סרטים בטלוויזיה

אורי קליין
אורי קליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורי קליין
אורי קליין

אני אהבה

הוט דרמה, ו', 17:40, 120 דקות

סרטו של הבמאי האיטלקי לוקה גואדאינו מ-2009 הוא מלודרמה רומנטית שניצלת מבנאליות בזכות הבימוי המדויק ורחב היריעה והופעתה של טילדה סוינטון בתפקיד אשה רוסייה שנישאה לתוך משפחה איטלקית אמידה ורבת עוצמה ומגלה כי היא מבודדת בתוכה, עד שהיא פוגשת בחבר של בנה ומתאהבת בו. איכותו של הסרט נובעת מכך שהוא אינו מצטמצם בסיפור המלודרמטי הרומנטי בלבד אלא יוצא ממנו לאמירות על החברה האיטלקית, תולדותיה ומהלכיה במציאות העכשווית.

מכתבים לג'ולייט

יס 1, ו', 21:30; שבת, 15:44, 105 דקות

סרטו של גרי ויניק מ-2010 הוא רומן רומנטי שסופו צפוי מראש, אבל יש בו משהו: אולי בזכות הנופים של ורונה שהוא מתרחש בהם, אולי בזכות הופעתם בו של ונסה רדגרייב ופרנקו נרו, שב-2008 התחתנו, 40 שנים אחרי שהם נפגשו והתאהבו באתר הצילומים של הסרט "קמלוט" שבו גילמו צמד אוהבים טראגיים. בתפקיד הראשי בסרט מופיעה אמנדה סיפרייד. היא מגלמת אשה צעירה שבאה לוורונה עם ארוסה (גאל גרסיה ברנאל) ומוצאת מתחת למרפסת של הבית שבו אומרים כי התגוררה ג'ולייט (זו של רומיאו) מכתב מאשה בריטית שאהבה בחור מהאזור ואיבדה אותו. הארוס לא ממש סימפטי, לאותה אשה יש גם נכד (כריסטופר איגן), לכן לא קשה לנחש לאן העלילה תוביל, אבל אם מוכנים להיענות לה, לא ממש אכפת.

דייט לילי

הוט גולד, ו', 22:00, 101 דקות

כאשר זוג נשוי רק רוצה לבלות ערב שקט ביחד, הרחק משגרת החיים שלהם, ברור מיד שמה שיקרה להם הוא ההיפך ממה שהם מצפים לו. זו הבעיה העיקרית עם הקומדיה של שון לוי מ-2010 שמככבים בה שניים מהקומיקאים האינטליגנטיים והחינניים ביותר של זמננו, טינה פיי וסטיב קארל, אבל עלילתו צפויה מדי. יש בסרט סצינות משעשעות, אך מהלכיו מסורבלים והוא מאוכלס בדמויות שרק כמה מהן מעוצבות באופן שנון ומקורי. מאחר שפיי וקארל מסוגלים להחזיק סרט על כתפיהם ואפשר לקוות שיככבו בקומדיה טובה, הסרט הוא אכזבה מרגיזה. צוות שחקני המשנה - הכולל את מארק ואלברג, מארק רופאלו, ג'יימס פרנקו, מילה קוניס וקריסטן ויג - נוצץ למדי, ובכל זאת זה לא זה.

פיקוק

הוט גולד, שבת, 16:30; יס ,3 א', 22:00; ב', 15:21, 90 דקות

סרטו של מייקל לאנדר מ-2010 שמתרחש בשנות ה-50 ויזכיר לצופים רבים את "פסיכו" של אלפרד היצ'קוק אף שעלילתו הולכת בכיוונים אחרים, הגיע היישר לספריות הדי-וי-די. כל זאת למרות הופעתם בו של שחקנים כגון אלן פייג', סוזן סרנדון, קית קאראדין, ביל פולמן וג'וש לוקאס. נכון, אין זה סרט טוב במיוחד; עלילתו זרועה חורים ולא כל דמויותיו מעוצבות היטב; אבל היו כבר סרטים גרועים ממנו שכן הגיעו לבתי הקולנוע. סיליאן מרפי מגלם גבר צעיר, שאחרי מותה של אמו המתעללת, עוטה על עצמו זהות נוספת של אשה (דמות דומה הוא גילם ב"ארוחת בוקר על פלוטו" של ניל ג'ורדן). בעקבות תאונת רכבות הוא נאלץ להגן על זהותו הנוספת שנסתרת מתושבי העיירה בה הוא גר.

עיר של חיים ומוות

יס 3, שבת, 22:00, 133 דקות

סרט מ-2009 שעוצמתו החזותית, ישירותו העובדתית וריחוקו הרגשי משתלבים כדי להתהוות ליצירה שהתואר "מרשימה" קטן עליה. הסרט, שביים הבמאי הסיני צ'ואן לו, משרטט את דיוקנו של אירוע שנכנס להיסטוריה תחת הכותרת "האונס של נאנקינג", אז בירתה של סין, שנכבשה ב-13 בדצמבר 1937 בידי היפאנים שביצעו מעשי אונס וטבח בתושביה. הסרט, שצולם בשחור לבן, מציג תמונה קבוצתית של מה שהתרחש בנאנקינג בעקבות הכיבוש - חצי השעה הראשונה של הסרט היא פרסקו קולנועי מדהים בנפחו וכוחו - ורק אז מתרכז בסיפורן של כמה דמויות ואז נפתח שוב לתמונה קבוצתית מרשימה עד כדי התפעמות שנועלת את הסרט. יותר מכול עוסק הסרט בזיכרון של האירוע ההיסטורי שאותו הוא מייצג, ודרך אותו זיכרון מתייחס הסרט לכל מעשי הזוועה שנחרתו בתודעה הקולקטיבית מאז אירע, ונמשכים גם כיום.

מקגרובר

הוט פאן, שבת, 22:00; יס 2, שבת, 22:00; א', 19:27, 90 דקות

פרודיה מ-2010 על סרטי הפעולה משנות ה-80 נוסח אלה שכיכבו בהם סילבסטר סטאלון, סטיבן סיגל או ארנולד שוורצנגר, ועל סדרת הטלוויזיה "מקגייוור", שהיתה פרודיסטית בעצמה. מוצאה של הפרודיה בתוכנית הטלוויזיה "סאטרדיי נייט לייב", שבה הופיעה לראשונה דמותו הנועזת ומעוררת הסלידה של גיבור הסרט, בגילומו של ויל פורטה. פורטה מגלם את הדמות גם בסרט הזה, שביים חורמה טאקונה, ואף שיש בסרט רגעים מצחיקים, הוא נדמה יותר כמערכון שנמשך שעה וחצי מאשר כסרט בעל צורה ונפח. כמו במערכונים רבים בתוכנית הטלוויזיה שעליה הא מתבסס, יש בו נפילות רבות ולבסוף הוא מייגע. עם קריסטן ויג, ראיין פיליפה, ואל קילמר, פאורס בות ומאיה רודולף, שכולם מתאמצים קצת יותר מדי.

נגד הזרם

יס 3, ג', 22:00, 100 דקות

סרטו של חאווייר פואנטס-לאון מ-2009 עוטף בריאליזם פנטסטי את סיפורו של דייג בפרו שמתקשה לאזן בין חייו הפומביים כבעל, שאשתו בהריון, לחייו הסודיים, שבהם הוא מנהל סיפור אהבה עם צייר שגר בסמיכות לכפרו. על בסיס הסיטואציה הזאת יצר פואנטס-לאון יצירה עדינה, שעוסקת במחיר שגיבור הסרט משלם על כפילותם של חייו וניסיונו לכפר על הכפילות הזה במעשה של חסד. יש בסרט רגעים יפים רבים והוא מצליח לרגש.

סיפורה של אגנס

יס 1, ה', 16:31, 98 דקות

גרסתו של נורמן ג'ואיסון ("כחום הלילה", "מוכת ירח") מ-1985 למחזהו של ג'ון פילמאייר מבוימת בקפידה ומבוצעת במיומנות על ידי שלושת כוכבותיה; אבל המצע הרעיוני היומרני שלה מטושטש והיא בסופו של דבר סובלת מסכמטיות ואינה מצטברת לאמירה משמעותית. במרכז הסרט ניצבת חקירת הלידה והמוות של תינוק שנולד לנזירה (מג טילי), שהיא עדיין בתולה. את שני קוטבי הדיון מייצגות פסיכיאטרית שחוקרת את המקרה (ג'יין פונדה) ואם המנזר (אן בנקרופט). בגלל פונדה, בנקרופט וטילי הצפייה בסרט מעוררת עניין, אבל זו בסופו של דבר דרמה שהורכבה על פי הוראות הפעלה.

כמו כולם

יס 3, ה', 22:00, 90 דקות

מאנו (למברט וילסון), רופא ילדים, רוצה ילד. פיליפ (פסקל אלבה), בן זוגו של מאנו, לא רוצה ילד. הוא רוצה שחייהם ימשכו כפי שהם התנהלו עד כה? מה יהיה? מי מהשניים יצליח לשכנע את האחר? האם זוגיותם של מאנו ופיליפ תשרוד? על בסיס השאלות האלה יצר הבמאי הצרפתי וינסן גארנק מלודרמה בעל מרכיבים של אופרת סבון, שנוגעת אמנם בסוגיות אידיאולוגיות מעניינות הנוגעות באורח החיים של זוגות הומואים, אבל במקום לחקור אותן לעומק עוסקת בהן מעמדה של סנטימנטליות מתקתקה. פילאר לופז דה איאלה מגלמת את האשה שחודרת לעימות בין שני גיבורי הסרט בזכות יכולתה להיות לאם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ