נבחרו המוזיאונים שישכנו את מעבורות החלל של סוכנות נאס"א האמריקאית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

לאחר שיגורן הצפוי של מעבורות החלל אנדבר ואטלנטיס בשנה הקרובה, צי המעבורות של נאס"א יושבת באופן סופי ופרק חשוב בתוכנית החלל האמריקאית יגיע לסיום.

לאחר 30 שנה של שיגורים ולמעלה מ-130 משימות חלל, סוכנות החלל האמריקאית הודיעה השבוע אילו מוזיאונים ואתרים יזכו להציג את המעבורות לציבור הרחב. ראש נאס"א, צ'רלס בולדן, הכריז כי מעבורת החלל הראשונה, אנטרפרייז, תועבר ממוזיאון האוויר והחלל ע"ש אודבר-הייזי בווירג'יניה למוזיאון הים, האוויר והחלל אינטרפיד בניו יורק; אותו מוזיאון בווירג'יניה, השייך לסמיתסוניאן, ישכן את המעבורת דיסקברי; מרכז המדע של קליפורניה בלוס אנג'לס ישכן את המעבורת אנדבר; בעוד המעבורת אטלנטיס תוצג במרכז המבקרים של מרכז החלל קנדי בפלורידה.

לדברי בולדן, המוזיאונים הללו יאפשרו למספר הגדול ביותר של אנשים להיחשף להיסטוריה ולהישגים של תוכנית מעבורות החלל של נאס"א. לאחר שתי המשימות האחרונות של המעבורות, האסטרונאוטים של נאס"א יסתמכו על שירותי חלליות הסויוז הרוסיות כדי להגיע לתחנת החלל הבינלאומית. בסוכנות החלל האמריקאית מקווים שבתוך שנים ספורות יקימו חברות פרטיות צי של "מוניות חלל", שאת שירותיהן יוכלו לשכור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ