החתונה המלכותית בשידור חי בישראל

ערוצי הטלוויזיה יקדישו משדרים מיוחדים לסיקור החתונה, שתועבר בשידור חי בליווי אולפן פתוח. ערוץ 10 שלח ללונדון את מגיש המהדורה המרכזית, יעקב אילון. 8,000 עיתונאים מרחבי העולם יסקרו את האירוע. הבי-בי-סי נערך למשדר הגדול בתולדותיו

דנה הרמן
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דנה הרמן
גילי איזיקוביץ

דנה הרמן (לונדון)

בין אלפי העיתונאים ומאות תחנות הטלוויזיה שיתייחסו בהרחבה לחתונה המלכותית, נמצאים גם ערוצי הטלוויזיה המרכזיים בישראל, שיקדישו שעות שידור ארוכות ובלתי שגרתיות למאורע.

שלושת הערוצים הגדולים והחינמיים - ערוץ 1, ערוץ 2 וערוץ 10, ישדרו בשידור חי את החתונה באולפן פתוח ששידוריו יחלו בצהרי שישי.

ערוץ 10, שאת שידוריו בארץ, החל מחצות היום, תנהל רומי נוימרק, הגדיל ראש ושלח ללונדון את מגיש המהדורה המרכזית יעקב אילון ואת ראש דסק החוץ של חברת החדשות בערוץ, נדב איל. השניים ישדרו פריצות עדכונים לאולפן בארץ, בו יתארחו פרשנים ומומחים לבית המלוכה. השידור יימשך עד תום הטקס, אחר הצהריים.

גם ערוץ 1 נערך לשידור, שיחל בערוץ בשעה 11:30 בבוקר. את השידור באולפן יעבירו אנשי התוכנית "גלובוס" העוסקת בחדשות חוץ - אורן נהרי ודוד ויצטום. הערוץ לא עתיד לשלוח שליחים מטעמו לבריטניה, אולם ייתכן כי השידור כולו יועבר בטכנולוגיית HD. גם ערוץ 2 ישדר ברציפות משעות הצהריים, וייעזר בדיווחיו החיים של שליח חברת החדשות של הערוץ בבריטניה, ליאור פרידמן. אחרי סיום המשדר המיוחד, מסרו בחברה, יהיה סיקור מיוחד נוסף גם במסגרת מהדורת אולפן שישי.

בתי המלון בלונדון נמצאים כעת בתפוסה מלאה עד אפס מקום. המוני עיתונאים ואנשי תקשורת מרחבי העולם עטו על לונדון השבוע, כשעל כתפיהם מצלמות טלוויזיה כבדות. כפר תקשורת ארעי הוקם במיוחד בגרין פארק לאירוע.

יותר מ-8,000 עיתונאים, צלמים ואנשי צוות טכני יסקרו את החתונה המלכותית, על פי הסטטיסטיקה הרשמית. אלפים אחרים, מכותבי בלוגים ועד צלמי פפראצי, ינסו גם הם לגלות זווית שאיש טרם כיסה.

רשת בי-בי-סי אישרה כי היא שולחת יותר מ-850 אנשי צוות לסקר את החתונה. בהשוואה, למשחקים האולימפיים בבייג'ין נשלחו 437 אנשי צוות ורק 295 סיקרו את המונדיאל שנערך אשתקד בדרום אפריקה.רשת סי-אן-אן, לעומת זאת, שולחת רק קצת יותר מ-400 אנשי צוות. למרבה ההפתעה, אמצעי התקשורת בארה"ב מסקרים את האירוע פי שניים מהתקשורת הבריטית, על פי סקר נילסן שנערך לאחרונה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

ב-1 בספטמבר כבר לא אהיה מורה. שבעה רגעים מתוך המסע שלי במערכת

גרירת המסעדה, בשבוע שעבר. בלטה בקו הרקיע של נמל אברדין מאז 1976

המסעדה הצפה שהיתה מסמלי הונג קונג טבעה, ועבור התושבים זה סימן

שער "קוסמופוליטן". הבקשה היתה "אסטרונאוטית נשית ואתלטית שצועדת על אדמת מאדים ביקום אינסופי לעבר מצלמה עם עדשה רחבה"

שער "קוסמופוליטן" עוצב באמצעות בינה מלאכותית ב–20 שניות

נרי 24.6

כשאני מביטה בנשים הצעירות שאני פוגשת אני קצת מקנאה בהן

דוד דודי אמסלם

ישיבת סיעות בכנסת ישראל 
לאחר אישור התקציב 
לשנת 2021 
2022
סיעת ליכוד בנימין נתניהו 
סיעת 
ישיבה
ישיבות
כנסת
ירושלים
י-ם
סיעה

"כשאמרתי שנשבור להם את העצמות התכוונתי שיכאב מאוד"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ