נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

חברת ההפצה האמריקאית "סוני פיקצ'רס קלאסיקס" רכשה בסוף השבוע את זכויות ההקרנה של "הערת שוליים", סרטו החדש של יוסף סידר, בצפון אמריקה ובאמריקה הלטינית. העסקה התבצעה בפסטיבל הסרטים בקאן, עוד לפני הקרנת הבכורה החגיגית של הסרט, שהתקיימה אמש. "הערת שוליים", בכיכובם של שלמה בראבא וליאור אשכנזי, משתתף השנה בתחרות הרשמית של הפסטיבל הצרפתי ומתמודד על פרס "דקל הזהב".

את סידר ייצגו במשא ומתן אנשי חברת ההפקה וההפצה הבריטית "WestEnd Film", בראשותה של שרון הראל, וחברת ייצוג האמנים האמריקאית ICM. "כאשר נתקלנו ביוסף סידר לפני כמה שנים, ידענו כי מדובר בבמאי בעל כישרון בלתי רגיל", נמסר בעקבות העסקה מסוני קלאסיקס. "אנחנו מתרגשים מכך שהוא וחבריו ב'וסט אנד' הסכימו להיות שותפים שלנו בסרט הזה, שמובטחת לו הפצה רחבה באמריקה".

"סוני פיקצ'רס קלאסיקס" היא חברה בת של סוני פיקצ'רס אנטרטיינמנט, המתמחה בהפצה של סרטים אמנותיים, סרטים עצמאיים וקולנוע דוקומנטרי. בשנים האחרונות הפיצה החברה כמה סרטים ישראליים בולטים, ובהם שניים שהוצגו בקאן - "ואלס עם באשיר" ו"ביקור התזמורת" - וכן סרטו של שמוליק מעוז, "לבנון", שזכה בפרס אריה הזהב בפסטיבל ונציה.

"הערת שוליים", שייצא לבתי הקולנוע בישראל ב-2 ביוני, מספר על שני חוקרי תלמוד, אב (בראבא) ובנו (אשכנזי), המתקוטטים ביניהם על פירורי ההוקרה שהתחום האיזוטרי שלהם מחלק. את הסרט הפיקו דוד מנדיל והאחים משה ולאון אדרי, בתמיכת קרן הקולנוע הישראלי. סרטו הקודם של סידר, "בופור", זיכה אותו בפרס דוב הכסף לבמאי הטוב ביותר בפסטיבל ברלין ב-2007.

''הערת שוליים''. מתמודד בתחרות הרשמית בקאן

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ