קונצרטים

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חגי חיטרון

התזמורת הפילהרמונית. מנצח ופסנתרן: אנדרש שיף. התוכנית: הקונצ'רטו לפסנתר מס' 3 של בטהובן וסימפוניית "האביב" של שומאן. ביום שישי ב-14:00 וגם ביום שני וביום שלישי בהיכל התרבות בתל אביב, ביום ראשון בהיכל התרבות של כפר סבא, ב-22 בחודש בקיבוץ יפעת.

רסיטל של שיף. גם בהשוואה לפלאי האצבעות שכיכבו בתחרות רובינשטיין, צפוי אירוע זה של הפסנתרן ההונגרי-יהודי הבינלאומי אנדרש שיף להתנוסס כאחד משיאי העונה. שיף יבצע יצירות שכולן נושא עם ואריאציות - מאת היידן, מוצרט, מנדלסון, שומאן, בטהובן (ואריאציות "דיאבלי"). במוצאי שבת ב-21:00, בהיכל התרבות בתל אביב.

תזמורת קאמרטה. מנצח: צ'רלס אוליביירי-מונרו (קנדה). סולנית: הזמרת קלייר וילקינסון (אנגליה), בשתי קנטטות של באך. עוד בתוכנית, יצירות מאת טיפט ומאת ינאצ'ק. הערב באולם ויקס ברחובות, מחר בהיכל אמנויות הבמה בהרצליה.

מאהלר בלבד. מנצחת ג'יזל בן-דור, זמרים סולנים: נועה פרנקל והוארד אסקין. נגנים: חברי אנסמבל "מיתר" והפסנתרן יובל צורן. קריין: אוהד שחר. במרכז התוכנית: גרסה קאמרית ל"השיר על הארץ". עוד יושמעו, יצירות של מאהלר בעיבוד לפסנתר וייקראו קטעים ממכתביו. במוצאי שבת ב-21:00 וביום שלישי במרכז ענב בתל אביב.

הרביעייה הירושלמית. ההרכב יבצע את הרביעייה מס' 3 של שוסטקוביץ' ואת חמישיית הפסנתר של ברהמס (עם אילן רכטמן). במוצאי שבת ב-21:00 במוזיאון תל אביב.

רביעיית "כרמל". כאן מדובר בקונצרט מוסבר: חברי ההרכב (כנרת ראשונה רחל רינגלשטיין) יבצעו יצירות שנושאן הוא סרנדה - מאת מוצרט, דוחנני (טריו) והוגו וולף. ביום שלישי ב-20:00 במרכז למוסיקה ב"משכנות שאננים" בירושלים.

התזמורת הקאמרית ישראלית. מנצח: רוברטו פטרנוסטרו. סולנית: הכנרת לטיצה הונדה רוזנברג, בקונצ'רטו של מנדלסון. עוד בתוכנית, הסימפוניה הסקוטית של מנדלסון וסימפוניה מס' 85 מאת היידן. הערב ומחר במוזיאון תל אביב.

להיטי בארוק. את ה"סטאבט מאטר" של פרגולזי ואת ה"גלוריה" של ויוואלדי יבצעו הזמרים יעלה אביטל ודוד פלדמן, עם מקהלת "השחר" ואנסמבל "בארוקדה". במוצאי שבת באולם רפפורט בחיפה.

צעירים בצוותא. בשחרית יופיעו הרכבים קאמריים מצטיינים של תלמידי האקדמיה למוסיקה באוניברסיטת תל אביב. בתוכנית: רביעיית "המוות והעלמה" של שוברט וטריו פסנתר אופוס 8 של ברהמס. בשבת, 11:11, במועדון צוותא בתל אביב.

שחריות בעין כרם. פסנתרנים ממצטייני האקדמיה הירושלמית ינגנו ביום שישי ב-12:00; הכנרת ורה ויידמן והפסנתרן עמנואל קרסובסקי יגישו תוכנית שכולה ברהמס (הם ינגנו יחד ולחוד), זאת בשבת ב-11:00. שני האירועים במרכז עדן-תמיר בעין כרם, ירושלים.

תזמורת ביה"ס בוכמן-מהטה. על תזמורת זו, שחבריה הם תלמידי האקדמיה התל-אביבית, מנצח זאב דורמן, והסולן הוא הצ'לן מיכאל הרן, נגן ראשון בפילהרמונית. מדובר בתוכנית דבוז'ק, עם הקונצ'רטו לצ'לו ועם הסימפוניה "מן העולם החדש". במוצאי שבת ב-21:30 בהיכל התרבות של יבנה.

מקהלת "העפרוני". באירוע זה, הנערך במלאות 30 שנה למקהלת העפרוני, חולקות שלוש מקהלות: מקהלת העפרוני בניצוח מאיה שביט, מקהלת העפרוני הצעירה בניצוח נתלי גולדברג, אנסמבל בוגרות העפרוני בניצוח מאיה שביט וישי שטקלר. מחר בעין החורש.

ונסה מיי. קונצרט קלאסיקל עם הכנרת בעלת השם, ובו עיבודים לצד יצירות מקוריות שלה, בליווי קבוצת נגנים, ייערך במוצאי שבת ב-21:00 באמפיתיאטרון בקיסריה.

תזמורת סימפונט. דוד זבה מנצח על התזמורת ועל סולנים, ובהם הזמרת לריסה טטוייב (ישתתפו גם שני רקדנים) במחרוזת ואלסים מאת מחברים שונים. מחר בהיכל התרבות של פתח תקוה.

הקאמרית הקיבוצית-נתניה. עם התזמורת, בניצוח ירון גוטפריד, מופיעה הפעם להקת הטנגו "פיטנגו" (פסנתר, קונטרבס, כינור, בנדוניאון) ביצירות מאת דריוס מיו ומאת פיאצולה. במוצאי שבת בגבעת ברנר, מחר בנהריה.

"משיח". את האורטוריה של הנדל יבצעו זמרים סולנים ישראלים בעלי שם ובהם הסופרן רונה ישראל-קולת, עם מקהלת עמק חפר והתזמורת הקאמרית חדרה. מנצח: עמרי הדרי. מחר באולם וייל בכפר שמריהו.

מוסיקה ישראלית. באירוע ינגנו חמישה נגנים, לרבות הפסנתרנית ליאורה זיו-לי והכנר רפי פרנקל. היצירות (בהרכבים שונים) הן מאת אנדרה היידו, מיכאל וולפה, נסים חליפה, אלכס וסרמן. הערב במרכז למוסיקה ברמת גן (רח' רש"י 5).

"בממד אישי". תוכניתה החדשה של אסתרית בלצן מוקדשת לגרשווין, בהשתפות להקת ג'ז. ביום שישי פעמיים, ב-10:00 וב-14:00, במוזיאון תל אביב, ביום שלישי ב-20:00 באולם הנרי קראון בירושלים.

"קתדרא". ביום העיון המרתוני בעריכת אסתרית בלצן ומשה זורמן, ובהגשתם, יידונו בין השאר "שירי גורה" של שנברג (זאת ב-11:00). היום, מ-09:00 במרכז ענב בתל אביב.

תזמורת הבמה. באירוע זה, בניצוח טליה אילן עם הסולניות הכנרת אלינא גורביץ' והזמרת טניה מגרם, יבוצעו יצירות לתזמורת מיתרים וגם קונצ'רטו נעורים לכינור, מאת מנדלסון, בין השאר. ביום שני במוזיאון תל אביב.

פילהרמונית לילדים. מנצח: ערן ראמי. שחקן: גד קינר. במרכז: "תמונות בתערוכה" של מוסורגסקי. ביום ראשון פעמיים, ב-10:00 וב-11:45, בהיכל התרבות בתל אביב.

באך בסוף שבוע. אירוע חיפאי ובו שורת הרצאות מודגמות ונגינה, הכל על באך, ייפתח ב-23 בחודש ב-17:00 בהרצאה של גיל שוחט, שיופיע גם כפסנתרן, עם הצ'לנית אינה אסתר יוסט.

שני צ'לנים. דוד גרגוריאן ואלכסנדר סינלניקוב ינגנו עם קשתני "תזמורת הפסטיבלים" מיצירות היידן, ויוואלדי ושוברט. בשבת ב-12:00 באולם הסמוך למנזר לטרון.

הלחנות חדשות. מדובר בשירים מאת רחל, לאה גולדברג, רחל חלפי ומשוררים נוספים, מעשי ידיהם של אבירם פרייברג ואיל מלכינסון. בזמרה ישתתפו פרייברג עצמו, זמרים נוספים ונגנים. גם מקצת המשוררים יהיו נוכחים ויקראו משיריהם. במוצאי שבת ב-21:00 באולם הספרייה על שם בלומנטל בתל אביב.

ברליוז וצ'ייקובסקי. הרצאה על שני המלחינים, עם דוגמאות מוקלטות, מגישה המבקרת אורה בינור. מחר ב-17:30 בספרייה על שם בלומנטל בתל אביב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ