המלצות לסוף השבוע

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

סודות המוזיאון

המחזה "בעלת הארמון" מאת לאה גולדברג יועלה מחר ביידיש בבית ציוני אמריקה בתל אביב בביצוע תיאטרון יידישפיל. המחזה שנכתב ב-1954 ומתרחש אחרי מלחמת העולם השנייה מספר על ארמון שנהפך למוזיאון ואליו נקלעים ספרן ישראלי ופעילה למען עליית הנוער. בארמון הם פוגשים שומר שהיה רוזן ומסתיר בארמון נערה יהודייה. בימוי: יצחק שאולי. משתתפים: ענת עצמון/רונית אשרי, אנדריי קשקר, מירי מאיר ודורי אנגל. בליווי תרגום לעברית ורוסית.

"בעלת הארמון". יידישפיל. מחר ב-21:00 בבית ציוני אמריקה בת"א

אירוע לכבודו

כחלק מביקור להקתו של מרס קנינגהם בישראל יתקיימו בסוף השבוע אירועי מחול במוזיאון ישראל תחת השם "Events". הריקודים שיעלו חברי הלהקה בחללי המוזיאון הם מעין קולאז'ים כוריאוגרפיים המורכבים מקטעים מיצירות שונות של קנינגהם. את המחול תלווה מוסיקה חיה שינגנו טקהיסה קוסוגי וג'ון קינג. לפני כל אירוע יצפו המבקרים בסרט תיעודי קצר על קנינגהם ולאחריו יוכלו לבקר בגלריה שבה תוצג תערוכה המתייחסת לעשייתו ובה עבודות של רוברט ראושנברג ואנדי וורהול.

"Events". היום ב-14:00 וב-16:00, מחר ב-22:30, מוזיאון ישראל בירושלים

הפתעות וקונצים

בכורה להצגה "דודי שמחה", במסגרת פסטיבל ישראל לילדים, תתקיים בשבת במדיטק בחולון. את ההצגה יצרו אלית ובר, יובל כהן ואמיתי מילוא, על פי ספרו של ע' הלל, והיא משלבת בין השאר בובות, חפצים ושחקנים.

זוהי הפקה של תיאטרון המדיטק בשיתוף תיאטרון כפיים על הדוד הנודע שכל ילד היה רוצה שיהיה לו: תמיד להוט לשחק, מלא הפתעות וקונצים ולעולם לא כועס או מצוברח. לבני חמש ומעלה.

"דודי שמחה". תיאטרון המדיטק בחולון, מחר ב-11:00, 12:30

פינה בטבע

עמותת התיירות תל אביב יפו מציעה מחר ב-10:00 סיור למשפחות בשבילי פארק הירקון. הטיול יעבור בין חלקיו המוכרים יותר ופחות - מגן הסלעים, הצפארי, האגם והאי שבמרכזו, והפסלים השונים החבויים בפינות השונות. פרטים והזמנות בטל' 7240727/8-03. ואילו החברה להגנת הטבע מציעה מחר אחר הצהריים סיור בשמורת חוף השרון, בין חולות זהובים לפרחים מיוחדים. פרטים והרשמה: www.teva.org.il.

בין פארק הירקון לחוף השרון. מחר

יוצא מהמחתרת

הסרט "הזעם והתהילה", שביים אבי נשר ב-1984, יוקרן מחר בערב בסינמטק ירושלים לזכרו של ג'וליאנו מר-חמיס שמככב בו ונרצח בג'נין באפריל האחרון. במרכז הסרט, שעלילתו מתרחשת בירושלים בשנת 1942, איש לח"י שבא לתגבר את תא המחתרת המקומי המנסה להתנקש בחייו של קצין בולשת בריטי. בסרט משתתפים בין השאר חנה אזולאי-הספרי ורוני פינקוביץ'.

"הזעם והתהילה". מחר ב-21:30 בסינמטק ירושלים

דרך חתחתים

המוסיקה המזרחית התחילה ביפו, בחנות התקליטים של האחים אזולאי, שתחת השם "קוליפון" הקליטו, הפיקו והפיצו זמרים כמו ג'ו עמר וטריפונס. הסרט "רזיאל 29 כיכר השעון, יפו" של שגיא אזולאי, שיוקרן היום במועדון "רדיו EPGB" (שד"ל 7 תל אביב) מספר על דרך החתחתים שעברו. אחרי ההקרנה תהיה הופעה של רני דנוך מ"צלילי העוד" וחפלה של יבגני צ'רטקוב.

"רזיאל 29 כיכר השעון, יפו". היום ב-14:30, "רדיו EPGB" בתל אביב

חלומות אחרים

מסע בשירתו של צ'רלס סימיק הוא כמו מסע בחלומותיו של אדם אחר שבסיומו הם נהפכים לחלומותיך. מבחר מקיף של תרגומים לשיריו, "מה אמרו הצוענים לסבתי" (הוצאת כרמל, מאנגלית משה דור) הוא הזדמנות להתוודע לאחד המשוררים המרכזיים בשפה האנגלית. "מה שדרוש לי הם חזיר ומלאך", כותב סימיק באחד משירי הספר, ואכן השירה שלו נעה בין הגבוה לנמוך, בין הנשגב לארצי.

"מה אמרו הצוענים לסבתי". צ'רלס סימיק. הוצאת כרמל

זהב טהור

הרבה מאוד מטילי זהב מצפים למי שיקשיב לתחנת הרדיו הבריטית mygoldmusic. שירים משנות ה-60 וה-70. "Mellow Yellow" של דונובן, "The Boat That I Row" של לולו הם רק כמה מהם. יש הרבה דברים שימשכו את האוזן. צלילים שהפיקו ה"קינקס", ה"בירדס", אנדי ויליאמס, ה"דריפטרז" או ה"טרטלז". הזמן שעבר לא פיזר את רגעי הקסם. במקרים מסוימים הוא אפילו רק העצים אותם.

mygoldmusic.co.uk

הרחק מכאן

אליס מונרו מכירה מקרוב את הדמויות שהיא כותבת עליהן, אבל לא נכנסת להן לתוך החיים. ב"המראה מקאסל רוק", שראה אור בימים אלה בהוצאת מחברות לספרות (מאנגלית: אורטל אריכה), מרחיקה הסופרת הקנדית ילידת 1931 אל נקודת מבטם של אבותיה, מקאסל רוק שבאדינבורו בסקוטלנד של המאה ה-18 אל השאיפות הלא ממומשות של הוריה שלה באונטריו בקנדה.

"המראה מקאסל רוק" מאת אליס מונרו. הוצאת מחברות לספרות

בלי בושה

הפסטיבל השישי לקולנוע גאה, שייפתח מחר בסינמטק תל אביב ובמרכז הגאה בגן מאיר, יימשך שבוע. בין הסרטים שיוקרנו בו יהיו "נמס בגשם" של דורון ערן ו"ויגסטוק 2010" של אסף גטניו; "למלכה אין כתר", סרטו החדש של הבמאי תומר היימן, שיקבל אות הוקרה; ו"סיפורי בדים" של עמוס גוטמן. אירוע הפתיחה החגיגי של הפסטיבל יתקיים מחר ב-17:30 בסינמטק תל אביב.

הפסטיבל השישי לקולנוע גאה. מחר בסינמטק ת"א

אפשר גם

* עברי. המפגש החמישי בסדרה "מי מכיר את האיש שבשיר?" בהנחייתו ובעריכתו של דן אלמגור יתקיים היום ב-11:00 בצוותא בתל אביב. במרכז המפגש: הצדעה לזמרות ממוצא תימני, החל בברכה צפירה ושושנה דמארי וכלה בעפרה חזה ואחינועם ניני. בין המשתתפים: קרן הדר, גלית גיאת ואתי וקנין. ניהול מוסיקלי: גבי ארגוב.

* סרט. בסינמטק חיפה יוקרן מחר ב-17:00 הסרט "בריכת שחייה" מ-2003. במרכז העלילה עומדת סופרת בריטית שנקלעה למחסום כתיבה. היא יוצאת לחפש השראה בביתו של המוציא לאור שלה בפרובאנס. הכל מתערער עם בואה של בתו הצעירה. פרנסואה אוזון (שסרטו "פוטיש - אשה צעצוע" מוקרן בימים אלה בישראל) ביים את הסרט בהשתתפות שרלוט רמפלינג ולודובין סנייה.

* רדיו. דני בן ישראל היה בשנות ה-60 סולן להקת פיקוד הצפון ובין השאר שר עמה את "נר בחלונך" ו"כוכב הצפון". בתוכנית "שלא ייגמר לעולם" שתשודר מחר ב-8:00 ברשת ג' הוא יספר על תחילת דרכו המוסיקלית ועל מה שעבר מאז.

* תיאטרון. במרכז ביכורי העתים בתל אביב יתקיים בסוף השבוע פסטיבל פלייבק של קבוצת התיאטרון אקו פלייבק. במקום יהיו בין השאר סדנאות לקהל הרחב, עמדות צורות קצרות, מופעים ועוד.

***השתתפו בהכנת המדור: עירית רוזנבלום, צפי סער, איתמר זהר, ליה פן, ציפי שוחט, אלעד סמורזיק, אלי אליהו, נועה כהן

כתבות מומלצות

חסון. נמצאת שלב אחד לפני האשמת בנט בכך שהוא מחריש במבה

רגע לפני שכבר לא יהיה במי לחבוט, איילה חסון שפכה את כל הזעם שלה

מחאה מחוץ לבית המשפט העליון בארה"ב, שלשום. גם למי שמסתכלים על ארה"ב מבחוץ, זוהי התפתחות קשה לעיכול

גם במדינה שמזוהה עם חירות, השמרנים יכולים להשיב את הגלגל לאחור

ג'ונתן, צב אלדברה שלפי ההערכות גילו בין 160 ל-190 שנה. איבד את חוש הריח וחוש הראייה

כולם חייבים להזדקן? אצל הצבים האלה, ייתכן שהתשובה היא לא

מחאת הדיור מול הכנסת. הממשלה הנוכחית לא פעלה בנחישות להורדת מחירי הדירות

מי אשם ביוקר המחיה? אלה הנושאים החמים בבחירות הקרובות

סלט "אורז" בר, קישואים ונענע

ליד המנה העיקרית, או במקומה: 16 סלטים עם אורז שהולכים טוב עם קיץ

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ