איך קרה שככל שמתרבות תוכניות הריאליטי להרזיה כך משמינים הצופים האמריקאים?

אתר החדשות יאהו מדווח כי ככל שהתרבות התוכניות להרזיה, כך השמין ציבור הצופים האמריקאי

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רותה קופפר

כמעט כל תוכנית ריאליטי באה עם סט של תירוצים והצדקות. על "האח הגדול" בישראל נטען שהיא מציפה על פני השטח מתחים הקיימים בחברה הישראלית. הרי הצופים, ולפעמים גם היוצרים, זקוקים לתירוץ משכנע להיצמדות למסך.

כגודל ההצדקה כן גודל ההשפלה של משתתפי התוכנית. לכן, במקרה של "לרדת בגדול" היתה זו גדולה במיוחד - היו מי שהגדירו אותה כמעט כרפורמה במערכת הבריאות, שנועדה לחנך את הציבור לאכילה בריאה.

אבל לפי אתר החדשות יאהו, ככל שהתרבו תוכניות הריאליטי להרזיה, כך השמין ציבור הצופים האמריקאי. כעת יש יותר אנשים הסובלים מהשמנה מסוכנת בארצות הברית משהיו ב-2004, כש"לרדת בגדול" עלתה לראשונה. 72 מיליון אמריקאים נחשבים לשמנים באופן מסוכן, ועוד מיליונים סובלים מעודף משקל.

התוכניות האלה עלו ופרחו. כעת יש לפחות עשר מסוגן על המסך. "Shedding for the Wedding" היא תוכנית שבה בני זוג מתחרים על ירידה במשקל עד ליום החתונה; ב"לרקוד עד שנופל לכם התחת" (תרגום חופשי עד רופף), אנשים בעלי משקל עודף מתעמלים מול המסך בריקודים; "DietTribe" עוקבת אחר חמש נשים במאבקן להוריד במשקל במשך ארבעה חודשים; "רובי" היא סדרה על אשה הסובלת ממשקל מסוכן שמנסה לחזור להרגלים בריאים. ועוד: "פעם הייתי שמן", "משפחה אחת גדולה", "כבד", "Love Handles", ו-"Freaky Eaters" היא סדרת דוקו-ריאליטי שבה מפתיעים אנשים שמנים כשהם אוכלים צ'יפס בסתר במכוניתם, והתוספת האחרונה היא "אקסטרים מייקאובר: גרסת הפחתת המשקל", תוכנית שנועדה לאלה שהם שמנים מדי מכדי להשתתף ב"לרדת בגדול", כך לפי ג'י-די רות, המפיק של זו ושל "לרדת בגדול".

לדעת המפיק, הסיבה שלא רואים את השפעתן החיובית של התוכניות הללו על הרגלי האכילה היא שעוד מוקדם מדי לקבל תוצאות. הן בראש וראשונה מקדמות מודעות, לדבריו. "יחלפו שמונה עד עשר שנים עד שיחושו בשינוי בנתונים בהיקף לאומי", הוא אומר. "כך זה היה עם העישון. שר הבריאות אמר לציבור שצריך להפסיק לעשן ב-1967 הירידה בעישון וכתוצאה מכך בהפחתה במחלות לב ניכרה רק 15 או 20 שנים אחר כך". בינתיים, יש לשער, יצליחו רות וחבריו לרדת למקומות הרבה יותר נמוכים, ובגדול.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בילי ג'ו ארמסטרונג בהופעה. "יש יותר מדי טמטום בעולם"

סולן גרין דיי אחרי פסיקת ההפלות: "מוותר על האזרחות האמריקאית"

הפגנה למען זכות ההפלה בתל אביב, ב-1978. לאורך השנים נמתחה ביקורת חריפה על פעילותן של הוועדות

בוויכוח על ההפלות בישראל ידם של השמרנים תמיד על העליונה

כריך "אומלט אנד צ'יז" של "סלין פרייטאג בייגל"

קשה להבחין בדוכן הזה, שמצליח להוסיף רוח כל כך נדרשת לשינקין

בראד פיט למגזין הגברים GQ. מה השתבש?

גופה? בובת שעווה? הרשת תוהה מה עולל מגזין GQ לבראד פיט

יאיר לפיד בלשכתו בתל-אביב. צעירים וימנים מתונים במרכז הקמפיין

מול מכונת הרעל של נתניהו, זה מה שלפיד צריך לעשות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ