המגיש האמריקאי גלן בק שידר את תוכנית הרדיו שלו מירושלים

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

השדרן האמריקאי הפרובוקטיבי, גלן בק, שידר אתמול את תוכנית הרדיו הפופולרית שלו ממלון המלך דוד בירושלים. לתוכנית של בק מאזינים מדי שבוע 10 מיליון בני אדם, והיא משודרת בסינדיקציה ביותר מ-400 תחנות רדיו ברחבי ארה"ב.

בק, ששימש בעבר מגיש מחליף של לארי קינג ב-CNN, מגיש כיום תוכנית רדיו הנושאת את שמו, והוא בעל תוכנית אקטואליה בערוץ הטלוויזיה פוקס ניוז.

בק מבקר בימים האחרונים בישראל לרגל יום העצמאות ה-63. הוא סייר בין היתר במנהרות הכותל וביד ושם. תוכניתו לעלות אתמול לביקור על הר הבית לא יצאה לפועל בסופו של דבר, בשל התנגדות הווקף. בק השמרן, שנחשב לאוהד ישראל, הודיע כי בכוונתו לחזור לאזור כבר בשבועות הקרובים כדי להפיק סרט על ירושלים.

לפני כחודש דווח כי מנחה הטלוויזיה השנוי במחלוקת יעזוב את תוכניתו היומית בערוץ פוקס ניוז, בגלל ירידה בנתוני הרייטינג. בהודעה לתקשורת מטעם פוקס ניוז נמסר כי בק "יפתח ויפיק מגוון פרויקטים בטלוויזיה בעתיד", לפוקס ניוז ומסגרות אחרות.

בתוכניתו היומית צופים בממוצע כ-1.9 מיליון צופים, הרבה יותר משיעורי הצפייה בתוכניות אקטואליה בערוצי כבלים אחרים באותה רצועת שידור. אולם ברבע הראשון של 2011 ירדו שיעורי הצפייה בתוכנית שלו ב-30% בממוצע. ובקרב קהל היעד העיקרי של הערוץ - בני 25 עד 54 - צנחו אחוזי הצפייה בקרוב ל-40%.

בק, הדוגל בחופש ואוהד של תנועת מסיבת התה, היה נואם מרכזי בעצרת הענק שנערכה בוושינגטון בשנה שעברה בכותרת "להשיב את הכבוד". התבטאויותיו החריפות בנושאים שונים, מהתחממות כדור הארץ ועד לתיאוריות קונספירציה, הפכו אותו מושא לסאטירה מצד מנחי תוכניות אירוח בארה"ב, ובראשם ג'ון סטיוארט בקומדי סנטרל.

בחודש ינואר האחרון קראו מאות רבנים אמריקאים לפוקס ניוז לנקוט צעדים נגד בק עקב שימוש חוזר ונשנה שעשה בדימויים הלקוחים מהנאציזם והשואה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ