בארון של קלוד סמואל

עתליה, לדמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עתליה, לדמן

"גדלתי ברובע ה-16 בפאריס למשפחה יהודית אריסטוקרטית, בורגנית ושמרנית", מספר קלוד סמואל, האופטומטריסט שבחמש השנים האחרונות נוסף לו גם התואר מעצב משקפיים. "בשנות ילדותי היתה תחושה שיש להיטמע בסביבה, וזה התבטא בין השאר בלבוש, שהורכב לרוב ממכנסי קורדרוי בצבע חום או כחול-כהה וחולצה מכופתרת".

סמואל, כיום בן 53, אב לשלושה וסב לנכדה, עלה ארצה בגיל 24. "כשהגעתי לארץ באתי עם מעט מאוד בגדים, שמשכו הרבה תשומת לב כי היו שונים ממה שהיה אז בארץ", הוא מספר. סמואל מצביע על סממן אחר שאבד לו במרוצת השנים שבהן חי בארץ. "במהלך ביקורי האחרון בפאריס הבנתי שאיבדתי את הקז'ואל הצרפתי, וכבר סיגלתי לעצמי צורת לבוש ישראלית שלא מתמזגת שם ברקע", הוא אומר.

בקליניקה שלו שברחוב דיזנגוף בתל אביב מנהיג סמואל קוד לבוש אלגנטי, החל עליו ועל עובדיו. את בגדיו הוא בוחר בבוקר לפי תוכניותיו לאותו יום ומצב רוחו, אך בכל מקרה לדבריו, הוא מתחיל קודם כל בבחירת זוג מכנסיים מהמגוון הרחב הקיים בארונו.

סמואל מתגורר בבית מעוצב בעל חצר פסטורלית ברמת חן, יחד עם אורי ברטל, בן זוגו ב-12 השנים האחרונות. שגרת יומו מתחילה ברוב הבקרים בבית החולים תל השומר, ומשעות הצהריים ועד הערב הוא נמצא בקליניקה שלו. בנוסף, מקפיד סמואל על אימוני כושר יומיים, הכוללים תרגול של אומנויות לחימה וחתירה בקייאק פעמיים בשבוע.

בלוח הזמנים הצפוף הזה מוצא סמואל זמן לעבודות התנדבות רבות בתחום מקצועו ולפעילות למען זכויות אדם. הוא גם מרבה לנסוע לחו"ל, נסיעות שבמהלכן הוא צופה בתצוגות ומייבא לחנותו דגמי משקפיים מיוחדים. "רבים מבגדי נקנו במהלך ביקורי בחו"ל", הוא מספר. "באופן כללי אני מעדיף בגדים שיש משהו אישי בעיצוב שלהם, ויש לי התנגדות מסויימת למותגים כי אני לא חושב שאנשים צריכים להתחבא מאחורי תווית מסויימת. עם זאת יש לי גם פריטים ממותגים, כמו למשל חולצות טי של לקוסט, פשוט כי הן עשויות היטב". *

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ