קונצרטים

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חגי חיטרון

התזמורת הפילהרמונית. ציפיות גבוהות: הרברט בלומשטט מנצח על התזמורת, על שתי זמרות סולניות מחו"ל, על המקהלה ע"ש גארי ברתיני ומקהלות נוספות, בביצוע הסימפוניה מס' 2 ("התחייה") של מאהלר. ביום שישי (ב-14:00) ובמוצאי שבת (ב-21:00) בהיכל התרבות בתל אביב. הערב ומחר באודיטוריום חיפה.

תחרות רובינשטיין. התחרות הבינלאומית, בהשתתפות עשרות אשפי פסנתר מכל העולם, תיפתח בקונצרט חגיגי שבו יופיעו כסולנים שלושה מקבלי פרסים ראשונים בתחרויות קודמות, והם רומן רבינוביץ', איגור לויט וקטיה בוניאטישווילי, אשר ינגנו קונצ'רטי מאת מוצרט, שוסטקוביץ' ושומאן (בהתאמה), עם תזמורת קאמרטה בניצוח אבנר בירון. ביום שלישי ב-21:00 במוזיאון תל אביב (התחרות עצמה תחל ב-11 במאי).

לקראת תחרות רובינשטיין. ד"ר חנוך רון ינחה אירוע ושמו "שיגעון הפסנתר", שבו ידובר באמנות הפסנתר ובתחרויות פסנתר, בהשתתפות פסנתרנים צעירים. במוצאי שבת במוזיאון תל אביב.

הקאמרית הישראלית. מנצח: רוברטו פטרנוסטרו. משתתפים זמרי אנסמבל "קולגיום" וזמרים סולנים (ובהם אביגיל גורטלר ויפעת וייסקופף). מרצה: טלי ירון. על הפרק: מיסת "ההכתרה" של מוצרט ומיסת "נלסון" של היידן. מחר במוזיאון תל אביב.

התזמורת הקיבוצית-נתניה. על התזמורת מנצח מנהלה ירון גוטפריד, והסולנים הם הכנר אסי מתתיאס, הפסנתרן ויקטור סטניסלבסקי והצ'לנית טללית צ'רסקי. במרכז האירוע: הקונצ'רטו המשולש של בטהובן. מחר בהיכל התרבות של נתניה, במוצאי שבת בגבעת ברנר.

רביעייה בגלריה (1). רביעיית כלי הקשת "אריאל" תופיע בגלריה של מוזיאון תל אביב ותבצע שתי רביעיות מאת בטהובן (לרבות "רזומובסקי" מס' 1). מחר, פעמיים, ב-19:00 וב-21:00 במוזיאון.

רביעייה בגלריה (2). הפעם מדובר ברביעיית כלי הקשת שחבריה הם נגנים מהפילהרמונית ובראשם הכנר הראשון יגאל טונה. במרכז האירוע, רביעיית "רוזמונדה" של שוברט. הם יופיעו בשבת ב-12:00 בגלריה שלוש בתל אביב (מספר המקומות מוגבל, מחיר כרטיס: 200 שקל).

רביעיית "כרמל". אל חברי רביעיית כלי קשת זו מצטרפת הפעם הפסנתרנית אורית וולף, לקונצרט שכולו דבוז'ק. במוצאי שבת באולם רפפורט בחיפה.

שלישיית מונדריאן. חברי הטריו הם הכנר דניאל ברד, הצ'לנית הילה קרני והפסנתרן אוהד בן-ארי. הם יבצעו שלישיות מאת שוברט (בסי-במול מג'ור), מרטינו, שומאן. מחר במרכז עינב בת"א.

הרקוויאם של מוצרט. לביצוע היצירה הנשגבת, בניצוח מיכאל שני, חוברים: מקהלתו (המקהלה הקאמרית תל אביב), תזמורת סימפונט וזמרים סולנים (ובראשם הסופרן אגם אנגלרד). מקום הקונצרט אינו שגרתי: הוא יתקיים בכנסיית סנט אנטואן (רח' יפת) ביפו, ביום שישי ב-14:00.

וריאציות גולדברג. הפסנתרנית אירנה ברקוביץ', מסגל המורים של האקדמיה למוסיקה בירושלים, מראה את כוחה ביצירה הכבירה של באך. דברי הקדמה והסבר: המלחין אנדרה היידו. הערב ב-20:00 באולם וייז בירושלים.

באך בכינור. בפתח סדרה חדשה של קונצרטים מוסברים, שעורכת הדס כרמי, ואשר תתקיים בבתים פרטיים בכל הארץ, יופיע הפעם הכנר אייל קלס. הוא ישוחח על וינגן את הפרטיטה מס' 1 של באך. במוצאי שבת בבית משפחת מזרחי בנווה אילן. טל' 4870050-054

בצוותא. בשחרית יופיעו הפעם הכנר אלכסנדר שטרק (משנה לכנר ראשון בפילהרמונית) והפסנתרנית בלה שטיינבוק. באמתחתם סונטות מאת ברהמס, שומאן, בטהובן. בשבת, 11:11 במועדון צוותא בתל אביב.

שירי דליה רביקוביץ'. מסקרן: מדובר באירוע ספרותי ומוסיקלי: תחילה תהיה שיחה על שירי רביקוביץ', אחר כך ישירו הזמרות ברכה קול ואיילת אמוץ, בליווי אחדים מנגני אנסמבל "מיתר", הלחנות שחיברו רון וידברג ועמית גילוץ. מחר ב-20:00 באוניברסיטה הפתוחה ברעננה, במוצאי שבת באולפן התיבה ביפו.

שירי לאה גולדברג. אירוע מיוחד של תזמורת סינפונייטה, שבו יושרו עיבודים חדשים להלחנות ידועות לשירי גולדברג, פרי עבודותיהם של סטודנטים באקדמיה הירושלמית ובבית הספר "רימון" (הסולנים הם סטודנטים לזמרה מאותם מוסדות). מנצחת: קרין בן-יוסף. מחר בהיכל האמנויות בבאר שבע.

מבט על מוצרט. המנחה והמסביר הוא תומר לב (שגם מנגן בפסנתר) ולצדו נגנים ממצטייני האקדמיה למוסיקה (ביה"ס על שם בוכמן-מהטה) באוניברסיטת תל אביב. במרכז האירוע: שלישיית "קגלשטט", הדיוורטימנטו לטריו מיתרים וסונטה לשני פסנתרים. מחר ב-19:30 וביום שישי ב-10:30 באולם קלרמונט באקדמיה, באוניברסיטת ת"א.

בבית הפסנתרן. איליה קונובלוב (כנר ראשי בפילהרמונית) והפסנתרן מארק שבינר יבצעו סונטות מאת מוצרט, ברהמס, פרוקופייב. ביום שישי ב-21:00 בבית הפסנתרן יונתן זק בתל אביב. טל': 03-6023958.

פסנתר ומיתרים. קונצרט מינחה עם הכנרת אורחת הפילהרמונית אלכסנדרה סום, הפסנתרן רון רגב ושלושה קשתנים חברי הפילהרמונית. ינוגנו: רביעיית המיתרים מס' 2 של צ'ייקובסקי ושלישיית הפסנתר "דומקי" של דבוז'ק. בשבת ב-17:00 במוזיאון תל אביב.

נגני "פניקס". באירוע יופיעו הזמר אסיף עם-דוד, החליליתנית דורט פלורנטין והצ'מבלנית מרינה מינקין. היצירות הן מאת קופרן ומאת ראוול. ביום שישי ב-11:30 במלון הסקוטי בטבריה, במוצאי שבת ב"בית דונדיקוב" ברחובות.

"בממד אישי". כותרת התוכנית החדשה של הפסנתרנית המוסיקולוגית אסתרית בלצן בסדרה הוותיקה שלה היא "ליסט ומפיסטו", ומשתתף בה הפסנתרן והמורה ואדים מונסטירסקי, שהעמיד ומעמיד פסנתרנים מצטיינים רבים. מחר ב-20:00 באולם הנרי קראון בירושלים, ביום שישי פעמיים, ב-10:00 וב-14:00 במוזיאון תל אביב.

מרכז עדן תמיר. ראשית, קטעי אופרה: מדובר במופע של זמרים מצוות "אופרה סטודיו" בהדרכת דוד זבה, שגם ילווה בפסנתר. מנחה: מיכאל אייזנשטדט. זאת ביום שישי ב-12:00; שנית, למחרת, קונצרט של רביעיית כלי המיתר "הראשונים" (חברי תזמורת ראשל"צ, כנר ראשון ירון פרנסקי) אשר יבצעו רביעיות מאת היידן ("הזריחה"), שוסטקוביץ' (מס' 7) ודבוז'ק ("האמריקאית"). זאת בשבת ב-11:00. שני המופעים יהיו באולם המרכז בעין כרם, ירושלים.

"קתדרא". ביום ההרצאות המרתוני, עם אסתרית בלצן ומשה זורמן, יעסקו בין השאר ב"חליל הקסם" של מוצרט לקראת ביצועה באופרה הישראלית, ובשירי מתי כספי ושלמה גרוניך. היום מ-09:00: במרכז עינב בתל אביב.

"אופרה בטירוף". מופע זה, המבדר ברוב טעם, הוא פרודיה שנונה על עולם האופרה ועולם השיר האמנותי. מגישים: הזמר דוד זבה והפסנתרנית אירית רוב. במוצאי שבת ב-21:00 בבית יד לבנים בראשון לציון.

העמק הוא שיכור

בקונצרט החגיגי בערב העצמאות, שעורכת התזמורת הסימפונית ירושלים, תבוצע בין השאר הפואמה הסימפונית "עמק" של מארק לברי, שחוברה ובוצעה לראשונה ב-1937. בתו, נגנית הנבל אפרת לברי, כותבת בתוכניית הקונצרט כי הפואמה - המבוססת על שיר ושמו "עמק" שלברי הלחין למלים של רפאל אליעז, ושההשראה לה נבעה מהתפעמותו של המלחין מיגיעתם והתלהבותם של החלוצים - זכתה להצלחה אדירה עם ביצועה ולאורך שנים היתה היצירה הישראלית המבוצעת ביותר.

עוד בקונצרט זה, בניצוחו של ליאון בוטסטיין, ועם הפסנתרן הסולן בוריס גילטבורג: הקונצ'רטו מס' 3 של רחמנינוב והסימפוניה מס' 1 של ברהמס. ביום שני ב-21:00 באולם הנרי קראון בבירה.

מחווה להרי גולומב הפורש

לכבוד החוקר הרב תחומי פרופ' הרי גולומב, עם פרישתו, מתקיים השבוע באוניברסיטת תל אביב כינוס רב תחומי ובו שפע הרצאות מסקרנות מאוד שעוסקות בעיקר בהארת זיקות בין תחומי אמנות. הנה אחדות מהן:

היום, מ-09:30 באולם טארג (בבניין האקדמיה למוסיקה בקמפוס) ידונו במוצרט, לרבות הרצאה של ד"ר בני פרל על החמישייה לכלי מיתר ק' 516; בהמשך ירצה גולומב עצמו על תרגום ליברטי של אופרות מוצרט לעברית ואחר כך תהיה הרצאה של פרופ' דליה כהן על מורכבות במוסיקה; מחר, מ-09:00 (בבניין גילמן חדר 496), ידובר בהיבט הוויזואלי של אירועי מוסיקה מוסרטים ובין השאר ישוחח ד"ר אורי גולומב (בנו של הרי) על הפקות טלוויזיה לפאסיונים של באך; ביום שישי ב-13:00 (באולם טארג) ירצה הרי גולומב על צ'כוב, מוצרט ואלתרמן. פרטים מלאים על הכינוס באתר: http://www.tau.ac.il/humanities/porter/about.eng.html

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ