גלריה

שלושת הפרקים האחרונים ב"יומן" של דוד פרלוב יוצאים במארז די-וי-די

"יומן מעודכן", שלושת הפרקים האחרונים של "יומן", יצירתו התיעודית של הבמאי המנוח דוד פרלוב, יוצאים בימים אלה לחנויות במארז די-וי-די. פרקי "יומן מעודכן" שייכים ליצירתו המאוחרת של פרלוב, מ-1990 ועד 1999. הסרט, 150 דקות, שראובן הקר הפיק יחד עם פרלוב, מחולק לשלושה פרקים: בפרק הראשון, "ילדות מוגנת", פרלוב מצלם את משפחתו, ומרמז על הפער בין ילדותם המוגנת של נכדיו, לילדותו בברזיל; במרכזו של הפרק השני, "יום יום וריטואלים", עומד רצח ראש הממשלה יצחק רבין; ואילו בפרק השלישי "בחזרה לברזיל", חוזר פרלוב לעיר ילדותו בברזיל. "יומן מעודכן" יוצא לאור בשיתוף פעולה של משפחת פרלוב עם האוזן השלישית.

נירית אנדרמן

הרכב Return to Forever יופיע בארץ

הרכב הג'ז Return to Forever יבוא להופעה אחת בישראל. ההרכב, שנוסד בשנות ה-70 על ידי הקלידן צ'ק קוריאה, יקיים הופעה אחת ב-1 באוגוסט באמפיתיאטרון קיסריה, כחלק מסיבוב הופעות איחוד עולמי. בגרסה הנוכחית של ההרכב מנגנים, לצד קוריאה, חברי ההרכב המקורי - הבסיסט סטנלי קלארק והמתופף לני וייט, שאליהם חברו הכנר ז'אן-לוק פונטי והגיטריסט פרנק גמבלה. ההרכב, שנחשב למייסדי ז'אנר הג'ז פיוז'ן, עבר גלגולים רבים, ובעבר היו חברים בו גם אל דמיולה והזמרת גייל מורן, שנישאה לקוריאה. בסיבוב הנוכחי יבצעו קוריאה וחבריו את היצירות הקלאסיות של ההרכב כמו "המנון לגלקסיה השביעית", לצד יצירות חדשות ויצירות מהרפרטואר האישי של כל אחד מהם. כרטיסים למופע יוצעו למכירה בהדרן ומחירם ינוע בין 299 ל-549 שקלים.

ליה פן

אקו"ם תעניק תמלוגי ותק לחברים באגודה מעל גיל 60

אקו"ם, האגודה לשמירת זכויות יוצרים בישראל, הודיעה אתמול כי אושרה חלוקת תמלוגי ותק לחברים מעל גיל 60. האגודה יוזמת בחודשים האחרונים מעין תוכנית פנסיה, המעניקה מדי חודש דמי ותק ליוצרים בהתאם להכנסותיהם בשנות חברותם באקו"ם. בשנה הראשונה לתוכנית יוענקו כמיליון שקלים למאות חברים, והסכום המרבי לכל יוצר הוא אלף שקלים לחודש. מהאגודה נמסר כי זהו שלב ראשוני של התוכנית וייתכן כי הסכום יגדל בשנים הקרובות. "ישנם הישגים נוספים לרווחת היוצר שהם חלק חשוב ומרכזי בפעילות היומיומית של אקו"ם", מסר מנכ"ל אקו"ם יוריק בן דוד. "אנו מנסים לאפשר ליוצר שקט מסוים בעבודתו עם פחות טרדות כלכליות. להיות יוצר בישראל זה לא פשוט... למרות שזה מקצוע לכל דבר ועניין. אנו מנסים לפעול מדי יום להעצמת המקצוע בקשת התחומים: חקיקה, רווחה, הענקת סיוע מקצועי, במת בית היוצר ועוד".

ליה פן

השף יונתן רושפלד יצטרף ל"מאסטר שף"

השף יונתן רושפלד יצטרף לחבר השופטים בתוכנית "מאסטר שף". רושפלד ישפוט בעונה השנייה, שצילומיה נערכים בימים אלו, לצדם של חיים כהן, מיכל אנסקי ואייל שני. "מאסטר שף", ששודרה בארץ בסתיו, היא תחרות בשלנים חובבים, המתבססת על פורמט בינלאומי. בעונה הראשונה שפטו אנסקי, שני וכהן, וכן המסעדן רפי אדר, שפוטר מהתוכנית באמצע העונה. גמר "מאסטר שף" קבע בעונה הראשונה שיא צפייה ישראלי, עם ממוצע של 41.6 אחוזי רייטינג במשדר הגמר, שהם יותר ממיליון צופים וחצי, וממוצע צפייה עונתי של 30.2%. בבעלות רושפלד המסעדות הרברט סמואל, אחד העם טאפאס בר ויבנה מונטיפיורי.

גילי איזיקוביץ

"רשת" תקיים יום עיון העוסק ביצירה דוקומנטרית בערוצי ברודקאסט

זכיינית ערוץ 2 "רשת" תקיים יום עיון ורב שיח ליוצרים ומפיקים, לרגל השקת הרצועה התיעודית החדשה של הזכיינית, שיעסוק במקומה של יצירה דוקומנטרית בערוצי ברודקאסט - ערוצי הטלוויזיה המרכזיים. האירוע יתקיים בשיתוף עם הארגון הישראלי "קופרו" לשיווק סרטי תעודה, העורך מדי שנה יום עיון בנושא. במרכז יום העיון, שיתקיים ב-25 בחודש בבית מניה ברחוב ביאליק בתל אביב, ייערך פאנל שיעסוק בהשפעתה ומקומה של היצירה הדוקומנטרית הטלוויזיונית, ובו ישתתפו אלינור קוברסקי, יועצת תחום התעודה בזכיינית; רודי בוטיניול, מנהל TV Knowledge (הטלוויזיה החינוכית) בקנדה; סגנית נשיא קרן הקולנוע האמריקאית ITVS, קלייר אגייר; קטיה וילדרמט, אחראית סרטי התעודה ברשת הגרמנית MDR; והבמאים הישראלים, שלומי אלדר, תומר הימן וחנוך זאבי. מנהל מחלקת הדרמה ברשת, קובי גל רדאי, סיפר כי הזכיינית "שמחה על ההזדמנות לקיים שיח מקצועי על הנושאים הבוערים שעל סדר היום הדוקומנטרי, מתוך קשר ושותפות עם תחנות טלוויזיה ברחבי העולם".

גילי איזיקוביץ

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ