תכשירים חדשים להגנה מפני השמש ולהסרת האיפור

דורית לנדס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דורית לנדס

חובבות הבוהק הנוצץ האופייני לגלוסים ישמחו על הגוונים האופנתיים החדשים של "גלאם שיין" (לוריאל פריס). מעצם מהותו הנוצץ-נוצץ הרטוב הזה לא מסוגל להיות עמיד, אך ממילא לא לכך כיוון, ומי שאוהבות ללחלח את שפתיהן לעתים קרובות חוזרות ומושחות אותן לעתים קרובות מאוד. הצבעים - ורוד מבריק, ורוד עז, כתום פאפייה, סגול ורוד, סגול כהה ואדום-כהה רימוני. המחיר - 93 שקל.

האוסף החדש של "דיור אדיקט" (דיור) מוצג על ידי היצרנית כשפתון, והנסייניות סברו דווקא שזהו גלוס משודרג. אחת מהן קבלה כי כשהניחה את המקלון על שפתיה כדי למשוח אותן היתה חייבת לחזור על המשיחה פעמים אחדות וכן ללחוץ מעט משום שהצבע, שנבחר משום שנראה כהה ועוצמתי, "נמשח כמו גלוס שקוף למחצה ולא כמו שפתון קרמי. היצרנית מסרה כי "אדיקט" תוסף בצבע "בוהק ותוסס" ובג'ל חדשני, שלדבריה יש בו פחות שעווה כלומר הוא נצמד פחות לעור השפתיים, המרקם "נמס", כלשונה; ואמנם, הרכות, הבוהק והלחות קיימים אבל "הנפח האינטנסיבי" המובטח לא התממש על שפתי הנסייניות.

בסדרה הנוכחית לא פחות מ-44 גוונים שחולקו לשלושה "מראות": מראה בובתי עדין שכולו ורודים מהבהירים ועד העזים, והצבע ה"מוביל" הוא מס' 561. המראה ה"רוקיסטי" שמתבטא בוורודים עזים עוד יותר, וכן גם אדום ואפילו שחום אחד, ואילו הצבע המוביל הוא מס' 578, "ורוד רך וחושני". המראה הזוהר חוגג בגוני שזיף, חום או אדום, והצבע המוביל הוא שזיף רך, 881.

אך "כל הרוך הזה לא מסייע למשיחה מוקפדת, והביטוי נמס אולי מדויק יותר מכפי שרצתה היצרנית שיהיה", סיכמה נסיינית המדור שתהתה מדוע דיור, יצרנית מובהקת של שפתונים, שחידשה באחרונה את סדרת המופת "רוז' דיור" מתעקשת לכנות את "אדיקט" שפתון.

קומה שנייה

שתי המסקריות החדשות, "לאש ארכיטקט 4 די" (לוריאל פריס) ו"קסטמאייז" (רבלון), מוכיחות כי היצרניות משתדלות לחזור ולחדש מדי עונה. אלא שלא תמיד החידוש עולה יפה.

על מנת להקל על המשיחה פיתחה רבלון "מברשת חכמה" שמסוגלת להפיק ריסים עדינים כאילו-טבעיים או ריסים ארוכים ומעוצבים. מומחית המדור למסקריות תהתה על שום מה השתדלה היצרנית ליצור שתי מברשות בתוך אחת (מצב 1 - לריסים עבותים וארוכים, ומצב 2 - לריסים טבעיים), הנשלפות מן השפופרת לאחר שמסובבים אותה (עד הישמע הקליק) למצב הרצוי. כמי ש"מצמיחה" לעצמה ריסים מרשימים ביותר מדי יום, ולעתים בונה עליהם "קומה שנייה" כלשונה, בערב, סברה כי מברשת נוחה מתאימה לשני התפקודים.

לדברי היצרנית, למסקרית יש נוסחה חדשה המאפשרת "ציפוי גמיש" בעזרת שעוות וסיליקון, אך נסיינית המדור לא רוותה נחת; המראה הטבעי החל להתפורר הישר לעינה האחת של הנסיינית, וכאשר ניסתה להתקין לעצמה ריסים מרשימים נדרשה להזיז את המברשת הלוך ושוב פעמים רבות וגם אז לא הופקה התוצאה המבוקשת. צבעה של המסקרית שחור, המחיר - 115 שקל.

"לאש ארכיטקט 4 די" (לוריאל) שיפרה את המברשת - "המקלון הארוך המניע את המברשת נוח מאוד לשימוש וקל משקל", ציינה הנסיינית. כן נעשה שימוש בסיבים שיוצרים ריסים ארוכים במיוחד. נדרשו לנסיינית משיחות ספורות כדי לעצב לעצמה את הריסים הנחשקים, ואלה החזיקו מעמד מבוקר עד ערב ללא שום בעיה. היצרנית מדגישה כי החומר העוטף את הריסים שופר, וכי מרכיבים כשעווה צמחית מקיימים את העיצוב המעוגל של הריסים מבלי לגרום להם להתקשות או להידבק, והנסיינית מאשרת זאת. הצבע שחור, המחיר 120 שקל, אך עד סוף החודש היא נמכרת ב-70 שקל בלבד.

שמש נצחית

החורף החולף פינק אותנו בשמים כחולים ושמש יוקדת, אך השפעתה של הפגיעה באוזון תורגש יותר בחודשים הקרובים. דווקא בשבועות הראשונים של האביב ובימי החופשה השלובים בהם חשוב להגן על העור שלא נחשף באחרונה - ולהמשיך להגן עליו.

תכשירי ההגנה משמש הם מהרגישים במוצרי הקוסמטיקה בעיקר בגלל מסנני הקרינה שבהם, מוטב להשליך את המוצרים שנותרו בארון מהקיץ שעבר, ולהקפיד על תאריכי התפוגה. רבים מהמוצרים החדשים כלל לא מכילים פרבנים - אותם חומרי שימור שגורמים לתגובה אלרגית אצל נשים רבות - אך אז עמידותם מתקצרת עוד יותר, הם מתפרקים בנקל ואסור להשאיר אותם בשמש. מעל לכל חשוב לחזור ולמשוח את תכשיר ההגנה במהלך היום או במשך השהייה בשמש, גם מקדם ההגנה הגבוה ביותר לא מקנה הגנה רצופה מבוקר עד ערב.

סדרת תכשירי ההגנה משמש של המותג הצרפתי הנחשב לה רוש פוזה, "אנתהליוס", מיועדת למי שעורם רגיש, מיוצרת ללא פרבנים, והיצרנית מדגישה שגם שיעור המסננים הכימיים צומצם. המרכיב הפעיל בסדרה זו הוא המקסוריל שנקשרו לו שבחים רבים, שמופיע ברבים ממוצרי ההגנה משמש של מותגי תאגיד לוריאל - לנקום, הלנה רובינשטיין, גארנייה, ולוריאל פריס.

בסדרה שישה מוצרים - שניים מהם יוחדו לילדים, ולכולם מסנן קרינה עם מקדם הגנה מס' 50. "לאקסטרם פלואיד" תחליב לא צמיג, אינו משאיר סימנים לבנים, ומתאים לעור מעורב, ואפילו יכול לשמש כמייקאפ. 50 מ"ל - 140 שקל, מחיר היכרות מומלץ 84 שקל. "מלט-אין קרים", תכשיר הגנה לפנים שמרקמו קרמי, מיועד לעור יבש שזקוק ממילא להגנה הגבוההץ 50 מ"ל - 140 שקל, מחיר היכרות מומלץ 84 שקל. מרקמו של ה"לושן" לפנים ולגוף סמיך מעט יותר, ותכולתו גדולה יותר. 100 מ"ל - 140 שקל, מחיר היכרות 84 שקל.

המקלון הזעיר "סטיק סן סנסיטיב אריאז" למשיחה תכופה על אזורים רגישים בפנים - אף, סביבת העיניים, האוזניים, השפתיים, ומיני צלקות ייכנס לכל כיס ולכל תיק קטן. 9 גרם, המחיר 140 שקל (מחיר היכרות כנ"ל). לילדים יוחדו "דרמו קידס לושן" תחליב נעים, ו"דרמו קידס ספריי" תרסיס, שניהם מכילים כאמור מסנן קרינה בעל מקדם הגנה מס' 50. תכולתו של התכשיר הראשון 100 מ"ל, ואילו התרסיס 125 מ"ל, המחיר 140 שקל, ומחיר ההיכרות הוא 84 שקל. מוצרי לה רוש פוזה נמכרים בבתי מרקחת פרטיים בלבד.

התכשיר החדש "אמבר סוליי אנטי רינקל" (גארנייה) מגונן על הפנים, הצוואר, המחשוף וגם הידיים, ומכיל מסנן קרינה בעל מקדם הגנה מס' 30, אף הוא מתבסס על מקסוריל. המרקם מלחלח ואינו צמיג. הסימון +++ מעיד על רמת ההגנה הגבוהה מקרני 50 .A מ"ל. המחיר הרשמי 55 שקל, אך עד סוף החודש הוא נמכר ב-33 שקל.

התכשירים החדשים בסדרת "ארומה סן אקספרט" של דקלאור, אף היא יצרנית ידועה של מוצרי הגנה משמש, נטולי פרבנים, ובין המרכיבים הפעילים הצמחיים בתרכובת ההגנה יש תמצית יסמין וגם וניל ושמן ורדים. קרם ההגנה לפנים מכיל מסנן קרינה בעל מקדם הגנה מס' 30. המרקם קל נעים במיוחד למשיחה על הפנים והצוואר, אלא שמחירו גבוה: 274 שקל ל-50 מ"ל, מה עוד שהיצרנית ממליצה למושחו מעל התמצית הארומטית (מתוצרתה) המתאימה לסוג העור.

"סלף טאנינג נאצ'ורל גלו" מאותה סדרה הוא תכשיר לשיזוף עצמי: אפשר להתלבש בתוך חמש דקות, והעור אמור להזהיב לאחר כשעתיים וחצי. 274 שקל ל-125 מ"ל. כדי לשמר את השיזוף הזה ממליצה היצרנית לחזור ולהימשח פעמיים בשבוע - אך בכל מקרה, כשיוצאים אל השמש יש להשתמש בתכשירי הגנה. *

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

"מערבולת"

למרות שהסוף ברור מראש, הסרט הזה הוא כמו פטיש על הראש

לואיס המילטון

מרצדס ייצרה מכונית ש"קופצת כמו קנגורו". גם המילטון סובל

מדפי ממתקים בסופר

כיף כף מטורקיה ופתי בר מפולין: החברות שמוכרות כחול לבן מחו"ל

אלי מזרחי, קפה מזרחי. העסק נפתח בשיא תקופת הפיגועים בעיר

אלי מזרחי, האיש ששינה את שוק מחנה יהודה, מת בגיל 71

מתוך תחקיר CNN. האמת מגיעה לאבו עאקלה

אני מאוד רוצה לדעת אם המדינה שלי רצחה עיתונאית. אתם לא?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"