המגמה הספרותית

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

מדליות וחרוזים

פסטיבל השירה הגדול בעולם יתקיים ב-2012 לצד המשחקים האולימפיים בלונדון; הציבור מוזמן להמליץ על משוררים

באנגליה מתכוננים לאירוח המשחקים האולימפיים בקיץ 2012, אבל ההכנות לא מתרכזות רק בצדדים הספורטיביים של האירוע אלא גם במרכיבים התרבותיים. על פי התוכניות, לצד התחרויות הספורטיביות יתקיים גם פסטיבל השירה הגדול ביותר שהתקיים מאז ומעולם על אדמת בריטניה. 205 משוררים עתידים להשתתף בו, משורר אחד מכל מדינה שמשתתפת במשחקים.

מארגני האירוע הם המשורר סיימון ארמיטראז' והמנהלת האמנותית ג'וד קלי. המשוררים המתארחים ישתתפו באירועי קריאה, בסדנאות, ובאירועי השקה. הם ייסעו ברחבי אנגליה ויתרמו שיר בשפתם לטובת אוסף שירה שייקרא "שיא עולם". בין המשוררים המשתתפים יהיו גם משוררים בריטים ידועים כמו המשוררת הלאומית קרול אן דאפי וזוכה פרס נובל המשורר שיימוס הייני.

אזרחי כל מדינה מתבקשים כעת להציע שמות של עד שלושה משוררים באתר שנפתח לשם כך (www.surveymonkey.com/s/NominatePoets). ועדה שבה יהיו חברים ארמיטראז' ומומחי שירה אחרים תסנן את המועמדים ותבחר איזה משורר ייצג כל מדינה. הרשימה הסופית תתפרסם באביב 2012. "נראה לי שזה יהיה אירוע השירה הגדול ביותר מאז ומעולם", אמר ארמיטראז'.

אלי אליהו

שירי משוררים ברימון

איך נשמעים שיר משוררים באוזניהם של מוסיקאים צעירים בתחילת דרכם? "דו שיח פראי" מאת זלדה ו"לולה" מאת יונה וולך הם כמה מן השירים שהלחינו סטודנטים בבית הספר רימון ויושמעו הערב ב-21:00 בצוותא בתל אביב.

בערב, "לשיר שירה", יושרו גם שירים שהולחנו למלים של נתן אלתרמן, אגי משעול, ענת זכריה, יונה וולך ואחרים. ניהול מוסיקלי: ערן צור. ניהול אמנותי: אירית סלע.

איתמר זהר

המשכן החדש של מכון גנזים ייפתח החודש

המשכן החדש של מכון גנזים ייפתח רשמית ב-22 בחודש בבית אריאלה בתל אביב. את המכון הקימה ב-1951 אגודת הסופרים העברים ביוזמת אשר ברש. במשך שנים שכן הארכיון שלו בבית הסופר בתל אביב.

בין השאר יש בו אוספים של כתבי היד מאת לאה גולדברג, שאול טשרניחובסקי, דן פגיס, דוד פוגל, פניה ברגשטיין, ימימה אבידר טשרנוביץ, נחום גוטמן ואורי צבי גרינברג.

איתמר זהר

קצר

באטמן ושאר גיבורי העל המצוירים עוברים לעולם הדיגיטלי. חברת די-סי קומיקס הודיעה כי החל ב-31 באוגוסט היא תעלה לאינטרנט מהדורה דיגיטלית של גיליון קומיקס באותו יום שבו הוא גם יופיע בדוכנים. שני גיליונות יראו אור ב-31 באוגוסט: הגיליון האחרון בסדרת הקיץ של "Flashpoint" והגיליון הראשון של "Justice League" (איתמר זהר)

איתמר זהר

ציטוטים

"המוח עובד גם כשאתה נח. בחלומות, למשל, יש תועלת רבה מאוד"

דוריס לסינג ל"ניו יורק טיימס"

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ