

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות