בכירי גלי צה"ל נגד ברק: "טוניק מילא תפקידו בצורה מקצועית"

יהונתן ליס
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
גילי איזיקוביץ

עיתונאים, עורכים וכתבים בכירים בתחנת הרדיו גלי צה"ל, פרסמו אתמול גילוי דעת משותף במחאה על פיטוריו הפתאומיים של מפקד התחנה, יצחק טוניק. בגילוי הדעת, עליו חתומים בין היתר רזי ברקאי, אברי גלעד, טלי ליפקין שחק ואילנה דיין, מתריעים העיתונאים כי הם יעשו "כל שנדרש כדי למנוע פגיעה בתחנה ובנו".

ביום חמישי בערב הוציאה לשכת שר הביטחון הודעה לפיה השר אהוד ברק הקים ועדה לאיתור מפקד חדש לתחנה, שבראשה יעמוד האלוף במיל' יצחק רון טל, וחבריה יהיו הפרשן הצבאי של "ידיעות אחרונות" אלכס פישמן וקצין חינוך ראשי תא"ל אלי שרמייסטר. ההודעה פורסמה בזמן אירוע הפרידה מדובר צה"ל היוצא, אבי בניהו, בו נכחו אנשי תקשורת יחד עם טוניק, ששמע שם לראשונה על סיום תפקידו, מפי עיתונאים שפנו אליו.

24 מבכירי העיתונאים והעורכים בתחנה חתמו על גילוי הדעת, בהם גם יעל דן, דליק ווליניץ, ירון וילנסקי, גולן יוכפז, ג'קי לוי, רינו צרור וניב רסקין. "הופתענו לשמוע על החלטת שר הביטחון לסיים את כהונתו של יצחק טוניק כמפקד גל"צ", נכתב. "טוניק מילא את תפקידו בצורה טובה וראויה, שיקוליו היו תמיד מקצועיים, תוך שימת דגש על שידורים בעלי אופי מיוחד לתחנות גל"צ וגלגל"צ", כתבו העיתונאים. "אירועי היממה האחרונה מצטרפים לשורה של התבטאויות וצעדים בתקופה האחרונה, שנדמה שמטרתם לפגוע בעצמאות העיתונאית של שידורי התחנה והעיתונאים העובדים בה".

בעקבות המכתב, שלח אמש ח"כ זאב בילסקי מכתב לשר הביטחון, הקורא לו לשקול בשנית את הדחתו של טוניק, לאור הישגיו כמפקד התחנה. בילסקי כתב כי הניהול של התחנה מצוין על אף "תנאים קשים של מחסור בתקציבים והישענות על חיילים וחיילות צעירים".

ברק התייחס אתמול לראשונה להדחתו של טוניק בתוכנית "פגוש את העיתונות" בחדשות ערוץ 2, והסביר כי "מדובר ברוב מהומה על לא מאומה. בחנו את האפשרות להחליף את טוניק כבר בשנה שעברה, בתום שלוש שנים". הוא הוסיף שלא מדובר בהחלטה אישית נגדו אלא ש"הגיע זמנו להתחלף".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ