עונה שנייה ל"קומיוניטי": מה למדת היום במכללה?

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רותה קופפר

לעאבד נדיר, סטודנט במכללה שבמרכז הסדרה "קומיוניטי", יש הסבר מה ההבדל בין טלוויזיה למציאות. "בטלוויזיה יש מבנה ברור, כללים ואנשים שקל לחבב; בחיים יש לנו את כל זה ואותך", הוא מפטיר בבוז כלפי ג'ף וינגר. אלא שעאבד (דני פודי) וג'ף (ג'ואל מקהייל) הם דמויות בסדרה הקומית, שתעלה הערב בהוט3 בעונה שנייה. לסדרה הזאת, כפי שהבחין עאבד, יש כללים וגם הרבה אנשים שקל לחבב - למשל, ג'ף ועאבד.

באופן פרדוקסלי, זו אחת החולשות של הסדרה של דן הרמון שידועה דווקא במעלותיה הרבות. במרכזה עומדת קבוצת לימוד של לא-יוצלחים במכללת גרינדייל שנהפכו לחברים. מנהל המוסד, סניור בן צ'אנג (קן ג'ונג), הודח מתפקידו ונהפך לסטודנט. ג'ף וינגר חושד בו כי הוא נרשם לשיעור אנתרופולוגיה כדי להצטרף לחבורה. החושים של וינגר כעורך דין, שאמנם הודח ממשרתו בשל עניין טכני כתואר במשפטים, אינם שגויים.

הפרק הערב נפתח במעבר בין חדרי השינה של כל תלמידי החבורה המתעוררים ללימודים. העיצוב של כל חדר מייצג את התלמידים - עאבד שסובל מתסמונת אספרגר לא מאובחנת, מוקף תקליטורים רבים המסודרים למופת; טרוי (דונלד גלובר) נראה בפיג'מת ספיידרמן, רמז לכך שהשחקן רצה לגלם את הדמות בקולנוע. הרצון שלו לגלם את גיבור העל הלבן עורר מחלוקת כי הוא עצמו שחור. אזכור נוסף למחלוקת הזאת יש בשיחה בינו לבין פיירס (צ'בי צ'ייס). הזקן הלבן מתייחס אל היחסים שצמחו בין השניים, שהתקרבו בחופשה בין הסמסטרים, כבאטמן ושאפט או לירוי בראון (ולא רובין, כי הוא לבן מן הסתם).

את ההברקות של פירס מעביר טרוי בטוויטר ללא ידיעתו של פירס. הבדיחה הזאת מתייחסת לסדרה חדשה שהעלתה רשת מתחרה ושובצה מול "קומיוניטי". שמה "שטויות שאבא שלי אומר" ובה העביר הבן את הפנינים של אביו.

בראיון ל"גלריה" בשנה שעברה אמר דן הרמון כי הציטוטים הרבים מרתבות הפופ הם רק הקינוח לארוחה העיקרית. הארוחה העיקרית היא הקומדיה על החברים באוניברסיטה.

זוהי קומדיה טובה שיש בה גם שחקני אורח למכביר. בטי וייט מגלמת בפרק הערב מורה בקורס לאנתרופולוגיה. בפרק הבא מגלם דרו קארי עורך דין שהחליט לעסוק במקצוע רק כדי שאיש לא יצחק על החור שיש לו בכף היד (וגם כדי לפגוע במקורביו). עוד בפרק הערב התחרות (מתח מיני) בין בריטה (ג'יליאן ג'ייקובס) לג'ף מזכה אותה בנקודת זכות, יתרון ואהדת הקהל.

"קומיוניטי". הוט3, 22:30

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ