כך מתרשם בן 12 מ"שודדי הקאריביים 4: זרמים זרים"

בסרט הרביעי בסדרה, קפטן ג'ק ספארו מחפש את מעיין הנעורים. האם הוא מוצא אותו? ומה הוא עושה בו? כדי לדעת את זה, כותב אורי בר-און קליינברג, בן ה-12, צריך ללכת לראות את הסרט

אורי בר-און קליינברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורי בר-און קליינברג

סוף סוף זה קורה: "שודדי הקאריביים 4", ועוד בתלת ממד. אפשר להפסיק לראות את הטריילר פעם אחר פעם ולצפות בדבר האמיתי.

ג'וני דפ משחק שוב את ג'ק ספארו, קפטן ג'ק ספארו בשבילכם. הפעם הוא מחפש את מעיין הנעורים. בתחילת הסרט הוא נידון למוות על ידי האנגלים. הוא מגלה שאויבו משכבר הימים, קפטן ברבוסה, הצטרף לצי הבריטי. ברבוסה מספר לו שספינתו, "הפנינה השחורה", טבעה בים יחד עם רגלו הימנית. לג'ק נודע שגם האנגלים מנסים להגיע למעיין הנעורים, לפני שהספרדים יגיעו אליו.

כמו תמיד, ג'ק מצליח לברוח. בפאב בלונדון הוא מוצא את אביו, שמספר לו על הטקס שחייב לקיים כל מי שמבקש לשתות ממי המעיין. צריך להשתמש בשני גביעים מיוחדים שבאחד מי המעיין ודמעה של בת-ים ובשני רק מי מעיין.

באותו פאב הוא גם פוגש את אנג'ליקה, ספרדייה שאתה היה לו רומן. היא לוקחת אותו אתה לספינתו של אביה, הפיראט "שחור הזקן", שכל אנשי הצוות שלה הם זומבים. שוב מניח ג'ק לאשה להוליך אותו שולל. כי ג'ק ספארו לא אוהב נשים בלי אופי. הוא אוהב נשים עם כוח - אנג'ליקה וגם אליזבת סוון הן נשים שלא מתכוונות להיות יפות ולשתוק. יש להן רצון משלהן, וזה מה שג'ק אוהב. זה גם מה שמסבך אותו בצרות.

אבל בסופו של דבר ג'ק לא בנוי לקשר. ג'ק תמיד פועל לבד. בסופו של כל סרט הוא בודד, אם זה מול תמנון ענק ואם זה בסירה קטנה בלי אנשי צוות. הוא אוהב להיות חופשי. גם אם יש לו צוות, בסוף הוא בורח להם, או שהם בורחים לו.

ובחזרה לסיפור: אחרי עוד הרבה התרחשויות, ג'ק צריך להחליט למי להעניק את מי המעיין - לשחור הזקן או לאנג'ליקה הגוססת. אתם יכולים לנחש במי הוא בחר, או ללכת לראות את הסרט.

אהבתי שבסרט הזה יש פחות עלילות משנה ורק עלילה מרכזית אחת. יש בסרט יש גם יותר סצינות אקשן, והרבה הומור. אהבתי מאוד גם את הסרטים הקודמים בסדרה, אבל נראה לי שהשינויים במבנה של הסרט הם לטובה. הסרט החדש של "שודדי הקאריביים" הוא פשוט כיף.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ