האוצר יקפיא ל-5 שנים את חוב הבימה למדינה בהסכם המתגבש בין הצדדים

חוב בהיקף של 25 מיליון שקלים

ציפי שוחט
ציפי שוחט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ציפי שוחט
ציפי שוחט

יו"ר חבר הנאמנים של הבימה, דוד בועז, מוביל בימים אלה הסדר בין הבימה לבין משרדי האוצר והתרבות, שאמור לפתור את בעיית הגירעון הענק של התיאטרון ובעיית החוב לספקים ותזרים המזומנים. פרטי ההסדר טרם פורסמו רשמית, אך ככל הידוע אחד מתנאי הסף של האוצר הוא החלפת ההנהלה הקיימת בתיאטרון בהנהלה חדשה. לכך יש התנגדות מצד חבר נאמני הבימה, לפחות עד למועד הכניסה לבניין המשופץ.

עוד נודע כי בהסכם, שטרם התגבש סופית, האוצר הסכים להקפיא לתקופה של חמש שנים את חוב הבימה למדינה בהיקף של כ-25 מיליון שקלים. בתקופה זו ילווה את התיאטרון חשב מטעם המדינה, אך עניין זה מעורר התנגדות מצד הבימה. הכוונה היא שבתום תקופת חמש השנים יימחק החוב. עוד מסתמן כי האוצר יעביר סכום של כ-15 מיליון שקלים עבור תשלום החוב לספקים (יוצרים, שחקנים, מחזאים, מעצבי תפאורה וכו'). החוב הנותר הוא החוב לבנקים בהיקף של כ-5 מיליון שקלים, ואותו ייאלץ התיאטרון לפרוע בכוחותיו הוא.

יו"ר חבר הנאמנים של הבימה, דוד בועז, סירב לאשר או להכחיש את פרטי ההסדר. לדבריו, הוא נמצא בדיאלוג זה תשעה חודשים עם משרד האוצר, אך "עדיין אין הסדר, דבר שאינו תקין ואינו הגיוני לאור מצב התיאטרון", לדבריו.

בועז אף הכחיש אתמול את הטענה כי יפה ויגודסקי, מנהלת הטלוויזיה החינוכית שפרשה מתפקידה, מועמדת לניהול התיאטרון. "לא היתה פנייה מצדי או מכל צד אחר בהבימה אל יפה ויגודסקי לגבי מועמדות", אמר בועז, "אם היא תרצה להיות מועמדת ותגיש מועמדות היא תהיה מועמדת, אבל טרם פתחנו את רשימת המועמדים". ויגודסקי עצמה הכחישה גם היא את מועמדותה לתפקיד מנכ"לית הבימה, וטענה כי לא נעשתה פנייה רשמית אליה בעניין: "אם תהיה אלי פנייה כזו אשקול את ההצעה כמו את ההצעות האחרות שעומדות על הפרק".

עוד הוסיף בועז: "צריך בראש ובראשונה לגמור את ההסדר עם הבימה ולאחר מכן אפשר יהיה לדבר על הניהול, זהות הניהול ושדרוג הניהול".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

הפגנה למען זכות ההפלה בתל אביב, ב-1978. לאורך השנים נמתחה ביקורת חריפה על פעילותן של הוועדות

בוויכוח על ההפלות בישראל ידם של השמרנים תמיד על העליונה

כריך "אומלט אנד צ'יז" של "סלין פרייטאג בייגל"

קשה להבחין בדוכן הזה, שמצליח להוסיף רוח כל כך נדרשת לשינקין

בראד פיט למגזין הגברים GQ. מה השתבש?

גופה? בובת שעווה? הרשת תוהה מה עולל מגזין GQ לבראד פיט

יאיר לפיד בלשכתו בתל-אביב. צעירים וימנים מתונים במרכז הקמפיין

מול מכונת הרעל של נתניהו, זה מה שלפיד צריך לעשות

דויד פופביץ' באליפות העולם, בשבוע שעבר. התנתק מהטלפון למשך חודש בגיל עשר

הוא רק בן 17 אבל יש כבר מי שחושב שהוא היורש של מייקל פלפס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ