קונצרטים

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חגי חיטרון

התזמורת הפילהרמונית (1). מנצח קנת נגאנו, ועם התזמורת מופיעים שלושה סולנים אורחים והם הכנר איליה גרינגולץ, הצ'לנית מארי-אליזבט הקר והפסנתרנית קטיה בוניאטישווילי, בקונצ'רטו המשולש של בטהובן. עוד בתוכנית, הסימפוניה מס' 1 של יוסף טל וסימפוניית "האלפים" (ע"ש ההרים) של שטראוס. הערב ומחר (בפעם זו ב-19:00) וגם במוצאי שבת בהיכל התרבות בתל אביב; ביום שישי בבוקר (11:00), הפעם בהנחיית גיל שוחט (סדרת "אינטרמצו"), יבוצעו הקונצ'רטו המשולש והסימפוניה השלישית של ברהמס.

הפילהרמונית (2). בתוכנית אחרת בניצוח נגאנו, עם הפסנתרנית בוניאטישווילי, היא תנגן את הקונצ'רטו של גריג והקונצרט יסתיים בסימפוניה מס' 3 של ברהמס. זאת מחר ב-22:00.

פסטיבל ישראל. האירוע הראשון במופעי המוסיקה הקלאסית של הפסטיבל הוא קונצרט של רביעיית המיתרים המהוללת "האגן" מגרמניה, עם הפסנתרן קיריל גרשטיין (מזוכי תחרות רובינשטיין בעבר). הם יבצעו מיצירות היידן, ברטוק, ברהמס. ביום שלישי באולם הנרי קראון בבירה.

תחרות רובינשטיין. השלב השני (16 רסיטלים) של התחרות הבינלאומית לפסנתרנים החל אתמול ויימשך היום (מ-14:00 ואחר כך מ-19:30) ומחר (מ-10:00), במוזיאון תל אביב; השלב השלישי (ששת הפינאליסטים ינגנו איש בתורו עם רביעיית "אריאל") יהיה ביום שישי (ב-14:00) ובשבת (ב-11:00), זאת עדיין במוזיאון; המשך השלב השלישי (קונצ'רטי עם תזמורת) עובר להיכל התרבות בתל אביב, ויחל ביום ראשון וביום שני ב-20:30 (עם תזמורת קאמרטה).

כיתות אמן. לצד תחרות רובינשטיין יהיו כיתות אמן לפסנתרנים צעירים מצטיינים, בהדרכת שופטי התחרות: ביום ראשון ב-10:30 עם רוברט לוין במרכז למוסיקה (משכנות שאננים) בירושלים; ביום חמישי הבא (26 במאי), ב-10:30 עם יוכבד קפלינסקי, שם.

התזמורת הסימפונית ירושלים. מנצח: אורי סגל. זמרים סולנים: הסופרן שרון רוסטורף והבריטון האורח כריסטיאן אימלר (גרמניה). מדובר בקונצרט מיוחד, כולו מאהלר, לרבות שירים מתוך "קרן הפלא של הנער". חלק מסקרן במיוחד באירוע הוא ביצוע שני פרקים מתוך הסימפוניה העשירית, שלא הושלמה. הערב ב-20:00 באולם הנרי קראון בבירה.

תזמורת הבארוק. קונצרט אטרקטיבי שבו מנצח על התזמורת, וגם מופיע כאבובן סולן, המוסיקאי האיטלקי אלפרדו ברנרדיני. התוכנית: סוויטה מתוך "פיגמליון" של ראמו, סימפוניה מס' 26 של הידן, קונצ'רטו של שטמיץ וסימפוניה מאת קפ"ע באך. ביום שלישי באולם ימק"א בירושלים.

"חליל הקסם". הפקה חדשה לאופרה של מוצרט, באופרה הישראלית, בבימוי ז'ן לואי גרינדה ובניצוח דייוויד שטרן. בצוות הסולנים מופיעים זמרים מחו"ל, לצד הילה בג'יו וגיא מנהיים. הערב ומחר (בשניהם ב-20:00), וגם ביום שישי (ב-12:30), במוצאי שבת (ב-20:30), ביום שני וביום שלישי (בימים אלה ב-20:00), במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

"סולני באך הישראלים". קונצרט סיום העונה של ההרכב הווקלי-אינסטרומנטלי (בראשו שרון רוזנר) מביא שתי יצירות של באך: מיסה לותרנית (מס' 234), והקנטטה מס' 184. הערב באולם עינב בתל אביב. מומלץ.

אנדריאס שול. עם "סולני תל אביב" בניצוח ברק טל יופיע זמר הקונטרטנור הגרמני אנדריאס שול. התוכנית: אריות מאת פרסל, הנדל ויוואלדי והסימפוניה מס' 43 של היידן. במוצאי שבת ב-21:30 באולם רפפורט בחיפה, ביום ראשון ב-19:30 באולם עינב בתל אביב.

באך באקדמיה. בהמשך סדרת באך שעורכת האקדמיה למוסיקה בירושלים יתקיים קונצרט מגוון, בהשתתפות החלילילתנים מיכאל מלצר (שגם ינחה) ויעל שמשוני, הצ'מבלנית נטע לדר, החלילן נועם בוכמן, הפסנתרן והמעבד יורי ברנר ונגני כלי קשת. ביום שלישי ב-20:00 באולם וייז בגבעת רם.

התזמורת הקאמרית הישראלית. מנצח: ברק טל. סולן: הפסנתרן אסף פייר, בקונצ'רטו מס' 2 של שופן. עוד בתוכנית: הסימפוניה השביעית של בטהובן. מחר בהיכל התרבות של מודיעין.

"בארוקדה". עם האנסמבל, שחבריו מנגנים בכלים היסטוריים, יופיעו הפעם מקהלת "השחר" בניצוח גילה בריל והזמרים הסולנים רויטל רביב ודוד פלדמן. במרכז התוכנית: המגניפיקט של ויוואלדי וה"סטאבט מאטר" של פרגולזי. הערב באולם רפפורט בחיפה, ביום שלישי באולם וייל בכפר שמריהו.

רביעייה בצוותא. מדובר ב"רביעייה הישראלית" שחבריה הם הכנרים יגאל טונה ואביטל שטיינר, הוויולן רוברט מוזס והצ'לנית איריס רגב - כולם חברי הפילהרמונית. תוכניתם: שוברט ("פרק רביעייה"), דבוז'ק (הרביעייה ה"אמריקאית") בשבת, 11:11 במועדון צוותא בתל אביב.

רביעיית "כרמל". אל הרביעייה (כנרת ראשונה רחל רינגלשטיין), מצטרפת הפסנתרנית גילה גולדשטיין לביצוע החמישייה של ברהמס. גולדשטיין לבדה תנגן קודם לכן שתי יצירות של ליסט. ביום ששי ב-13:00 בהיכל התרבות של ראשון לציון.

מנדלסון בסופשבוע. המוסיקולוגית סמדר כרמי-גיברמן, בעלת מוניטין כמסבירת מוסיקה מעולה, תשוחח בעזרת הדגמות מוקלטות על האורטוריות "פאולוס" ו"אליהו". מדובר ביומיים מרוכזים (שכוללים גם שירת מקהלה של הקהל, בהדרכתה). ביום שישי (מ-09:00 בבוקר) ובשבת, בבית דניאל בזיכרון יעקב. פרטים נוספים: האוניברסיטה הפתוחה, טלפון 6399001-04.

על הר הצופים. הכנר חגי שחם, הצ'לן צבי פלסר והפסנתרן מנחם ויזנברג ינגנו בהרכבים שונים ויבצעו את הסונטה לכינור ופסנתר מאת מוצרט ואת השלישייה אופוס 100 של שוברט. ביום ראשון ב-20:00 באוניברסיטה המורמונית בירושלים.

מרכז עדן תמיר. ביום שישי ב-12:00 מקהלת האקדמיה מתל אביב; בשבת ב-11:00 הנשפנים כריסטיאנה יהודין, מאוריציו פאאז ועמרי רווה, עם צ'לו וצ'מבלו, בתוכנית בארוקית. שני המופעים יתקיימו במרכז בעין כרם, ירושלים.

טריו פסנתר (1). האחיות מדלין וססילי פרנס, בכינור ובצ'לו (אורחות מארה"ב), עם הפסנתרן ירון קולברג, יבצעו את שלישיית "דומקי" של דבוז'ק ועוד. במוצאי שבת באולם הספרייה על שם בלומנטל בתל אביב.

טריו פסנתר (2). כאן מדובר בשלישיית "עתר": עפר שלי בפסנתר, טניה בלצר בכינור ומרינה כץ בצ'לו. התוכנית: בטהובן, סן-סאנס, קלוד בולינג. בבית זק-עציון בתל אביב ביום שישי ב-21:00, טלפון 03-6023958.

התזמורת הסימפונית רמת גן. מנצח: אלכסנדר וסרמן. בתוכנית, בין השאר, הקונצ'רטו לכינור של חצ'טוריאן עם הכנרת הסולנית יבגניה אפשטיין. ביום שלישי בתיאטרון היהלום ברמת גן.

תזמורת הרצליה. מנצח ומנחה הרווי בורדוביץ', ומדובר בקונצרט שכולו בטהובן ובו הקונצ'רטו המשולש לפסנתר, כינור וצ'לו (עם נדיה ויינטאוב, ירון פרנסקי ודמיטרי גולדרמן) והסימפוניה "ארואיקה". ביום שלישי ב-20:00 בהיכל אמנויות הבמה בהרצליה.

מקהלת "נעמה". המקהלה, בניצוח פנינה ענבר, תגיש תוכנית מגוונת - מפלסטרינה ועד שאנסונים וספיריצ'ואלס - הערב באולם הספרייה ע"ש בלומנטל בתל אביב.

עוגב בבוקר. ברסיטל זה המנגנת היא אינה דודקוב, והיצירות הן מאת בוקסטהודה, באך ועוד. ביום שישי ב-11:00 באודיטוריום של מוזיאון הכט בחיפה.

משפחת באך. מבחר מיצירותיהם של בני באך יבצעו קשתנים ובראשם הכנרת דפנה רביד עם יוכבד שווורץ בצ'מבלו. מחר ב-20:00 באולם הספרייה על שם בלומנטל בתל אביב.

אופרטה מהונגריה. מופע של קטעי אופרטה, עם להקת זמרים, רקדנים ונגנים (בסגנון צועני) אורחים. הערב בעומר (ליד באר שבע).

פילהרמונית לילדים. מנצח: ערן ראמי. במרכז: "תמונות בתערוכה" של מוסורגסקי. ביום שני ב-17:30 בהיכל התרבות בתל אביב.

קאמרטה לילדים. מנצח: ניר ברנד והאירוע כולל קטעי אופרה עם דניאלה לוגסי ונח בריגר, את קנטטת "האיכרים" של באך ועוד. היום ב-17:30 באולם ימק"א בירושלים.

הבמה לילדים. שמואל אלבז מנחה את האירוע ומנצח על תזמורת הבמה במופע ששמו "וולפגנג (מוצרט) קופץ לביקור", מאת רוני פורת, המועלה בהשתתפות השחקן עמנואל חנון. ביום שלישי ב-17:30 בהיכל התרבות של פתח תקוה.

ניצה שאול. אף זה מופע לילדים, בעריכת שאול ובהגשתה, והוא מוקדש לסן-סאנס, עם נגנים, רקדנים ולוליינים. היום ומחר, בשני הימים פעמיים, ב-17:00 וב-18:30 באכסדרת המשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

"התקוה". אסתרית בלצן מציגה את מחקריה על מקורותיו וגלגוליו של ההימנון הלאומי. מחר ב-20:00 בבית התפוצות בתל אביב, ביום שישי ב-17:00 בכפר בלום.

"מוסיקה ואמנות החיים". המרצה (באנגלית) הוא מוסיקאי גרמני שמו ואלטר גוטדויטש, המנהל את "מכון "טריסטן", שלו סניפים בארצות אחדות (לרבות ישראל). ביום שישי מ-10:00 באולם הספרייה על שם בלומנטל בתל אביב. פרטים נוספים על התורה: www.tristan.org.il

רוסיני בבוקר. יצירות של רוסיני מז'אנרים שונים (אופרה בעיקר), ישירו זמרים ובהם ברכה קול ויאיר גורן, עם דוד זבה בפסנתר. בשבת ב-11:00 בהיכל אמנויות הבמה בהרצליה.

כתבות מומלצות

לפיד. הכי ישראלי כי מסאפר יטא מצלצל לו מוכר, אבל הוא לא יזכור בדיוק מאיפה

מה ישראלי בעיני? יאיר לפיד. הוא תמצית השחצנות וההכחשה

ליעד. ממשיך להיות תמים

חתונמי טמנה מוקשים לזוג החלש ביותר, וכצפוי הוא התרסק על המסך

סלט "אורז" בר, קישואים ונענע

ליד המנה העיקרית, או במקומה: 16 סלטים עם אורז שהולכים טוב עם קיץ

חגית משולם

אחרי שנים של המתנה לדיור ציבורי, שתי אמהות נואשות עשו צעד קיצוני

חסון. נמצאת שלב אחד לפני האשמת בנט בכך שהוא מחריש במבה

רגע לפני שכבר לא יהיה במי לחבוט, איילה חסון שפכה את כל הזעם שלה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ