עליצות קבורות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

"עליצות קבורות" היא תיאורו של קלאודיוס בראשית מחזהו של שקספיר לאווירה בחצר אלסינור, בה מת מלך, ונערכים נישואי אלמנתו לאחיו, שרצח אותו, בעוד בנו המלט, שאיבד אב, אם וכתר מתחבט אם "להיות או לא להיות", וסיכום מתאים להצגה זו.

גם במחזה הזה, כמו ב"חלום ליל קיץ", יש להקת שחקנים מגוחכת שדרך הראי של מגבלותיה מצליחה לזרות אור על שירה נעלה, וטרגדיה נשגבת. לכן יאה שלהקת ליצנים תעלה את המלט. יש כאן המון מיומנות, קשר מעולה עם הקהל, אנגלית קלה וג'יבריש ובידור, והיחסים בין הליצנים-שחקנים מתערבבים בעלילה שוב ושוב.

מה שמעורר התפעלות היא היכולת של השחקנים דווקא מתוך ההילולה חסרת המעצורים - מעט מתמשכת, אם כי בכיף - לעבור ביעף, כבקסם, לרגעי רגש ויופי, חלקם הגדול בהשראת שקספיר, ולא מעטים מה בהשראת הבמאי היודע למצוא את בכי הליצן, או הצחוק המר שמעבר לטרגדיה הקיומית של האדם. לא מצוין בדף התכניה מי שיחק מה, וכולם מעולים בדרכם, אך בכל זאת רגעי מותה של אופליה, ורגעים רבים של המלט, הוא סוסו הליצן, הם קסם אמיתי של תיאטרון.

התיאטרון הקאמרי מארח את תיאטרון סינמטוגרף ממומבאי, הודו, ב"המלט הנסיך הליצן" על פי "המלט" מאת שקספיר. בימוי: רג'אט קאפור. תאורה: גולשאן דוויה. סאונד: אסמיט פאת'ארה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ