הקאמרי מקצץ בהוצאות: האולמות הקטנים יצמצמו את פעילותם

ציפי שוחט
ציפי שוחט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ציפי שוחט
ציפי שוחט

במסגרת ארגון מחדש של תיאטרון הקאמרי, שמטרתו לצמצם הוצאות, החליטה ההנהלה להפחית את פעילות האולמות הקטנים - קאמרי 4, קאמרי 3 וקפה תיאטרון, החל בספטמבר. השינויים הבולטים הם הקפאתן של ההצגות "המלט" של עמרי ניצן, שהועלתה מאות פעמים, ו"רומיאו ויוליה" של נעם שמואל, שתגיע ל-70 הצגות עד סוף יולי.

מנכ"ל הקאמרי נעם סמל אמר אתמול כי יש לו הערכה רבה להצגה "רומיאו ויוליה" אך "לאור המצב הכספי והארגוני החלטנו לשנות היערכות, להקטין פעילות באולמות הקטנים ולהתרכז באולמות הגדולים, כי אנחנו לא רוצים לסיים את השנה בגירעון, אלא באיזון תקציבי כפי שסיימנו בכל השנים בעשור האחרון. בעניין 'רומיאו ויוליה' החלטנו לשמור את התפאורה ואביזרי הבמה וייתכן כי נחדש את ההפקה בעתיד".

"רומיאו ויוליה" אמנם הוצגה מעט פעמים יחסית, אך במונחים של התיאטרון הישראלי לא מדובר בכישלון. הצגות קודמות בקאמרי הועלו פחות פעמים, כמו לדוגמה "אמא קוראז'" בבימויו של עמרי ניצן, שהוצגה 45 פעמים.

הצגות אחרות שהועלו באולמות הקטנים, כמו "וויצק", "שיץ" ואיחש פישר", יועברו לאולם קאמרי 2 שבו 400 מקומות ישיבה - יותר מפי שניים מאשר באולמות הקטנים. האחרונה, "איחש פישר" תשונה כדי להתאימה לאולם הגדול והבמאי רוני פינקוביץ מכין בימים אלה גרסה חדשה של ההצגה. הצגות כמו "אוי אלוהים", ו"ימי שלישי עם מורי", שנעו ונדו בין האולמות השונים, יועלו כעת בקאמרי 2, וקפה תיאטרון הקאמרי יפעל בעיקר בסופי השבוע.

עם זאת, הקאמרי יעלה הפקה חדשה באולם קאמרי 4, "מנהל הבית", של הרולד פינטר בבימויו של יוסי פולק ובהשתתפות שלושה משחקני הקאמרי יצחק חזקיה, אלון דהן ועודד לאופולד. ההפקה מצומצמת יותר מ"רומיאו ויוליה" (שכללה 16 משתתפים), ויש לכך משמעות כלכלית. בכל מקרה, גורלה של "מנהל הבית" ייקבע לאחר עשר הצגות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ