סרטים בטלוויזיה לקראת החתונה

"ויליאם, קייט ושמונה חתונות מלכותיות". ערוץ 8, 21:30; "ויליאם וקייט: סיפור אהבה". יס-1, 22:00

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רותה קופפר

הסרט "ויליאם, קייט ושמונה חתונות מלכותיות", שישודר הערב בערוץ 8, נפתח במסיבת העיתונאים שבה נמסרה הבשורה על החתונה העתידית של בני הזוג. ויליאם מסביר מול הבזקי מצלמות בלתי פוסקים שהטבעת על ידה של קייט, ארוסתו, שייכת לאמו המנוחה, הנסיכה דיאנה. זו הדרך שלו לאפשר לה ללוות אותם ביום הזה, הוא אומר מול המצלמות. למה לקח לך כל כך הרבה זמן לבקש את ידה, שואל אותו אחד העיתונאים. "לא ידעתי שאני במרוץ", עוקץ הנסיך הבריטי, הרגיל לעין המצלמה, "אחרת הייתי מזדרז לעשות את זה קודם".

בסרט הטלוויזיה "ויליאם וקייט: סיפור אהבה", שערוץ לייף-טיים הפיק בזריזות וישודר הערב ביס-1, שואלת השחקנית המגלמת את קייט את אחת מנשות בית המלוכה אם הם מודעים לכך שאנחנו חיים במאה ה-21. "את אולי חיה במאה הזאת, הוא לא", היא משיבה לה ביחס לנסיך.

ואכן, כל ההכנות לחתונה המלכותית, שתתקיים מחר, כמו נלקחו מתקופה קדומה ואולי אף תקופה שמעולם לא התקיימה. מדובר בהוויה מארץ האגדות, המתעלמת במופגן מן העולם החיצון ואף מההיסטוריה המיידית של המשפחה הזאת. בסרט על תשע החתונות אין אפילו מקרה פרידה אחד, וגם אין עיסוק במותה של דיאנה בזמן המרדף של צלמי הפפרצי אחריה.

בסרט מדברים רבות על שובל השמלה של דיאנה בעת החתונה שלה ועל היופי הרב של השמלה, כמו של זו שלבשה אותה. הפעם, בחתונה של ויליאם וקייט, ההתרגשות היא גם מהנסיך, שיפה לא פחות מכלתו. מצילומים מהחתונה של הוריו, שבה צפו 750 מיליון איש ברחבי העולם, נראית דיאנה יוצאת מהכרכרה כמו ענן לבן של שכבות משי, תחרה והינומה. היא עוד לא הספיקה להחליק את ידיה על השמלה שהתקמטה והקריינית כבר נשמעת נרגשת: "היא נראית כבחלום".

עוד חתונות שמתוארות בסרט הן של מלכת אנגליה עצמה, כשנישאה לפיליפ. השמלה של אליזבת השנייה צנועה, השובל קצר בהרבה, אך גם שם האשליה גדולה. 1947, השנה שבה נישאה, היתה שנה קשה, מספר היסטוריון המרואיין בסרט. הבריטים עוד ליקקו אז את פצעי מלחמת העולם השנייה, החורף היה קשה, עוני רב שרר במדינה, אך החתונה לדבריו חיממה את לב האוכלוסייה.

"ויליאם, קייט ושמונה חתונות מלכותיות". ערוץ 8, 21:30; "ויליאם וקייט: סיפור אהבה". יס-1, 22:00

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ