חמוטל בר-יוסף וצבי עצמון הם הזוכים בפרס יהודה עמיחי לשירה לשנת תשע"א

השנה הוחלט להעניק את הפרס, בסך 30 אלף ש', לשני משוררים

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיה סלע
מיה סלע

פרס יהודה עמיחי, המוענק במטרה לשמר את מורשת המשורר, ניתן כבר עשר שנים ברציפות, מאז מותו. הפרס מוענק על ידי עיריית ירושלים ומשרד המדע, התרבות והספורט, כאות הוקרה למשוררים ישראלים על ספר שירים איכותי שיצא לאור בשבע השנים האחרונות, או על מפעל חיים.

השנה, החליטו חברי ועדת הפרס - פרופ' דוד פישלוב, המשוררת אגי משעול ובלהה בן-אליהו - להעניק אותו לשני משוררים. כל אחד מהם יקבל 30 אלף שקלים.

המשוררת חמוטל בר-יוסף זוכה בו על מפעל חיים כפי שבא לידי ביטוי בספרה "השתוות" (הוצאת "הקיבוץ המאוחד"). חברי ועדת הפרס נימקו את הבחירה: "באופן המזכיר את מיטב שירתו של יהודה עמיחי, מצליחה בר-יוסף להפגיש את האישי עם הציבורי ולהמחיש את הקשרים והמתחים שבין אני ואנחנו... היא זכתה לאגור ולהציע בספרה גוף שירה מרשים, חכם ואפקטיבי, שנקודת המוצא שלו תמיד אישית ועם זאת מחוברת אל הוויית חיינו הקיבוצית כאן, בארץ הזאת".

המשורר צבי עצמון, גם הוא זוכה בפרס על מפעל חיים, כפי שבא לידי ביטוי בספרו "חלקת" (הוצאת "קשב"). חברי הוועדה אמרו על עצמון כי "כמו עמיחי, עצמון הוא משורר קשוב, אמפתי... רגישותו מופנית תמיד אל הזולת. קולו מתריס, מוחה, פוצע. שפתו מדויקת, מפרקת לגורמים ומפוכחת... כמו עמיחי, גם הוא מחויב להיות זה שעומד ליד החלון, מוכרח לראות את העוול בין הקוצים ולכן לא מקרי למצוא בכתב העת אותו עורך, גלילאו, מאמר על נוירוני מראה".

הפרס יוענק ב-16 במאי, בטקס שיתקיים במרכז אדנאואר בירושלים, בליווי המוזיקאי אלון עדר, שיבצע שירים של עמיחי.

בין הזוכים בפרס בעבר: ש.שפרה, חדווה הרכבי, שמעון בוזגלו, רוני סומק, שבא סלהוב ונורית זרחי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ