האבל שלה

בערב יום הזיכרון משודרים בערוצי הטלוויזיה סרטים הכוללים "סיפורים" אנושיים וטרגדיות משפחתיות כואבות

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ

בערב יום הזיכרון משודרים בערוצי הטלוויזיה סרטים הכוללים "סיפורים" אנושיים וטרגדיות משפחתיות כואבות. למשל הסיפור של תמר פייקס, המוצג בסרט "ריבועים של קרטון" שישודר הערב בערוץ יס דוקו. פייקס נולדה כמה חודשים אחרי שאביה נהרג במלחמת ששת הימים. אחיה הבכור נהרג חמש שנים אחר כך, במלחמת יום כיפור. אח אחר נהרג בתאונת טיפוס הרים. בגיל 38, אחרי שבמצוות אמה לא קיימה המשפחה אזכרות ולא ביקרה בבתי הקברות, מחליטה פייקס להתמורד ולחפש את האבל שלה.

"ריבועים של קרטון". יס דוקו, 22:00

אהוב יקר

הבמאית ציפי ביידר עקבה אחרי משפחתו של סרן ניר לקריף שנהרג בתאונת טיסה בזמן אימון ברומניה ביולי שעבר. מגי, אשתו של לקריף, היתה בחודש הרביעי להריונה. ביידר ליוותה אותה ואת הוריו הגרושים של לקריף, דניאלה, שהקדישה את חייה לגידול הבן היחיד, ויובל, שנפרד בכאב גדול מבנו, מהשבעה ועד ללידת הבת ירין. התוצאה היא הצצה לא שגרתית לסיוט הגדול ביותר של הורה ובן זוג - אובדן פתאומי וכואב ולדברים שמגלים על אדם אהוב רק אחרי מותו.

"ניר יש לך בת". ערוץ 10, 22:30

סביב העץ שצמח

ב"מבט שני" בערוץ 1 יוקרן המשדר המיוחד "איך נפלו" שיביא כמה סיפורים המלמדים על אובדן והתמודדות עם שכול. למשל סיפורו של לוחם בצוות של השייטת, שנפצע קשה ומתמודד עם שיקום ארוך, כאשר ברקע אובדנם של חברים שנהרגו ביהודה ושומרון, בעזה ועל אוניית הנשק "קארין אי". סיפור נוסף הוא זה של אסון המסוק ברומניה, שאיחד אנשי צוות מכל הדרגים והשפיע על טייסת שלמה, או סיפור נוסף, של אנדרטה ונקודת מפגש בלתי שגרתית ברמת הגולן. סביב עץ שצמח בנגמ"ש שרוף, מתכנסות בכל שנה אלמנותיהם של לוחמי הנגמ"ש, שנפלו במלחמת יום כיפור.

"מבט שני - איך נפלו". ערוץ 1, 22:15

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ