יופי | הבל הבילות

טיפולי לילה חדשים, הגנה מתוגברת לשמש ואיפור קיץ

דורית לנדס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דורית לנדס

תכשירי ה"תיקון", כפי שהם מכונים, הלא הם הסרומים והתמציות למיניהם ותכשירי ההזנה לעור, מיועדים בעיקר לשעות הלילה, שבהן הגוף עוסק בשיקום עצמי. הטיפול החדש ללילה של חברת דיור, "קפצ'ר טוטאל נואי", שהוגדר על ידי היבואנית כ"תוכנית אנטי-אייג'ינג להחזרת נעורים ולתיקון קמטים", כולל קרם לילה, "קפצ'ר טוטאל אינטנסיב נייט רסטורטיב קרים", המופיע בגרסה לעור רגיל עד מעורב ולעור רגיל עד יבש, וכן טיפול מרוכז למשך 21 לילות שנקרא "ריטואל". זהו טיפול תקופתי, שהיצרנית ממליצה להשתמש בו עם חילופי העונות או כשהעור זקוק להתרעננות.

בקופסה שלושה בקבוקוני סרום, אחד לכל שבוע; עוצמתם מדורגת - בראשון חומצות אלפא-הידרוקסיות וכן חומצה סאליצילית לקרצוף העור והכנתו, בשני סרום שעוצמתו גדולה פי שלושה מזו של "קפצ'ר טוטאל" המוכר, ל"תיקון" סימני הגיל, ואילו עוצמתו של השלישית גדולה פי שישה.

לנסיינית (כמעט 60) עור מטופח ונאה בדרך כלל, ובאורח לא מקרי בכלל היא השתמשה באחד הקרמים החביבים עליה, "מולטי פרפקשן" מסדרת "קפצ'ר טוטאל", מעל אחד הסרומים התואמים בשבועות שקדמו להתנסות בתכשירי הלילה החדשים.

בהוראות המופיעות בפתקית החיצונית וכן בעלון הרב-לשוני בתוך הקופסה נאמר כי "לאחר השימוש יש להשתמש בשגרת הטיפול הרגילה" והנסיינית אכן חזרה אל השגרה הזאת. אלא שעל עורה הופיעו מיד כתמים אדומים; היא הבינה שזה גירוי, לא נבהלה, הפסיקה את השימוש ליומיים וכשהעור החלים חזרה והשתמשה בסרום השבוע הראשון. הפעם החליטה למשוח מעליו את הקרם החדש ללילה (בגרסה לעור רגיל עד מעורב), התחושה היתה נעימה אך כעבור ימים אחדים הופיעו פצעונים שמנוניים אחדים על פניה. "לא היו לי כאלה גם בגיל 16", השתוממה הנסיינית, וכשבחנה את הפתקית בעברית נוכחה שההמלצה היא "למרוח מדי ערב לאחר טיפול בתכשיר פילינג". זה לא נראה לה, משום שבעלון הלועזי כתוב דווקא שיש למושחו "אחרי ?ואן אסנשל' או ?קפצ'ר קונסטרייט'" - שניהם סרומים יעילים מתוצרת דיור. הנסיינית החליטה להסתפק במשיחת "מולטי פרפקשן" מעל לטיפות האמפולות בלא שום סרום נוסף בלילה וכן גם ביום.

רק אז הכל הסתדר: הכתמים והפצעונים נעלמו לאטם, ובתום שלושת השבועות פניה של הנסיינית היו חלקים יותר ונראו רעננים יותר. למרות אותה אפיזודה של ניסוי וטעייה, הנסיינית מרוצה - אלא שגם היא תמהה על חוסר הבהירות בעלון ובהוראות.

יבואנית דיור מסרה שאכן נעשה שימוש במדבקה לא מעודכנת (האחראי להדבקתן הוא קבלן-משנה של היבואנית) וכי אותן מדבקות לא מעודכנות הושמדו. אשר לשימוש המומלץ בתכשירים ציינה היבואנית שאמנם, בשל העוצמה והריכוז של הסרומים שבבקבוקונים ניתן לוותר על השימוש בסרום נוסף ולהסתפק בתכשיר הזנה או לחות. נראה שראוי היה לבדל גם בעלוני היצרנית בין השימוש בטיפול התקופתי לבין שני הקרמים שנועדו, כמדומה, להמשיך את טיפול הלילה לאחר אותם שלושה שבועות.

מחיר ערכת האמפולות - 1,300 שקל (ל-30 מ"ל), מחיר הקרמים ללילה - 900 שקל (ל-50 מ"ל).

לא פחות מ-50

יצרניות נוספות מעדכנות את תכשירי ההגנה משמש ומציידות אותם במסנן קרינה בעל מקדם הגנה מס' 50.

ארבעה ממוצרי ההגנה של רוק מוצעים במרקם תחליבי: הם עמידים במים, היפו אלרגניים ואמורים להגן היטב על העור מקרני A ו-B. כולם מכילים מקדם הגנה מס' 50. לתכשיר המיועד לעור הפנים מרקם קל, הוא מועשר בתמצית סויה ומכיל תמציות בוטניות ונוגדי חמצון; התחליב לעור רגיל עד מעורב מכיל נגזרת בבונג שמרגיעה את העור ולדברי היצרנית מתאים גם לעור מגורה לאחר טיפולים וכן לעור רגיש; התחליב לעור רגיש במיוחד מכיל תרכובת צמחית שמרכיביה משככים, נספג היטב. בתכשיר אחד, שאמור למנוע הפרשות יתר ולהקנות לעור שמנוני מראה מאט, מקדם הגנה מס' 30. היצרנית מציינת כי התכשיר יכול לשמש גם כבסיס לאיפור. כל התכשירים מכילים 50 מ"ל ומחירם אחיד: 175 שקל.

שני התכשירים החדשים של קלרינס אמורים למנוע התפתחותם של קמטים וכתמים ולהם מסנני קרינה שמקדם ההגנה שלהם מס' 50. "סאן רינקל קונטרול קרים פור פייס" הוא קרם לפנים, ומרקמו נעים - 100 שקל ל-75 מ"ל, מחיר השקה. זה גם מחירו של התכשיר לגוף, "סאן קר מילק לושן ספריי" שמרקמו תחליבי אך הוא מוגש בתרסיס נוח למשיחה, מהיר-ספיגה. 100 שקל ל-150 מ"ל.

אבל לוריאל עדיין מסתפקת במקדם הגנה מס' 30, אולי משום שבמוצריה מסנן קרינה פעיל במיוחד, מקסוריל. בסדרת "סולאר" יש מרכיב מעניין, "מלאנין קונטרול", שנועד למנוע התפתחותם של כתמים חומים. במוצרים בסדרה החדשה תכשירי הגנה לגוף בתחליב שמכיל ויטמין E ותכולתו 250 מ"ל (95 שקל) ובתרסיס שקוף וקל שאינו דביק, מתייבש מיד ואינו מותיר סימנים לבנים; תכולתו 200 מ"ל - 80 שקל. תחליב הגנה נוסף מכיל מסנן קרינה מינראלי, נוסף על המקסוריל, 150 מ"ל - 80 שקל. קרם הגנה לפנים, למחשוף ולידיים מכיל חומצה היאלורונית עם "מלנין קונטרול"; 75 מ"ל - 85 שקל. מוצרי סדרת "סולאר" יימכרו במשך החודש בהנחות של 40%-50% ברשתות השונות.

לחות תלויה בדבר

שיסיידו, יצרנית רבת-מוניטין של תכשירי טיפוח ואיפור, מציעה באוסף הקיץ שלה 13 גוונים נוצצים של שפתוני-גלוס. היבואנית טוענת כי במחי החלפתו של שפתון ניתן לשנות לגמרי את "מראה האיפור". ייתכן שזה כך כשהפנים נקיים מכל איפור ורק השפתיים משוחות בצבע עז, אבל הגלוסים הללו, מתנוצצים ככל שהם, אינם מסוגלים להכריע את העיניים המאופרות והלחיים המוזהבות. האוסף כולל גם צלליות, מייק-אפ קליל, ברונזרים בצבעים שונים, וכולם משתלבים היטב.

שיסיידו בחרה לקרוא לגלוסים החדשים דווקא "שימרינג רוז'", שפתון מבהיק, ולא גלוס, אולי בשל הרכות המופלגת של המקלון, שתוגבר בלחות והשפעתו מתמשכת, לדברי היצרנית, במשך שמונה שעות. במרכיבים חלקיקי פנינים ושמני צמחים, והוא אמור לא רק להחליק את הקמטוטים אלא להמריץ את ייצור הקולגן הודות לביו-שמרים. בהיצע 13 צבעים רכים, המרקם קליל, ללא בישום. בצבעים המוצעים אדום, אלמוג, אדום כהה, סגלגל-חום, בז' בהיר, חום לגוניו, זהוב, ורוד לגוניו - סגלגל, רך, כחלחל. 210 שקל האחד.

לקשת הצלליות שהופיעה בחורף נוספות עתה שלוש שלישיות חדשות: האחת מכנסת שלושה סגולים, מלילך עד סגול-שחרחר; בשנייה בז' זהוב, זהב וחום-זית, ואילו בשלישית תכלת, כחול כהה וורוד תינוק. האיכות טובה מאוד. 330 שקל לשלישייה.

עוד באוסף מייק-אפ מינרלי נוזלי חדש המכוון לעור רגיל עד מעורב, שמרקמו נעים, קליל ועמיד, והוא מכיל מסנן קרינה בעל מקדם הגנה מס' 15. חשוב לנער היטב את המכל לפני המשיחה. החומר מתקבע עד מהרה, מאחיד היטב את העור ומשווה לו חזות קורנת (הודות לגרגרים שהופקו מאבקת פנינים מוזהבת). היצרנית מבטיחה שהמייק-אפ יישאר על מכונו במשך 15 שעות, אך הנסייניות עדיין לא בדקו אותו בתנאי הלחות וההבילות של הקיץ. עשרה גוונים. 310 שקל ל-30 מ"ל.

עוד באוסף פודרה דחוסה שקופה ומעודנת הסופחת שמנוניות ומשמרת חזות רעננה ולא מיוזעת במשך שעות - 300 שקל, וכן ברונזר זהוב משובח בשלושה גוונים, בהיר, בינוני וכהה - 300 שקל לברונזר.

מבצעים

* כל תכשירי אורגניקס נמכרים בסופרפארם בהנחה בשיעור 30%, עד 15 בחודש.

* הקונה מוצר כלשהו - משל כל מותג שהוא - במחלקת הקוסמטיקה במגה בול, תוכל לקנות כמוסות "אנטי אייג'ינג" של המותג אן לורן לטיפוח עור הפנים (30 יחידות) ב-100 שקל במקום 150 שקל. עד סוף החודש או גמר המלאי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ