שידורי החתונה המלכותית בישראל השיגו רייטינג מצטבר של כ-20%

רותה קופפר
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רותה קופפר
גילי איזיקוביץ

החתונה המלכותית הצליחה לרתק למסך לא מעט ישראלים, שצפו בסיקורה בשידור חי באחד משלושת הערוצים הישראליים המרכזיים. על פי נתונים ראשוניים ובלתי רשמיים שנאספו בקרב משקי בית יהודיים, מגיע הרייטינג המצטבר למשדרי החתונה לכ-20 אחוזים. מדובר בנתון מרשים במיוחד בהתחשב בשעת השידור וביום השידור , הזוכים בדרך כלל לרייטינג מזערי.

מרבית הצופים בחרו לצפות במשדר שהעבירה חברת החדשות של ערוץ 2. על פי הנתונים הראשונים, המתייחסים לממוצע הצפייה בין השעות 12 בצהריים לשלוש וחצי אחר הצהריים, היה הרייטינג בערוץ 10.6 אחוזים. יצוין כי על פי נתוני הערוץ עצמו הרייטינג בכל המשדר הסתכם ב-11.1 אחוזים, שהם 289 אלף צופים.

נתון מעניין נוגע לאחוזי הצפייה שהשיג ערוץ 1, שאף על פי שלא שלח נציג מטעמו ללונדון, והסתפק באולפן הישראלי בו שידרו אורן נהרי ודוד ויצטום, צבר באותן שעות 6.1 אחוזים מרשימים. נתון זה כמעט כפול מזה שהשיג ערוץ 10. למרות שיגורם ללונדון של מגיש המהדורה המרכזית יעקב איילון וראש דסק החוץ נדב אייל, היה הרייטינג 3.3 אחוזים בלבד.

ההערכות המוקדמות לצפייה בחתונה ברחבי העולם נעות בין מיליארד לשני מיליארד ואף יותר.

לפי הערכות מוקדמות של חברת החשמל באנגליה, מניחים כי צפו בטלוויזיה בזמן החתונה לא פחות אנשים מבזמן חתונתם של הנסיך צ'רלס ודיאנה ב-1981, ואולי אף יותר, אך התוצאות הרשמיות עדיין לא נמסרו. לפי חברת החשמל, העומס שנרשם - המדד העקיף למדידת הרייטינג - הוא הרביעי בעוצמתו בתולדות הצפייה בטלוויזיה במדינה. האירוע הטלוויזיוני הכי נצפה בתולדות בריטניה היה גמר אליפות העולם בכדורגל ב-1966, שבו צפו 32.3 מיליון איש.

ה"סאן" הבריטי מעריך צפייה עולמית שנעה בין מיליארד לשלושה מיליארד צופים. בחתונה של צ'רלס ודיאנה צפו 750 מיליון מצופי העולם, שהם 17 אחוזים מהעולם, שמנה אז 4.5 מיליארד.

הממשל הבריטי ניבא קהל צופים עולמי של שני מיליארד, כלומר 29 אחוזים מאוכלוסיית העולם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ