קצרים

63 ספרים מתמודדים השנה על פרס ספיר, עורך הג'רוזלם פוסט עוזב את תפקידו ואלבום חדש לרד הוט צ'ילי פפרז

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

63 ספרים יתמודדו השנה על פרס ספיר, 24 יתמודדו על פרס הביכורים

פרס ספיר לספרות לשנת 2011 יוצא לדרך עם סיום תהליך הרישום. על הפרס יתמודדו השנה 63 ספרים, ועל פרס הביכורים יתמודדו 24 ספרים. הפרס יחולק זו הפעם ה-11 לכותר הטוב ביותר של השנה, על פי בחירת חבר השופטים. שופטת בית המשפט העליון בדימוס, הגב' דליה דורנר, תכהן השנה כיו"ר חבר השופטים בפרס של מפעל הפיס, ובימים אלו מתחילה להתגבש קבוצת חבר השופטים שתורכב משבעה שופטים כולל היו"ר. מבין הספרים שהוגשו תיבחר בשלב ראשון "רשימה ארוכה" הכוללת עד 12 כותרים. מתוכה, תיבחר בשלב מאוחר יותר "הרשימה הקצרה" הכוללת חמישה כותרים וכותר זוכה בקטגוריית ספר ביכורים. כל אחד מהמועמדים ברשימה הקצרה והזוכה בספר הביכורים יקבלו פרס בסך 25 אלף שקלים. הזוכה בפרס ספיר לספרות יקבל פרס כספי בסך 150 אלף שקלים, וספרו יתורגם לערבית ולשפה זרה נוספת על פי בחירת הזוכה. כמו כן, ירכוש מפעל הפיס מהדורה של 500 ספרים מ"הרשימה הקצרה" וספר הביכורים ויעניק אותם לספריות ציבוריות ברחבי הארץ. הפרס לשנת 2010 הוענק לסופר יורם קניוק על ספרו "תש"ח" ופרס הביכורים הוענק לענת עינהר על ספרה "טורפים של קיץ".

מיה סלע

עורך הג'רוזלם פוסט, דיוויד הורוביץ, עוזב את תפקידו; סגנו יחליף אותו

עורך הג'רוזלם פוסט, דיוויד הורוביץ, מסיים את תפקידו בעיתון. הורוביץ עוזב את משרת העורך הראשי לאחר שבע שנות כהונה בתפקיד. במקומו ימונה בעוד זמן קצר סטיב לינד, המשמש סגנו ועורך בכיר בעיתון זה 14 שנים. הורוביץ, בן 48, שימש עורך הג'רוזלם פוסט מאז אוקטובר 2004. בהודעה מטעם העיתון הוא צוטט באומרו: "לאחר כמעט שבע שנים מאתגרות ומרתקות בתפקיד, אני מרגיש שזה הזמן לעבור הלאה". הוא הוסיף כי הוא "גאה מאוד במה שהושג בג'רוזלם פוסט בשנים האחרונות", ובירך את מחליפו שהוא "ללא ספק האיש המתאים לתפקיד". לינד מסר בתגובה: "אני אוהב את מה שהעיתון מייצג ואני מתכוון להרחיב את מקומו כעיתון הישראלי באנגלית הנקרא ביותר וכמותג עיתונות יהודי מוביל בעולם".

גילי איזיקוביץ

אחרי 5 שנים: אלבום חדש של להקת רד הוט צ'ילי פפרז ייצא באוגוסט

אלבומה החדש של הלהקה רד הוט צ'ילי פפרז ייצא ב-30 באוגוסט. האלבום, "I'm With You", בהפקתו של ריק רובין, הוא אלבום האולפן הראשון של הלהקה מאז "Stadium Arcadium" שיצא ב-2006. האלבום יכלול 14 שירים חדשים וינגן בו לראשונה הגיטריסט החדש של הלהקה, ג'וש קלינגהופר, שהחליף בשנת 2009 את ג'ון פרושיאנטה וניגן בעבר בין השאר עם בק ופי-ג'יי הארווי. רד הוט צ'ילי פפרז, שהוקמה בלוס אנג'לס ב-1983, זכתה בשבעה פרסי גראמי ומכרה יותר מ-60 מיליון עותקים מאלבומיה.

איתמר זהר

נורמן פוסטר מתכנן פרויקט בביירות

האדריכל הבריטי נורמן פוסטר, חתן פרס פריצקר, חשף תוכנית להקמת פרויקט ראשון בביירות. פוסטר מצטרף בכך לשורה של אדריכלים בעלי שם עולמי שפועלים בבירה הלבנונית, בהם זאהה חדיד שמופקדת על תכנון ושיפוץ אזור השווקים העתיקים וסטיבן הול האמריקאי שמתכנן מועדון יאכטות חדש במרינה. הפרויקט של פוסטר כולל שני מגדלי מגורים, אזורי מסחר, גלריות ושטחים ציבוריים. הוא ממוקם במתחם חדש הסמוך לקו החוף, שמפתחת חברת Solidere האחראית לשיקום של ביירות לאחר מלחמת האזרחים. בדומה לשאר עבודותיו העכשוויות, הפרויקט החדש יתמקד בטכנולוגיות בנייה בנות קיימא כגון אוורור פסיבי, שימוש באור טבעי וגגות ירוקים ובהנגשת המרחב הציבורי לתושבי הסביבה ולמבקרים. "הפרויקט החדש יחזק את הקשר בין העיר העתיקה של ביירות לבין חוף הים", נכתב בהודעה מטעם משרד פוסטר ושות'.

נועם דביר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ