גילי איזיקוביץ

עיתונאי "ידיעות אחרונות" יגאל סרנה וצלמת העיתונות ורדי כהנא הם הזוכים השנה בפרס סוקולוב לעיתונות כתובה, כך הודיעה אמש עיריית תל אביב המחלקת את הפרס מדי שנה. הפרסים יוענקו לזוכים בטקס שייערך בדצמבר.

בוועדת הפרס היו חברים השנה העיתונאי נחום ברנע, שכיהן כיו"ר, עו"ד בשאיר פאהום ג'יוסי, ד"ר גבי זוהר, הצלם אלכס ליבק והעיתונאי והמבקר מאיר שניצר. חבר השופטים נימק את החלטתו להעניק את הפרס, 18,000 שקלים, לסרנה, "על כתיבתו האיכותית, המצטיינת בעבודת שטח לאורך שנים, ברב גוניות וברמת רגישות גבוהה". פרס הצילום ניתן לכהנא, "שאחדים מתצלומיה הפכו לאבני דרך של הצילום העיתונאי בישראל. תצלומי הדיוקן האיכותיים שלה מספרים סיפור עיתונאי תוך שהיא מטביעה בהם את חותמה האישי".

בתגובה לזכייתו, אמר אמש סרנה ל"הארץ" כי "החודשים האחרונים היו מבחינתי כעיתונאי סוערים מאוד. פוטרתי מעבודתי והוחזרתי, בין היתר הודות לתמיכה גדולה של עמיתים. היה לי מזל גדול לזכות בהספדים טרם מותי ומעז יצא מתוק - חזרתי לעיתון שאני אוהב לעבוד בו, נשארתי בעיתונות וחוויתי גל של תמיכה מצד קולגות. בסיומה של תקופה מטלטלת, זהו עניין משמח מאוד". כהנא מסרה בתגובה כי "הכיף הכי גדול הוא לרקוד על שתי החתונות - על האמנות ועל העיתונות".

עיריית תל אביב מעניקה את הפרס לעיתונות כתובה על שם נחום סוקולוב מ-1954, וזה 30 שנה מוענק פרס גם לעיתונאי מהעיתונות האלקטרונית - טלוויזיה ורדיו. עם הזוכים בעבר נמנים בין היתר רזי ברקאי, מיקי רוזנטל, דורון רוזנבלום, אורי קליין, צבי בראל וכרמלה מנשה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ