הרשות השנייה תבדוק את הערותיה של יונית לוי בזמן שידור נאום נתניהו בקונגרס

תלונות על הטיה פוליטית התקבלו ברשות. בחברת החדשות של ערוץ 2 תומכים ביונית: "הגישה בצורה המקצועית ביותר"

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ

מועצת הרשות השנייה תבדוק את התבטאויותיה של מגישת חדשות ערוץ 2 יונית לוי, בזמן שידור נאום ראש הממשלה בפני שני בתי הקונגרס האמריקאי. הבדיקה תיעשה בעקבות עשרות תלונות שהתקבלו ברשות על הטיה פוליטית של המגישה.

כבר עתה טוען נציב תלונות הציבור ברשות, גיורא רוזן, כי "רגולטור שמתערב בדרכי עבודה של מערכת עיתונאית נוהג כצנזור ואינני רוצה בזה", אך מהרשות נמסר כי הנושא בבדיקה.

התלונות מתייחסות לקטע בנאום ראש הממשלה שאותו תרגמה לוי סימולטנית לעברית. לוי התייחסה לדברי נתניהו שאמר כי מתוך 300 מיליון הערבים באזורנו, פחות מחצי אחוז באמת חופשיים "וכולם אזרחי ישראל". לוי תרגמה את הדברים לעברית ובסיומם העירה כי "מטבע הדברים, חלק מהם, אם היו יכולים, היו מדברים עם ראש הממשלה על האפליה שהם חווים בחברה הישראלית".

מרבית התלונות - שהגיעו רק לרשות השנייה ולא לידי חברת החדשות עצמה - רוכזו והועברו על ידי ארגון "לדעת". החתומים על התלונות טענו להטיה פוליטית.

בכיר בחדשות ערוץ 2 הסביר אמש כי "מאז ומעולם, כאשר עיתונאים מתרגמים נאום, הם משלבים הערות. זהו חלק מתפקידם. היו 32 הערות במהלך הנאום, רובן סופרלטיבים חיוביים. הערה על ערביי ישראל היא מתחייבת ומתבקשת. לוי היא עיתונאית בכירה ומותר לה להביע את עמדתה".

כאמור, נראה שגם נציב תלונות הציבור ברשות שותף לעמדה זו. רוזן אמר ל"הארץ" כי "חופש עיתונות ועריכה הם לא שאלה רגולטורית. יונית לוי אינה דוגמנית כי אם עיתונאית בכירה, וככזאת יש לה האפשרות להתבטא. באותו נאום היא הביעה גם אמפתיה כלפי מתנחלים שוודאי לא רוו נחת מהאמירות הנוגעות אליהם. אי אפשר לבחור דבר אחד ולשכוח אחר. לוי העירה הערה שהיא השיח הציבורי הישראלי, על נאום שגם הוא בשיח הציבורי וזה תפקידה".

מחדשות 2 נמסר: "יונית הגישה את כל משדרי הנאומים של הנשיא אובמה וראש הממשלה נתניהו בצורה מקצועית ביותר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ