מיקי חיימוביץ' תגיש הערב את מהדורת החדשות של ערוץ 10 - בפעם האחרונה

לאחר 21 שנים על המסך, מתוכן 18 שנים כמגישת חדשות

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ

מיקי חיימוביץ', מגישת מהדורת החדשות המרכזית בערוץ 10, תגיש הערב את המהדורה האחרונה שלה. אחרי 21 שנים על המסך, בעיקר כמגישת חדשות, חיימוביץ' תפרוש מתפקידה. במקומה תגיש לסירוגין, לצד יעקב אילון, תמר איש שלום.

חיימוביץ', 49, הודיעה על פרישתה מהגשת החדשות בחודש דצמבר האחרון ונימקה את החלטתה ב"תחושת מיצוי". בהודעה על פרישתה, לפני כחצי שנה, אמרה: "אני מרגישה שאני חייבת לעשות את הצעד הזה. ההחלטה היא שלי ורק שלי, בגיבוי של האנשים הקרובים אליי. אני עוזבת בשל תחושה של עייפות נפשית מהעיסוק היומיומי בחדשות קשות, תחושה של מיצוי ורצון עז לחופש ולשינוי. אחרי 18 שנים של הגשת חדשות, ללא פגרות, ללא עונות, כמו שיש בתוכניות אחרות, אני מרגישה שאני חייבת לעשות את הצעד הזה".

את דרכה הטלוויזיונית החלה חיימוביץ' כעורכת ומגישה בחדשות המקומיות של חברת הכבלים "מתב". עם עלייתו לאוויר של ערוץ 2 נבחרה לשמש מגישה בחברת החדשות. "המפגש שלי עם מיקי היה לפני 18 שנה כמעט", אמר שלום קיטל, מנכ"ל חברת החדשות של ערוץ 2 דאז. "היא היתה אחת מני עשרות מועמדות להגשה בחדשות 2, ומיד כשהכנסו את הקלטת, הבנו שמדובר בהחלטה קלה וברורה והיא צריכה להיות על המסך שלנו. מהר מאוד החלטנו לעבור להגשה זוגית, שלה ושל יעקב, והחידוש היה שזו היתה הגשה שוות זכויות, באותה רמה של חשיבות לשני המגישים". חיימוביץ', אומר קיטל, היתה פורצת דרך במובן זה. היא הגישה את החדשות לצדו של יעקב אילון, עד שעזב לערוץ 10, ולצד מחליפו - גדי סוקניק.

לפני כתשע שנים החליטה חיימוביץ' לעבור לעבוד אצל המתחרים - חברת החדשות של ערוץ 10 - שם התאחדה על המסך עם אילון. במקביל יצרה והגישה סרטים וסדרות תיעודיות, והיא האחראית על פרויקט "ישראלים 10" המשודר במסגרת המהדורה ויוסיף להיות משודר. "בניגוד לחלק מהמגיבים אני דווקא מבין לגמרי את החלטת הפרישה", אמר אתמול גדי סוקניק ל"הארץ". "ולא הייתי מתפלא גם אם היתה מגיעה קודם. אני משוכנע שמיקי לא עומדת להיעלם ושהיא בוודאי תמצא את הנתיבים שיתאימו לה. היא תמיד היתה קולגה נעימה ותענוג היה לעבוד לצדה".

אורי רוזן, סמנכ"ל בחדשות 10 והעורך הראשי של המהדורה המרכזית, אמר אתמול: "מרגישים היטב במערכת דריכות לקראת המהדורה הערב. קצת קשה לקלוט שזו תהיה הפעם האחרונה של מיקי כמגישת החדשות, אבל לשמחתנו היא תישאר אתנו ותמשיך להופיע במהדורה מדי שבוע במסגרת פרויקט 'ישראלים 10' שהיא מובילה". חיימוביץ' עצמה סירבה להגיב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

ב-1 בספטמבר כבר לא אהיה מורה. שבעה רגעים מתוך המסע שלי במערכת

גרירת המסעדה, בשבוע שעבר. בלטה בקו הרקיע של נמל אברדין מאז 1976

המסעדה הצפה שהיתה מסמלי הונג קונג טבעה, ועבור התושבים זה סימן

העבודה "נערה עצובה". שוויה כמיליון דולר

שמונה הורשעו בגניבת עבודה שצייר בנקסי בזירת הפיגוע בבטקלאן

שער "קוסמופוליטן". הבקשה היתה "אסטרונאוטית נשית ואתלטית שצועדת על אדמת מאדים ביקום אינסופי לעבר מצלמה עם עדשה רחבה"

שער "קוסמופוליטן" עוצב באמצעות בינה מלאכותית ב–20 שניות

נרי 24.6

כשאני מביטה בנשים הצעירות שאני פוגשת אני קצת מקנאה בהן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ