אורי קליין
אורי קליין

האקדוחן מריו

אם-ג'י-אם, ו', 20:55, 82 דקות

מערבון נשכח מ-1956 בבימויו של הארי הורנר, שעלילתו שגרתית לכאורה, אבל הוא כולל כמה מרכיבים מעניינים הנוגעים ליחסה של אמריקה לאלה שבאים להשליט בה חוק וסדר. אנתוני קווין מגלם את האקדוחן שבא לעיירה כדי לגאול אותה מהרעים ששולטים בה. אנשי העיירה אינם יודעים מה לעשות אתו גם בזמן שהוא מממש את המטרה שלמענה הם שכרו אותו וגם אחרי שהיא הושגה. פעם נוספת, כמו במערבונים נוספים שהופקו בשנות ה-50, מוצג איש החוק כגיבור מבודד וכדמות חצויה מבחינה מוסרית. לחובבי המערבון כדאי לפיכך לצפות בסרט. עם קתי חוראדו הנפלאה (שכיכבה גם בתפקיד משנה במערבון "בצהרי היום", שהופק ארבע שנים קודם לכן).

קילרים

הוט גולד, ו', 22:00; יס 4, ו', 22:00; שבת, 12:01, 100 דקות

אשטון קוצ'ר וקתרין הייגל, שני שחקנים שיודעים לגלם רק דמות אחת לא מעניינת או כובשת לב במיוחד, מגלמים בקומדיית הפעולה הפרימיטיבית הזאת מ-2010 סוכן חשאי ואשתו שרוצחים שכירים מבקשים לחסל אותם. כל מהלך עלילתי בסרט צפוי ומטופש יותר מקודמו, והסרט מבוים - בידי רוברט לוקטיק - ללא כל נימה של חן. התוצאה מייצגת את העשייה הקולנועית הבידורית העכשווית בשפל שלה. עם טום סלק וקתרין אוהרה.

סמסון ודלילה

הוט פריים, ו', 22:00, 101 דקות

שני צעירים ממוצא אבוריג'יני נוטשים את היישוב שגרו בו אחרי שנקלעו לצרות ויוצאים לדרך בניסיון לשרוד. המשימה הזאת אינה קלה להם. על בסיס הסיפור הזה יצר ב-2009 הבמאי האוסטרלי וורוויק תורנטון סרט פשוט, אבל יפה ומרגש, שעוקב בדריכות אחר שתי הדמויות הניצבות במרכז העלילה. הוא אינו מעטר את סיפורם באמצעים קולנועיים ראוותניים שהיו עלולים להעניק לו נפח פולקלוריסטי. הסרט מתון ומאופק, אבל דווקא בשל כך הטרגדיה המתוארת בו חזקה וניצוצות החסד המתגלים בו מאירים בעוצמה.

ריקי

הוט פריים, שבת, 18:45; יס 3, ג', 16:39, 90 דקות

סרטו מ-2009 של הבמאי הצרפתי פרנסואה אוזון ("פוטיש - אשה צעצוע" שלו מוקרן כעת בישראל) מלמד כיצד לעבור מריאליזם חברתי ישיר לפנטסיה חמקמקה בכמה צעדים תמוהים לעתים, אבל נועזים, ובסופו של דבר אפילו מהפנטים. הסרט מציג את סיפורה של פועלת במפעל לחומרים כימיים (אלכסנדרה לאמי), אם לבת, שנישאת לפועל באותו מפעל (סרגי לופז). כשנולד להם תינוק משתנים חייהם. אין זה סרט שחף מפגמים, אבל הוא מעיד על חזון קולנועי שמוכן להסתכן, ולפעמים זה מספיק.

הפליט

הוט פריים, שבת, 17:15, 88 דקות מקום מפלט

יס 3, ג', 23:32, 88 דקות

תחת שני השמות האלה משודר אותו סרט, שהוא סרט נוסף של הבמאי הצרפתי פרנסואה אוזון מ-2009 (שמו המקורי הוא "Le refuge", וכמו "ריקי" הוא לא הופץ בישראל). הסרט הוא יצירה אופיינית יותר לאוזון; דרמה המציגה את סיפורה של אשה בהריון (איזבל קארה), שאחרי שבן זוגה (מלוויל פופו, שכיכב ב"הזמן שנותר" של אוזון, שמשודר בשבת בהוט פריים) מת ממנת יתר של סמים, עוברת לגור בבית על החוף. שם מצטרף אליה אחיו ההומו (לואי-רונאן שואזי) של אהובה המת. אוזון מביים את הסרט בסגנון הקאמרי שאיפיין כמה מסרטיו הקודמים, וכמו בכמה מסרטיו הטובים ביותר הוא עוסק בו בשאלות של אינטימיות מינית, אחריות רגשית ואימהות במבחן. התוצאה צנועה אבל יפה.

גרין זון

יס 4, שבת, 22:00; א', 13:08; הוט גולד, ד', 22:00, 115 דקות

אחד הסרטים הטובים ביותר בסדרת הסרטים העוסקים ברמייה שהיתה כרוכה ביציאתה של אמריקה, תחת ממשל בוש, למלחמה בעיראק. הסרט, שיצא ב-2010 ונכשל בקופות, מתרחש בתחילת המלחמה ומציג את סיפורו של איש צבא אמריקאי (מאט דיימון, טוב ואמין כתמיד), שיוצא לעיראק בחיפוש אחר הנשק להשמדה המונית וכמובן אינו מוצא דבר. כאשר הוא מעמת את שולחיו בעובדה הזאת מתחילה הפעולה שבסרט, שמבוים במיומנות מושחזת להפליא בידי הבמאי פול גרינגראס, יוצרם של "בלאדי סאנדיי", "טיסה 93" ושניים מהסרטים בסדרת "זהות" שדיימון כיכב בהם. זהו סרט נבון וטוב, שאת תסריטו כתב בריאן הלגלאנד וצוות שחקניו כולל את גרג קיניר, ברנדן גליסון, איימי ראיין ויגאל נאור.

הנערה מהרכבת

יס 3, שבת, 22:00, 105 דקות

עלילת סרטו המרתק, שאינו חף מבעיות אידיאולוגיות, מ-2009 של הבמאי הצרפתי הוותיק אנדרה טשינה מבוססת על מקרה שאירע בצרפת. נערה התלוננה שצעירים ממוצא צפון אפריקאי התעללו בה ברכבת התחתית, כינו אותה בכינויי גנאי אנטישמיים (והיא אפילו לא יהודייה) ואף חרטו צלב קרס על גופה. התלונה, שהתגלתה כבדיה, עוררה מהומה בצרפת שאפילו הנשיא התערב בה. על בסיס הסיפור הזה יוצר טשינה סרט שמערב את מה שאירע ביסודות של בדיון. התוצאה, שמחולקת לשני פרקים ששמם "נסיבות" ו"תוצאות", מורכבת וגדושה יתר על המידה, אבל מעניינת. אמילי דקן מגלמת את הצעירה ממעמד הפועלים, שחייה הולכים לשום מקום; קתרין דנב את אמה (ופעם נוספת צריך להעריך את יכולתה של דנב לגלם נשים ממעמדות שונים), מישל בלאן את עורך הדין היהודי שנעשה מעורב במקרה, מתיו דמי (בנם של אנייס וארדה וז'אק דמי) את בנו ורונית אלקבץ את כלתו.

סוכן חשאי 117

יס 3, א', 13:29; ב', 07:50, 99 דקות

במאי הקולנוע הצרפתי מישל האדאנאויסיוס זכה בפסטיבל קאן האחרון להצלחה גדולה עם סרטו האילם, שצולם בשחור לבן, "האמן", שמתרחש בתקופת המעבר מהראינוע לקולנוע; וכוכב הסרט, ז'אן דיז'ארדן זכה באותו פסטיבל בפרס השחקן הטוב ביותר. הסרט הזה מ-2006, שהיה ללהיט במולדתו ואף הניב סרט המשך, הוא שיתוף פעולה קודם בין השניים: פרודיה חיננית על סרטי ג'יימס בונד וגם על סדרת סרטי הריגול שהופקו בצרפת בהשפעתם. העלילה מתרחשת באמצע שנות ה-50, בין השאר בקהיר, ומעורבים בה נאצים, יפהפיות מסתוריות ושאר דמויות הכרחיות בסרטים מעין אלה. דיז'ארדן עושה את עבודתו במיומנות שופעת אנרגיה וכמו ב"האמן", מפגין מידה מרעננת של אירוניה עצמית הקשורה למעמדו כגיבור פעולה.

שחיתות בגדול

הוט פריים, ה', 23:45, 102 דקות

מותחן משטרתי מהנה, שנון וסקסי מ-1986 שעלילתו מתרחשת בניו אורלינס. במרכזו עומד הקשר בין קצין משטרה (דניס קווייד), החוקר סדרה של רציחות וחושף שחיתות בקרב מפקדיו, לעורכת דין ממשרד התובע הכללי (אלן בארקין). הכימיה בין קווייד לבארקין פועלת להפליא וג'ים מקברייד מביים את הסרט בתנופה הראויה לו. התוצאה מותחת וגם משעשעת, לא שילוב שקל לממש. עם נד ביטי וג'ון גודמן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לפיד. הכי ישראלי כי מסאפר יטא מצלצל לו מוכר, אבל הוא לא יזכור בדיוק מאיפה

מה ישראלי בעיני? יאיר לפיד. הוא תמצית השחצנות וההכחשה

ליעד. ממשיך להיות תמים

חתונמי טמנה מוקשים לזוג החלש ביותר, וכצפוי הוא התרסק על המסך

חגית משולם

אחרי שנים של המתנה לדיור ציבורי, שתי אמהות נואשות עשו צעד קיצוני

חסון. נמצאת שלב אחד לפני האשמת בנט בכך שהוא מחריש במבה

רגע לפני שכבר לא יהיה במי לחבוט, איילה חסון שפכה את כל הזעם שלה

מחאה מחוץ לבית המשפט העליון בארה"ב, שלשום. גם למי שמסתכלים על ארה"ב מבחוץ, זוהי התפתחות קשה לעיכול

גם במדינה שמזוהה עם חירות, השמרנים יכולים להשיב את הגלגל לאחור

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ