הסרט "הופ ארנב" | בלבול ביצים

אחרי שנים שבהן חי בצלו של סנטה קלאוס, ארנבון הפסחא זוכה סוף סוף בסרט משלו. אולם עלילת "הופ ארנב", בדומה לביצי החג הצבועות, מותירה את הצופים עם עודף סוכר בדם

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רותה קופפר

הפעם הקודמת שבה שולב ארנב מונפש בסרט מצולם עם בני אדם היתה ב-1988 בקלאסיקה "מי הפליל את רוג'ר ראביט?". הארנב שם אולי היה יותר נוירוטי מזה שב"הופ ארנב", סרט הילדים החדש והמצליח של טים היל שעלה עכשיו לאקרנים, אבל הסרט שלו היה הרבה פחות מעצבן.

"הופ ארנב" מתקיים בשני יקומים מקבילים - האחד הוא זה של ארנב הפסחא המונפש באנימציה ממוחשבת והשני הוא העולם "האמיתי" עם בני אדם ושחקנים כג'יימס מרסדן ואליזבת פרקינס. גיבורי שני העולמות סובלים מאותה בעיה - אכזבת אב - ומן הסתם, בסופו של דבר שני העולמות נפגשים.

בארצות הברית מברכים על הפיכתו של ארנבון הפסחא, יצור הטבוע בתרבות האמריקאית, לכוכב של סרט. מעשה זה נתפש כאפליה מתקנת; אחרי שנים שסנטה קלאוס עם המזחלה, הצבאים, המתנות והארובות שלו מחג המולד מקבל את כל תשומת הלב, סוף סוף גם הארנבון עם הביצים הצבועות זוכה לקצת האדרה. עובדה זו היא אולי מנקודות הזכות של הסרט, אך אין לה שום משמעות מבחינת הקהל המקומי.

סרט החג הזה מתחיל באי איסטר (פסחא באנגלית), שנראה כמו מפעל השוקולד של וילי וונקה מ"צ'רלי וממלכת השוקולד", רק בסוכריות (והרבה פחות מפתה). עובדים בו יצורים צהובים, המזכירים את אלה המופיעים בסרט הנהדר "גנוב על הירח" (אותו צוות אנימציה יצר את שני הסרטים), אלא שבסרט הזה מדובר באפרוחים. אם היה זה סיפור על פסח ולא פסחא, הם היו בתפקיד העבדים.

מר ארנב, ארנבון הפסחא הנוכחי, מתכנן לפרוש לגמלאות ולהעביר את המושכות לבנו אי-בי בן העשרה (שנקרא בגרסה העברית א"מ, ארנבון הממתקים). אלא שלצעיר חלומות משלו: הוא רוצה להיות מתופף. לפיכך בורח היצור החמוד מהבית. הוא שם כפותיו להוליווד. בתחילה הוא מגיע לשערי האחוזה של יו הפנר, כי הוא ארנבון וגם שם יש ארנבונים - בדיחה גסה שלמרבה המזל ילדים לא מבינים - ואחר כך הוא נקלע לאודישנים לתוכנית הכישרונות של דייוויד האסלהוף (בדיחה מיותרת למבוגרים).

לפני כן הוא פוגש בפרד או-הייר (מרסדן), גבר צעיר שעוד לא התיישב בחיים (ונקרא בגרסה העברית פרד או-גזר). להרפתקאות הרגילות שעוברים השניים, מצטרפת עלילת היקום המקביל - בהעדר הבן האובד, ביקום הארנבוני מתרחשת הפיכה, שאותה מנהיג אפרוח שמן ומבוגר (זה אפשרי?) עם מבטא ספרדי, הרוצה להשתלט על ממלכת זקורי האוזניים. פרד מוצא את עצמו, קצת כמו גוליבר, בארץ הליליפוטים הצהבהבים האלה, וניצל על ידי בולטי השיניים.

העלילה הזאת, כמו חוויה של ביקור במפעל לסוכריות, היא הממתק האחד יותר מדי, שפשוט משאיר את הצופים בתום הסרט עם טעם רע ועודף סוכר בדם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ