הופעה של "טוויילייט סינגרס" - הימור בטוח

גם בלי החשמל של הראשוניות, ההופעה של "טוויילייט סינגרס" בתל אביב היתה פשוט טובה מאוד

בן שלו
בן שלו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בן שלו
בן שלו

"נהיינו ניו יורק", אמר החבר בכניסה להופעה של "טוויילייט סינגרס" ביום ראשון. "ביום שלישי שעבר ה'סוואנז', ועכשיו גרג דולי וחבורתו". "שכחת את ההופעה של ז'ילברטו ז'יל לפני שלושה ימים ואת ההופעה של 'מגאדת' אתמול", אמרתי. "יכול להיות שזה יותר מדי?" הוא תהה: "גרג דולי עומד לעלות על הבמה ואני לא מתרגש מזה. מה קורה פה?"

דולי ו"טוויילייט סינגרס" הופיעו בתל אביב לפני כארבע שנים וחצי, בעיצומה של מלחמת לבנון השנייה, ואז זאת היתה חוויה מרגשת מאוד. זו היתה הפעם הראשונה שהזמר הנפלא הזה הופיע בישראל, וההופעה שלו היתה סערה אנרגטית, מחשמלת, מיוזעת ומזככת של רוקנרול. מאז דולי היה בארץ עוד פעם, עם ההרכב "גאטר טווינס", והביקור הנוכחי, השלישי שלו, כבר מכניס אותו למועדון הרוקרים ידידי ישראל, אלה שתל אביב היא תחנה קבועה בסיבוב שלהם. מכאן כנראה נובע מפלס ההתרגשות הנמוך של החבר לפני ההופעה.

המפלס עלה כמובן ברגע שדולי עלה לבמה, אבל הוא נותר בגובה בינוני גם בהופעה עצמה, וזה בסדר גמור. זאת היתה הופעה מז'אנר המניה הבטוחה; אתה בא אליה בידיעה שהיא תהיה טובה מאוד, והיא באמת טובה מאוד. אדרנלין הריגוש והראשוניות, שאיפיין את ההופעה ב-2006, כבר לא שם. אבל כל השאר - השירים החזקים, הנגינה המצוינת, הכריזמה של הפרפורמר, הקאוורים המפתיעים והנהדרים (מקניה וסט ועד קייט בוש), אהבת הקהל - כל אלה רשמו כצפוי נוכחות עזה בהופעה השנייה של "טוויילייט סינגרס" במועדון רדינג 3 בתל אביב (הראשונה התקיימה במוצאי שבת). חמישה ימים אחרי החוויה הקיצונית, הראשונית והמאכזבת למדי בהופעה של ה"סוואנז" בבארבי, היתה במניה הבטוחה הזאת נחמה מיוחדת.

מה יש בדולי שהופך כל ביקור שלו, גם השלישי במספר, לאירוע שלא כדאי להחמיץ? שני דברים עיקריים. הראשון הוא האישיות. יותר מ-20 שנה אחרי שהתחיל את דרכו כסולן של הלהקה הנהדרת "אפגן ויגס", דולי הוא עדיין לפיד בימתי בוער. אין מחוות מאולצות, אין טייס אוטומטי. וגם אם יש, זה טייס אוטומטי כובש במיוחד.

הסגולה השנייה של דולי, שהיא לטעמי הנכס העיקרי שלו, היא השירה. הוא זמר ענק. זה לא קורה הרבה בלהקות שמתויגות כ"רוק אלטרנטיבי", שבמקרים רבים סובלות מיכולת ווקאלית בינונית של הסולן. דולי למד את מה שהוא יודע מזמרי הסול הגדולים. בכלל, כך התברר שוב בהופעה ביום ראשון, מדובר באחד הזמרים הלבנים הכי שחורים בעולם - גם בגמישות הקולית, גם במיזוג בין גבריות קשוחה לבין רכות, וגם בטקסטים של השירים, שעסקו (כמו תמיד אצל דולי) במה שהוא כינה פעם ארבעת ה-S: Sin, Sensuality, Suffering, Salvation.

אם להיות קטנוני, אפשר להתלונן על הקלידים הירודים שכמעט הרסו את השירים שבהם דולי עבר מהגיטרה לפסנתר, וגם על השיר האחרון - ביצוע חפיפניקי לשיר נהדר של "אפגן ויגס". אבל חוץ מזה, זאת היתה ההגדרה המילונית לביטוי "אחלה הופעה".

"77", אמר החבר ביציאה. "מה אתה מקשקש", אמרתי לו, "זה היה לגמרי 88".

"טוויילייט סינגרס". מועדון רדינג 3 בתל אביב, 17.4

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

ב-1 בספטמבר כבר לא אהיה מורה. שבעה רגעים מתוך המסע שלי במערכת

גרירת המסעדה, בשבוע שעבר. בלטה בקו הרקיע של נמל אברדין מאז 1976

המסעדה הצפה שהיתה מסמלי הונג קונג טבעה, ועבור התושבים זה סימן

שער "קוסמופוליטן". הבקשה היתה "אסטרונאוטית נשית ואתלטית שצועדת על אדמת מאדים ביקום אינסופי לעבר מצלמה עם עדשה רחבה"

שער "קוסמופוליטן" עוצב באמצעות בינה מלאכותית ב–20 שניות

נרי 24.6

כשאני מביטה בנשים הצעירות שאני פוגשת אני קצת מקנאה בהן

דוד דודי אמסלם

ישיבת סיעות בכנסת ישראל 
לאחר אישור התקציב 
לשנת 2021 
2022
סיעת ליכוד בנימין נתניהו 
סיעת 
ישיבה
ישיבות
כנסת
ירושלים
י-ם
סיעה

"כשאמרתי שנשבור להם את העצמות התכוונתי שיכאב מאוד"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ