ייקח אותך שוטר

"אנשי החוק", יס אקשן 21:30 HD; "שיחת נפש", הוט בידור ישראלי, 23:00

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ

העונה השנייה של "אנשי החוק", שתשודר מהערב בערוץ יס אקשן HD, נפתחת בסיור בעיר רמלה. על ההגה מאבחן שוטר הסיור את המקום ככזה ש"כל מי שרוצה ללמוד משטרה שיבוא לעבוד בעיר הזאת". את זה הוא אומר אגב מרדף אחרי גנבי רכב, שמסתיים בלכידת אחד מהם, חיפוש כמו בסרטים ומטר קללות עצבני.

"אנשי החוק" מלווה שוטרים בעבודה יום-יומית, בסיורים ליליים בניידת, ללא שיחזורים ומבלי לבשל סיטואציות או לתסרט. העונה הראשונה שודרה לפני כשנה בלוויין, וגם הפעם התוצאה דומה ומחוספסת. בסיור בתל אביב מדבר השוטר על מעמד המשטרה לעומת העבודה, שהיא לדבריו "ממכרת". את האבחנה הזאת הוא אומר בדרכו לסייע לכמה שוטרים שמתקשים לנטרל שיכור אלים ומשתולל, כשמסביב התקהלות של סקרנים. כמו כל התמכרות, מגיע הצופה למסקנה, גם כאן מדובר בתענוג מפוקפק.

"אנשי החוק". יס אקשן 21:30 ,HD

למי קראת סמרטוט

אמנון דנקנר הוא המרואיין המסקרן של פרופ' יורם יובל בעונה החדשה של "שיחת נפש", ששידורה יחל הלילה בערוץ הבידור הישראלי בכבלים. דנקנר, כותב ועורך שנוי במחלוקת, מודה שהוא אוהב "לצפצף על העולם" ו"לגרום לאנשים כעס", אבל טוען גם שאינו איש קשה, "הסמרטוט המשפחתי", ליתר דיוק. דנקנר מספר בשלווה על אלימות פיסית ומילולית שספג בבית הוריו ועל ילדותו שהיתה דווקא שמחה. יובל מציג את המורכבות הזאת כתכונה שהפכה את דנקנר למגינם של אלה שכבר הורשעו, למשל פוליטיקאים שסרחו.

"שיחת נפש", אף שהיא באופן מוצהר לא טיפול פסיכולוגי, ממהרת להגיע למחוזות האישי והמשפחתי. היא חוצה בקלות מחסומים ברורים, כאילו מרואייניה, אפילו דנקנר הממולח והבוטה, משתוקקים לחשוף ולא יכולים שלא להיענות להצעה. הודות לבחירה קפדנית של מרואיינים ולמיומנות והנעימות של המראיין, היא ממוקמת בדרך כלל במחוזות הגבוה והאיכותי. זה עדיין צהוב, אבל צהוב בננה.

"שיחת נפש". הוט בידור ישראלי, 23:00

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ