"אסף אבידן, בתור מחמם המופע, אתה מוכן לאפשרות שבוב דילן יאכזב שוב?"

ליה פן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ליה פן

מרגע שאסף אבידן (31) מנהיג להקת "המוג'וז" שמע שבוב דילן מגיע להופעה בישראל הוא משך בכל חוט אפשרי כדי לקבל את ספוט החימום הנחשק. בשבוע שעבר התבשר על זכייתו בכבוד וביום שני הקרוב הוא יעלה לבימת אצטדיון רמת גן יחד עם צ'לנית המוג'וז הדס קליינמן לחמם את אגדת הרוק והגיבור האישי שלו. יומיים לאחר מכן יקיים אבידן מופע אקוסטי בזאפה תל אביב, ואחריו יטוס עם להקתו לעוד סיבוב הופעות של פסטיבלים באירופה.

אסף אבידן, איך מתכוננים לחמם את בוב דילן?

"אני הולך להופיע מול קהל שאת חלקו לפחות אני לא באמת מעניין. הם מחכים למופע המרכזי ואני מבין ומכבד את זה, כך שההכנה שלי היא יותר מנטלית. אני הולך להיאבק על החיים שלי מול הרבה אנשים. הרבה זמן לא הייתי מופע חימום ויש בזה ענווה. אני מעריך את הכבוד שנתנו לי ואני אנסה לכבד את זה בחזרה".

מה תבצעו?

"נראה לי מתאים לכבד את המעמד במשהו צנוע, בא לי להגיש את השירים מבלי לעשות סימפוזיון. אני רוצה להדגיש שאני סינגר סונגרייטר אז השירים יהיו שירים כתובים טוב שאני יכול לבצע אותם טוב אקוסטית".

יש הטוענים שההופעות של דילן בשנים האחרונות לא הבריקו. אתה נערך בכלל לאפשרות שתהיה הופעה לא טובה?

"הייתי בשתי הופעות של דילן בשנים האחרונות בניו יורק ובברלין ואני חייב להגיד שאלה לא היו ההופעות הכי מדהימות שראיתי בחיים, אבל אני לא יודע למה אנשים מצפים. גם ראיתי שלוש הופעות של לאונרד כהן לפני שראיתי אותו בישראל וההופעה שלו בארץ היתה משהו אחר, ראו את ההתרגשות שלו ושזה היה שונה בשבילו. אני לא יודע אם זה יהיה אותו הדבר עם דילן, אבל יש סיכוי שלהופיע במקום אחרי שלא הופעת בו הרבה שנים זה אירוע מרגש".

הזכרת בלא מעט ראיונות שדילן הוא גיבור בשבילך. במה הוא הכי השפיע עליך?

"יש משהו בביוגרפיה שלו, במעבר מסצנה אחת לסצנה אחרת מבלי לשים על הקהל ועל חברות התקליטים, שמאוד השפיע עליי. להרבה אנשים מפריע שהוא לא עקבי אבל זה אחד הדברים שמושכים אותי אצלו. הרבה פעמים זה נראה שהוא יוצא בהצהרות כי אנשים סביבו יוצאים בהצהרות עליו. הוא נאמן רק לעצמו ופועל לפי האידיאולוגיות שלו באותו רגע".

מה תגיד לו אם יזדמן לך לשוחח אתו מאחורי הקלעים?

"שום דבר שאני אגיד לא יכול להוציא אותי קול. לא חשוב לי להעביר לו איזה מסר על עצמי. יותר חשוב לי שהוא ישמע את האמנות שלי. אבל אם זה יתאפשר אבקש ממנו טיפים איך שורדים. שייתן לי משפט מחץ כזה שיפיל אותי ובכל פעם שאני אגיע לאולפן אני אספר בגאווה למי שאעבוד אתו 'אתם יודעים, דילן אמר לי ככה וככה'".

עד כמה אתה לחוץ?

"אני לא חושב שזה מלחיץ אותי. הופעתי מול קהלים יותר גדולים וגם יש יותר לחץ על המופע המרכזי מאשר על המחמם. לי יש רק מה להרוויח. האמת היא שאולי אני מזיין את השכל וכשהיום יגיע אני אהיה לחוץ, אבל זה שום דבר שכמה כוסות ויסקי לא יוכלו לפתור".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ