המלצות לסוף השבוע

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

סיור

הוא היה גיבור

לרגל ל"ג בעומר מוצע מחר סיור בנתיבי האש בשכונות החרדיות של ירושלים. המסלול: זכרון משה, גאולה, מאה שערים, בית ישראל ועוד. פרטים בבית שמואל, טל' 6203463-02. בחברה להגנת הטבע מציעים מחר טיול משפחות אל חורבת בורג'ין ואל פינות המסתור של לוחמי בר כוכבא במערות באזור. עוד בשבת, סיור בין סמטאות צפת העתיקה והכפר פקיעין, עם סיפורים מן הקבלה וצלילים גליליים. פרטים והרשמה בחברה להגנת הטבע: www.teva.org.il.

בין ירושלים לצפת. מחר

תיאטרון

רואה לך עיניים

מולי סוויני, עיוורת מגיל עשרה חודשים, משתכנעת לבצע ניתוח להחזרת הראייה. הרופא המנתח, הד"ר רייס, מקווה להחזיר את תהילתו בזכות הניתוח. את המחזה כתב המחזאי האירי בריאן פריל שהתבסס על ספרו של אוליבר סאקס "לראות ולא לראות". לשאלה שעולה במחזה אם יש הבדל בין ראייה לתודעה ניתנות שלוש גרסאות של הדמויות שאינן מדברות זו עם זו אלא עם הקהל. את ההצגה, שתועלה בבכורה מחר, ביימה השחקנית ג'יטה מונטה. בהשתתפות אורית גל בתפקיד מולי סוויני, יואב היימן בתפקיד פרנק בעלה ואבי פניני בתפקיד ד"ר רייס.

"מולי סוויני". תיאטרון החאן, שבת, 21:00

פסטיבל

תמונה למזכרת

מחר, ביומו האחרון של פסטיבל "דוקאביב", יוכלו באי סינמטק תל אביב לצפות בשני הסרטים שזכו בפרסים הגדולים בתחרויות המרכזיות. "הצלמניה", סרטה של הבמאית תמר טל, זכה בתחרות הישראלית ויוקרן מחר ב-12:00. זהו מערכת היחסים המורכבת בין מרים ויסנשטין, שפתחה את הצלמניה ברחוב אלנבי בתל אביב, לבין נכדה. "אל סיקאריו - וידויו של רוצח שכיר" (צרפת 2010) שביים ג'יאנפרנקו רוסי, זכה בתחרות הבינלאומית ויוקרן ב-14:00. זהו וידוי מצמרר מפי רוצח שכיר שפרש מקרטל הסמים המקסיקאי.

פסטיבל "דוקאביב". מחר בסינמטק ת"א

סרט

השוד המושלם

"לתפוס גנב" נחשב לאחד מסרטיו הקלילים ביותר של אלפרד היצ'קוק, אבל גם אחד מסרטיו המהנים ביותר. ייתכן כי משום שהסרט מ-1955 צולם בריוויירה הצרפתית שטופת השמש הוא אפל פחות מסרטים אחרים של באותו עשור. אבל למרות הקלילות כולל הסרט, בכיכובם של קרי גרנט וגרייס קלי, רבים מהנושאים שהיצ'קוק עסק בהם ובראשם סוגיית נזילותה של האשמה.

"לתפוס גנב". היום ב-16:00, סינמטק ירושלים

קלאסי

שמחה קוסמת

קנט נגאנו, מנצח אמריקאי ממוצא יפאני, מחזיק במשרות נכבדות בעולם ותמיד מעניין לשמוע אותו. מחר הוא ינצח בתל אביב על הצעירים הכנר איליה גרינגולץ, הצ'לנית מארי-אליזבת הקר והפסנתרנית קטיה בוניאטשווילי בקונצ'רטו המשולש של בטהובן - יצירה מלאת קסם; ויוסיף את הסימפוניה הראשונה של יוסף טל ו"סימפוניית האלפים" של ריכרד שטראוס - שתי יצירות מרתקות שביצוען משמח.

קנט נגאנו מנצח. מחר ב-20:30, היכל התרבות בת"א

מחול

חלומות שבורים

להקת המחול של ענבל פינטו ואבשלום פולק תעלה בסוף השבוע את המופע "ראשס פלוס". בחלקו הראשון מוצגים קטעים מרפרטואר הלהקה וחלקו השני מוקדש ליצירה "ראשס", שיתוף הפעולה שלהם עם רובי ברנט מ"פילובולוס". "ראשס" מושפעת מיצירותיהם של ז'אק טאטי, ניקולאי גוגול והאחים מרקס, ומהווה לדברי היוצרים "מפגש סוריאליסטי של דמויות שכמו נשכחו ויצרו קומונה של חלומות שבורים".

"ראשס פלוס". היום ב-14:00 ו-21:00. מחר ב-21:00. סוזן דלל בת"א

ספורט

רוץ בן סוסי

ההתאחדות הלאומית לספורט הרכיבה תקיים היום ומחר את אליפות ישראל בקפיצות ראווה. האליפות תתקיים זו השנה השלישית באיצטדיון השקמה ברמת גן. בין השאר יהיו מופעי ראווה בסגנונות שונים ובהם רכיבה אמנותית, רכיבה מערבית, נעיצת רומח ועוד. בין הקטגוריות גם תחרות פתוחה לכל וללא מגבלה של גיל. גמר האליפות הפתוחה יהיה בשבת ב-17:00. לפרטים: מרכז ספורט הרכיבה בר"ג, www.soosim.org.il.

אליפות ישראל בקפיצות ראווה. היום ומחר בר"ג

טלוויזיה

סכין במים

אחרי שישודרו ברצף פרקי העונה השלישית של "עדות אילמת" יתחילו הערב בערוץ 23 שידור רציף ומרתוני של פרקי העונה הרביעית. בעונה זו של סדרת המתח הבריטית ד"ר סאם ריאן (אמנדה ברטון), הפתולוגית המשפטית, החוקרת מקרי רצח באזור קיימברידג', מוזעקת לחקירת תאונת מסוק בים הצפוני שעל סיפונו היו 16 בני אדם. השנה עלתה העונה ה-14 של הסדרה בבריטניה, והיא שומרת על אחוזי צפייה גבוהים.

"עדות אילמת". היום ומחר בשידור מרתוני בערוץ 23

ילדים

בוקר חדש

שתי הצגות שונות מאוד יועלו מחר בתיאטרון הקרון בירושלים: האחת מציגה קו ונקודה שקמים לחיים, משחקים, בונים, הורסים ומתפייסים, פוגשים חתול וארנב מריבועים ומשולשים. ביימה עלינא אשבל, לבני 3 ומעלה. האחרת, "גששי החלומות" בבימויו של ג'ק שווילי, מתקיימת בסמטאות שכונת ימין משה; השחקנים לוקחים את המשתתפים ל"קורס לגששי חלומות מתחילים". לבני 4 ומעלה

"קו ונקודה" ו"גששי החלומות". מחר ב-11:00 בתיאטרון הקרון בי-ם

צעדה

לאורך הים

היום תתקיים בנמל תל אביב צעדת "אתנה הולכות רחוק" בהשתתפות אלפי נשים מרחבי הארץ. הצעדה השנתית תתקיים במסלול מעגלי בין שני מקצים של 5 ק"מ ו-8 ק"מ, שיעברו לאורך טיילת רדינג. בתום הצעדה יתקיים בנמל תל אביב ריקוד זומבה גדול הפתוח לקהל הרחב. האירוע יתחיל ב-8:00 ויינעל ב-15:00. הצעדה במקצה 8 ק"מ והצעדה במקצה 5 ק"מ יוזנקו בשעה 9:00.

"אתנה הולכות רחוק". היום בת"א

אפשר גם

* עברי. המפגש הרביעי בסדרת "מי מכיר את האיש שבשיר?" יתקיים היום ב-11:00 בצוותא בתל אביב בהנחיית דן אלמגור. במפגש היום, "תשיר, היא אמרה לי", תהיה הצדעה לזמרים כמו יהודה פוליקר, שלמה ארצי, מתי כספי ובעז שרעבי. בין המשתתפים: קרן הדר, יונית שקד גולן, עופר כלף, נתן סלור, אילן שכטמן ואחרים.

* סרט. "כל ממזר מלך", סרטו של אורי זוהר מ-1968, נכתב עם העיתונאי והתסריטאי אלי תבור ("צ'רלי וחצי" ו"חגיגה בסנוקר") אחרי שנפגשו בסוף מלחמת ששת הימים והחליטו ליצור סרט על המתרחש סביבם. הסרט, בכיכובם של עודד קוטלר ויהורם גאון, יוקרן מחר ב-21:00 בסינמטק חולון. העלילה, שמתחילה בתקופת ההמתנה ומסתיימת לאחר הפסקת האש, נעה בין שלוש דמויות מרכזיות: עיתונאי אמריקאי השוהה בישראל כדי לדווח לאמריקאים על המלחמה, שאיש אינו יודע מתי תפרוץ. הנהג הצמוד אליו מטעם משרד החוץ ובן דמותו של אייבי נתן, שמבקש לגייס את העיתונאי למען השלום.

* רדיו. אילו להיטים היו בדיוק השבוע במצעד הפזמונים הבריטי בין השנים 1963 ל-1988? תוכנית הרדיו השבועית של תחנת בי-בי-סי2, "Pick of the Pops", בהנחייתו המשועשעת של טוני בלקבורן, תספק את כל התשובות. היא תשודר מחר בין 15:00 ל-17:00 ובהחלט כדאי לפנות שעתיים בשבילה.

השתתפו בהכנת המדור: עירית רוזנבלום, ציפי שוחט, איתמר זהר, נירית אנדרמן, נעם בן זאב, רותה קופפר, צפי סער, אלעד סמורזיק

כתבות מומלצות

איור: עמוס בידרמן

דלתות מסתובבות: הנוטש, החוזרת באופן חלקי והיושב על הגדר

יצחק לבני, 2016

מדובר בכישרון מפתיע של סופר גדול. זה הספר שאני הייתי רוצה לכתוב

נעה ודוד שיסל. בזכות הסרט צבי בהחלט מאוד נוכח

"שואלים אם יש קשר לשיסל. אני אומר שאני הבן שלו, וישר עולה חיוך"

ויטמינים ותוספים בחנות פארם

כן, מדובר בסוג של אובססיה. זו רשימת תוספי המזון שאני לוקחת

אלן קאמינג ב"החבר הגאון שלי מהתיכון". כל זיכרון ילדות מחייב בדיקת עובדות

מרענן לראות טאץ' קומי בז'אנר שלא מצטיין בחוש הומור

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"