תערוכות חדשות

דניאלראוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דניאלראוכוורגר

חמישי

גלריה בנימין בתל אביב (צ'לנוב 28). "RE בולוציה", תערוכה קבוצתית שאצרה נועה ססליה כהן, תיפתח הערב, ובמרכזה מחשבה פוסט-אפוקליפטית. מציגים: ניב בורנשטיין, שירה גפשטיין-מושקוביץ, טליה קרדו, ניר סגל ועוד.

גלריה אפרת בתל אביב (גורדון 21) פותחת תערוכת ציורים של יוחנן לסטמן בשם "חדוות הצבע".

נועה-ביסטרו ביפו (הצורפים 14) פותחת את התערוכה "רונאל בנועה", ציורים בטכניקות מעורבות של האמנית יסמין רונאל, שתוצג עד ה-6 ביולי.

גלריה הקצה בנהריה (לוחמי הגיטאות 34) מציגה עד ה-9 ביולי את התערוכה "בשביל האפניים" של האמן דודו גרשטיין. אצרה: לי רמון.

גלרייה בית האדריכל ביפו (המגדלור 15) פותחת ב-19:30 את התערוכה "עומק השדה: DOF ארכיטקטורה מצולמת", שהיא פרי שיתוף פעולה בין אדריכלים וצלמים שהתבוננו בעימות בין הרעיון האדריכלי הראשוני לבין התוצר הסופי. בחודשים האחרונים נפגשו 14 אדריכלים עם 22 צלמים, סטודנטים ומורים מהמחלקה לצילום בקמרה אובסקורה, ויצרו את העבודות, העוסקות ב"מונחים ענייניים של נראטיב, אירוע, יומיום בעיר, אור וקונפליקט", כהגדרת האוצרת, האדריכלית רבקה גוטמן.

שישי

גלריה ברוורמן בתל אביב (השרון 12 ב). "Built to Burst", תערוכת יחיד חדשה לאמנית האמריקאית קייט גילמור, תיפתח ב-12:00. בתערוכה מיצב גדול ממדים שיצרה גילמור לחלל הגלריה, אותו היא משלבת במיצג הכולל גם ציור בצבעים תעשייתים, כשהתהליך כולו מסתכם בעבודת וידיאו.

בעלי המלאכה בתל אביב (י"ל פרץ 15). "מקום לנוח בו" היא תערוכת הדפס משותפת של האמניות גבריאלה קליין ולאה אביטל, שתיפתח במקום ב-12:00, ותוצג עד ה-22 ביולי (ראו גם "לראות ולהיראות").

גלריה גראביטי בתל אביב (התעשיה 3) פותחת ב-11:00 תערוכה קבוצתית בשם "טבע עירוני" (Urban Nature), שאצרה שירי ברוזה. בתערוכה יציגו עתר גבע, אביטל כנעני, עמי פייצ'ביץ ואריאל קן.

גלריה עינגע בתל אביב (בר יוחאי 7) פותחת ב-11:00 את התערוכה "גינת חבצלות מים" של אפרת הילדסהיים. במקביל תיפתח תערוכת מכירה של עבודות אמנות (עד 6,000 ש"ח).

בית גבריאל בכנרת. "מילים שמנסות לגעת", תערוכה קבוצתית שאצרה יעל ניצן, תיפתח במקום ב-11:30.

שבת

בית האמנים ע"ש זריצקי בתל אביב (אלחריזי 9). "רואים רוקנרול - הממד הוויזואלי של הרוק הישראלי", תערוכה שאצרו אריה ברקוביץ' ואירית לוין בייעוצו של פרופ' ניסים קלדרון, תיפתח ב-20:30 ותציג מעבודותיהם של ורדי כהנא, רן סלוין, אורי ריזמן, אורי ליפשיץ, שוש קורמוש ועוד. במקביל, ייפתחו במקום חמש תערוכות נוספות: "שרתי שירים של לא כלום" של נתן שחורי; "פסיפס מקומי" של הדרה רתם; "בין הזמנים" של נחמה גולן; "עד הקצה" של יעל בלבן, שחר קורנבליט ורבקה קוה; ו"לוגיקת הקונטרסטים" של רות זלינגר.

דנה גלריה לאמנות בקיבוץ יד מרדכי פותחת ב-12:30 את תערוכת היחיד "פועל ההנצחה" של אמן המיצג והוידיאו שחר מרקוס. אצרה: רווית הררי.

המוזיאון ע"ש שאגאל בחיפה (שד' הציונות 24). "מופשט בטריו", תערוכת ציור קבוצתית בהשתתפות אביבה זסלבסקי, ירדנה להט ונאוה קל, תיפתח ב-11:00. עוד תיפתח באותו אירוע התערוכה "דמיון בצבע" של האמנית אלישבע הופמן.

גלריה דניאל בתל אביב (שד' רוטשילד 27). איה אליאב, יעל קפלן, ניר סגל ואחרים יציגו בתערוכת הפתיחה הקבוצתית של הגלריה החדשה, ב-19:00. האוצר הוא שרון טובל.

גלריה עמליה ארבל בתל אביב (שער ציון 3) פותחת ב-21:00 את תערוכת היחיד של לאה מאיר, "ממעמקי הנפש". בתערוכה, שתוצג עד ה-7 ביולי, עבודות אקריליק על בד.

הצימר בתל אביב (הגדוד העברי 5). "קולות גנובים מרציף התשוקה", תערוכת יחיד של האמן אליאסף קובנר, תיפתח ב-20:00.

שני

אולמות וולוו ויגואר בתל אביב (יצחק שדה ,17 המסגר 52). התערוכה הקבוצתית החדשה "הילוך גבוה - אמנות בזמן אמת", תכלול את עבודותיהם של ליאור דיין, מיכל רכטמן, ראובן גפני ועוד.

שלישי

גלריית הבועה בבית המכון הצרפתי בתל אביב (שד' רוטשילד 7) פותחת ב-19:00 את התערוכה "Deleted Scenes", המשותפת לצלמים אורן יזרעאל ודניאל צ'צ'יק.

גלריית ביה"ס לפיסול "בסיס" בהדסה נעורים. "שפה אחת ודברים אחדים", תערוכה קבוצתית, תיפתח ב-19:00 ויוצגו בה עבודות של שלושה עשר אמנים, בהם אברהם אופק, מיכל נאמן, מיכאל דרוקס ויגאל תומרקין.

רביעי

בצלאל, יפו 23 בירושלים (רח' יפו 23). "The Future of Death", עבודת מיצג של קבוצת האמנות A2, תוצג ב-20:00, ושוב למחרת באותה השעה. במיצג, העוסק ביחסים בין חיים למוות והופק בשיתוף בצלאל והזירה הבין תחומית, קוברים 40 אנשים זה את זה בהדרגתיות באמצעות אדמה המובאת במיוחד למקום.

שיח גלריה

במרכז ההנצחה בקרית טבעון (רח' המגדל) תתקיים הערב ב-19:00 השקת ספרה של האמנית עידית לבבי גבאי, "שעת ההתבהרות", בהשתתפות האמנית, האוצרים יניב שפירא, גליה בר אור ועוד. במוזיאון לאמנות המזרח הרחוק בר"ג (חיבת ציון 18) יתקיים הערב ב-20:00 מיצג ושיח גלריה עם נבויה ימגוצ'י. בגלריה משרד בת"א (זמנהוף 6) יתקיים הערב ב-18:00 שיח גלריה עם עפרה צימבליסטה ואגי משעול. בגלריה גרשטיין בת"א (בן יהודה 99) יתקיים בשישי ב-13:00 מפגש שיח תחת הכותרת "ללכת עם מפה בטריטוריה של מישל וולבק", בהשתתפות האוצר דורון פולק, האדריכל צבי אלחייני והאמן יאיר ברק. בגלריה Rawart בת"א (שביל המרץ 3 בניין 8) יתקיים בשישי ב-12:00 שיח גלריה בתערוכה "פולחן האביב", בהשתתפות עידו מרקוס והאמנים המציגים. בבית רוזנטליס ביפו (נמל יפו 8) ייערך בשישי ב-11:00 שיח גלריה בתערוכה "בפורמט קטן", בהנחיית אבנר רוזנטליס. במשכן לאמנות בעין חרוד ייערך בשבת ב-11:00 מפגש קהל בתערוכה "אפרתיה גיתאי: מכתבים", בהשתתפות חנה מרון, עזריה אלון, גליה בר אור ועמוס גיתאי. בגלריה דביר ביפו (ניצנה 11) יתקיים בשבת ב-11:00 שיח גלריה עם האמן ברק רביץ בתערוכתו "פרטר". בסדנאות האמנים בת"א (אליפלט 18) יתקיים אירוע נעילה מוסיקלי לתערוכתה של מאשה זוסמן, בהשתתפות אילת לרמן, ניתאי לוי ועוד. במוזיאון פ"ת (ארלוזרוב 30) יתקיים בשבת ב-12:00 שיח גלריה עם האוצרת עירית כרמון פופר בתערוכה "הרואיקה". בגלריה צדיק ביפו (שמעון הצדיק 16) יתקיים בשבת ב-11:00 שיח גלריה עם נעה ארד יאירי בתערוכה "סינקדוכה". בבית אמני הרצליה (בן גוריון 7) תתקיים בראשון ב-19:30 הרצאתו של אבישי אייל בנושא "הכמיהה למוחשי - קווים לדמותו של הריאליזם החדש בישראל". במוזיאון ישראל בי-ם (רופין 11) תתקיים בשלישי ב-17:30 הרצאה של האוצרת סוזן לנדאו בנושא ספריות וספרים באמנות עכשווית, וב-19:00 ייערך שיח גלריה בתערוכה "מסדנתו של אניון - כלי זכוכית נדירים מאוסף שלמה מוסיוף". במוזיאון הנגב לאמנות בב"ש (העצמאות 60) תתקיים בשלישי ב-20:00 הרצאתו של ניסים דיין במסגרת התערוכה "רוח דרומית". בגלריה ברבור בי-ם (שיריזלי 6) יושק בשלישי ב-19:00 ספרה של דרורה דומיני, "Volleyball".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ