פרס לאה גולדברג הוענק לנורית זרחי על אסופת שיריה "עצמות ועננים"

"פואטיקה ייחודית של מסעות דמיון ותובנות פילוסופיות"

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיה סלע
מיה סלע

המשוררת נורית זרחי היא הזוכה בפרס לאה גולדברג בתחום השירה לשנת תשע"א. הפרס מוענק לה על אסופת שיריה "עצמות ועננים, מבחר שירים 1966-2008", שראה אור בהוצאת הקיבוץ המאוחד.

שופטי הפרס השנה, ד"ר אריאל הירשפלד (יו"ר), ד"ר אפרת מישורי וד"ר דנה אולמרט, נימקו את הבחירה במשוררת וכתבו כי "זרחי יוצרת בשירתה פואטיקה ייחודית המצרפת מסעות דמיון מורכבים ותובנות פילוסופיות חדות והיא נתונה בתוך לשון פיגורטיבית נועזת ווירטואוזית באורח מופלג. שיריה מתקרבים לעיתים לצביונה של שירת הגות עתיקה, אבל לעולם אינך יכול לנתק את התובנות המבריקות שבשירה הזאת מן הצבעים, מן החושניות העזה של מראות המילים, מן הטיסות המינכהאוזניות במרחב המדומיין ומן ההומור הניתז בחיכוכים החורקים במכונת התיאטרון הגדולה של שירה".

זרחי נולדה ב-1941 בירושלים וגדלה שם ובקיבוץ גבע. היא בעלת תואר ראשון בספרות ובפילוסופיה וסופרת ומשוררת פורה ומוערכת, למבוגרים ולילדים. בין השאר זכתה זרחי בפרס ביאליק על מכלול כתיבתה לילדים, בעיטור הכבוד על שם אנדרסן לספרות ילדים, ובפרס ראש הממשלה ליוצרים.

פרס לאה גולדברג נוסד זמן קצר לאחר מותה של המשוררת ב-1970, בידי אמה, צילה גולדברג, ובשיתוף עם ספריית פועלים - "הוצאת הבית" של כתביה. מאז היווסדו הוענק הפרס לחוקרים וליוצרים בולטים בתחום הספרות העברית. הסופרת אורלי קסטל-בלום זכתה בו ב-2007 על הרומן "טקסטיל", והמשורר אהרן שבתאי, זכה בו שנתיים לאחר מכן על ספר שיריו "טניה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ