דורית לנדס

ניקוי יום-יומי יסודי של העור הוא השלב הבסיסי ביותר בטיפוח העור, וחשיבותו מודגשת שוב ושוב מכיוון שנשים צעירות ונשים עסוקות מאוד יוצאות ידי חובה במהירות, מסתפקות בשטיפה או מעבירות מגבון לח על העור ומיד ממשיכות הלאה.

למעשה, תכשיר ניקוי שגם מרגיע את העור הנוטה ליובש או מאזן את העור הנוטה לשומניות ייחשב כתכשיר טיפוח לכל דבר, אף שאין הוא יכול להחליף את תכשירי הלחות וההזנה.

שני התכשירים הנעימים להלן משתדלים לקצר את הזמן הנדרש לניקוי נאות של העור, אך לדעת הנסייניות יש להם מגבלות מובנות, וחשוב להביאן בחשבון.

"ארומטיק קלנזינג באלם" (דארפן) הוא קרם ניקוי שאותו יש להניח על פנים רטובים. הוא הופך לתחליב קל כשמעסים אותו (בעדינות!) על העור. מרקמו נעים, ונוסף על ניקוי העור הוא מאזן עודפי שומן מצד אחד, ומרגיע עור מתוח מצד אחר. במרכיבים שמנים אתריים המופקים בין היתר גם מסיסם שחור שמרגיע את העור, מרווה שמטהרת את העור, ילאנג ילאנג מעדן, מרולה (פרי אפריקאי ירוק צהבהב) שמזין ומלחלח. נסייניות (בנות 35-65) ציינו שפעולתו יסודית, אך זו שעורה רגיש ציינה שאינה אוהבת את מגע המים משום שתמיד, בסופה של שטיפה, היא חשה כיצד העור נעשה מתוח, ועל כן מעדיפה את הדרך הארוכה יותר שכוללת שימוש בחלב פנים ומי פנים. 125 מ"ל - 205 שקל.

"לוסיון נאקרה" (קריטה) הוא תחליב ניקוי רב-תכליתי מפתיע בקלילותו שמנקה את העור ומסיר איפור מהעיניים. לדברי היצרנית התכשיר משמש למעשה כחלב פנים, מי פנים ומסיר איפור - שלושה תכשירים באחד. לטענתה, הנוסחה הקלה, שבבסיסה חלב שקדים ושמן אורז יחד עם חומצות שומן, מתאימה לכל סוגי העור, ובכלל זה גם עור רגיש.

יש להניח כמות קטנה מהתחליב על צמר גפן לח ולהעביר על הפנים והצוואר מדי בוקר וערב; זו שיטה חסכונית שמצאה חן בעיני הנסייניות. גם זו שעורה רגיש שיבחה את המרקם והמגע, וציינה כי היא מרוצה מכך שהתכשיר מלחלח "בדיוק במידה", כך שמיד לאחר מכן היא יכולה להמשיך בשגרת הטיפוח שלה. ואולם, נסיינית בת 40 שנהנתה בתחילה מהמגע המעודן של התוצאות, חשה לאחר זמן מה כי הניקוי לא מספיק, ובו במקום העבירה על פניה פיסת צמר גפן ועליה חלב פנים: אכן, הצמר גפן לא היה נקי לגמרי, לאחר מכן קינחה את הפנים במי פנים. "היתה לי הרגשה שהוא קצת 'חפיף'... ייתכן שמוצר מתאים לניקוי זריז בשעת בוקר, אך לא לאחר יום של התרוצצות". בקבוק משאבה, 200 מ"ל - 250 שקל.

חומרי בניין

שתיהן איכותיות, צרפתיות ויקרות, כל אחד מהן מתהדרת בייחוד משלה, חידוש מיוחד. המסקריות החדשות מתוצרת ז'יוונשי ודיור נועדו להקל את פעולת המשיחה והעיצוב של הריסים, אך תחילה נדרשת המשתמשת ללמוד את השיטה החדשה כדי ליישם את החידוש - ואחר כך לסגל אותה לעצמה. הגרסה העמידה במים של "פנומנ'אייז" מתוצרת ז'יוונשי (המחיר המלא 210 שקל, נמכרת עד סוף החודש בהנחה בת 25%), מציעה שוב את המברשת הכדורית, שברגע הראשון נראית נוכרית לגמרי. אלא שזהו דגם משופר, ולמרבה הפליאה אותה מברשת כדורית צובעת, מאריכה, מפרידה וגם מסרקת את הריסים, מעגלת אותם ומונעת מהם להיצמד ולדבוק זה בזה, ואף מקלה את משיחת הריסים התחתונים, הקצרים.

אין תנועה נכונה או לא נכונה: צריך להניע את הראש - ראשה המעוגל והשעיר של המסקרית - אנה ואנה בתנועות קלילות, לא ארוכות מדי, לאורך ולרוחב, כדי לכסות את הריסים כולם. לאחר כמה משיחות פונים אל ריסי העין השנייה, ואז חוזרים להוסיף שכבה נוספת. מסקרית זאת עמידה במים, אינה מתפוררת, והריסים גמישים וקלילים הודות למרכיב מרכך ומלחלח המונע מהריסים להיקרע או להישבר. אך חרף העמידות הגבוהה, ניתן להסירה בנקל. הצבע - שחור.

"דיורשואו 360" היא המסקרה המסתחררת של דיור, שאמורה להקל על פרק היד של המתאפרת, שנדרש בדרך כלל לבצע תנועות חדות ומהירות פעמים רבות. לדברי היצרנית מסקרית זו מבצעת בעצמה את תנועות המשיחה המגוונות של מאפרים מקצועיים. אך תחילה צריך לחבר את שני חלקי המסקרית, לסובב את הטבעת הכסופה עד הסוף כדי לאפשר למברשת לבצע את משימתה - כשמקרבים אותה לשורש הריסים היא מטפסת בעצמה למעלה תוך שהיא מעגלת, צובעת, מסרקת ומוסיפה נפח לריסים.הביצוע מצוין, אם כי הנסייניות ציינו שהמסקרית אינה "יוזמת" תנועות מיוחדות בעצמה. מומחית המדור למסקריות נוכחה שאינה יכולה להסתייע בתנועה האוטומטית של המסקרית למן הרגע הראשון, משום שריסיה דלים, קצרים ודקים; תחילה היה עליה לבנות את השלד - היא הניעה את המסקרית בתנועות שהיא מורגלת בהן, וכשהריסים התארכו מעט נוצר "הבניין עליו יכלה המסקרית להתגלגל". נסיינית אחרת שיפצה תחילה את ריסיה התחתונים באחת המסקריות הקבועות שלה ואז הושיבה את 360 "להשלים את המלאכה", כלשונה. שתי הנסייניות היו מרוצות מאוד מהתוצאה אף שהתרשמו כי הזמן שנדרש לטיפול בריסים לא התקצר. הצבע - שחור, המחיר - 230 שקל.

שיפור עצום מורגש בשפתון העמיד החדש מתוצרת מייבלין, שנקרא "סופר סטיי 24" ובצדק. הצלחה טכנולוגית ראויה לציון הפיקה שפתון עמיד להפליא, מלחלח למשעי. בשונה משפתונים עמידים מדורות קודמים בהם השכבה האוטמת היתה נוקשה, לא "נשמה", וכך נוצרה תחושת יובש בשפתיים, שלעתים אף הקשתה על תנועתן. הפעם התחושה טבעית לגמרי, כעבור זמן מה שוכחים שהשפתיים משוחות, וכשמעבירים עליהן אצבע מבלי משים מגלים, במפתיע, שהשפתיים אכן צבועות אך אין עליהן אף שמץ מהשכבתיות או הגודש של השפתון הצובע הרגיל.

הצבע נמשח על השפתיים במברשת-ספוגית מוטה קלות, וכעבור פחות מדקתיים, כשהצבע יבש, מושחים את ה"באלם", הלחות הקרמית בקצהו השני של המקלון; זה מלחלח, מרגיע ומגמיש את השפתיים. לדברי היצרנית, פולימרים נצמדים לשפתיים והופכים את הצבע לעמיד. "סופר סטיי 24" מופיע ב-20 גוונים, בהם אדומים כהים, בהירים ונוצצים, ושלל חומים-בז'ים-ורודים.

עד סוף יוני יימכר השפתון במחיר היכרות - 60 שקל, אחר כך במחיר המלא - 100 שקל. להשיג בסופר פארם, המשביר, ניו פארם, מגה, שופרסל, H&O.

שימו איקס

"אקס אקסייט" מתוצרת אקס, דיאודורנט חדש לגברים (צעירים! מדגישה היצרנית), מצטיין בניחוח נעים (תערובת של קוקוס מרשמלו, קרמל, אגוזים, זנגוויל, ענבר, וניל, עלים ירוקים, אגס ופלפל שחור). לדברי נסיין המדור (20 וקצת) הדיאודורנט "עושה את העבודה". אלא שהמוצר נתמך במערכת פרסום אווילית ומקוממת מאין כמותה. כך, למשל, המוצר "מציע ניחוח שיסייע לבחורים להשיג את ?הבנות הטובות ביותר' שהיו עד עתה קשות להשגה". מנהלת השיווק של תחום הטיפוח האישי ביוניליוור-ישראל, נציגות התאגיד שהמותג נתון בבעלותו, מצוטטת בהודעה לעיתונות כקובעת שהדיאודורנט "מסייע מרכזי לגברים צעירים במשחק החיזור".

על התמיהה שהובעה לגבי התוכן והניסוח הללו (ושורות מצטיינות אחרות) הסבירו דוברי המותג כי האמירות הללו הן חלק מקמפיין בינלאומי, ותחת ידם היתה אפילו תגובה מוכנה מראש: "זו פנייה שובבה ויוצאת דופן... אין שום כוונה לפגוע בציבור כלשהו". ממש.

כתבות מומלצות

מנהיג מפלגת חוק וצדק ירוסלב קצ'ינסקי בוורשה, בפברואר

האיש החזק בפולין לעג לטרנסים: "אני לא ולדיסלב, מעכשיו אני זושה"

מפגינה בעד הזכות להפלות מחוץ לבית המשפט העליון בוושינגטון

לא להאמין, אבל בחשיכה הזאת אפשר בכל זאת למצוא נקודת אור

מתוך "אלביס". בלי גילויים סנסציוניים

כמי שהיה עד לתופעת אלביס בשנות ה-50, אני ממליץ על צפייה בסרט

Myvatn, Iceland

הרוחות כמעט העיפו אותנו, הנוף פיצה על הכל: טיול בצפון איסלנד

הזמרת תמר אייזנמן
תל אביב 
תא
תא
מוסיקה
מוזיקה

"אני לא בת 21 שבאה לכבוש את התפוח הגדול. באתי לתת בו ביס"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ