אמא בחיתולים: שלושה במיטה אחת

מאיה לוין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאיה לוין

שמישהו יעצור את השעון. החודש התשיעי החל ואנחנו כלל לא מוכנים. הריון של פילה נמשך 22 חודשים. אני לא יודעת אם אחזיק מעמד זמן כה רב - עם הצרבת התמידית, הבטן הענקית, הגב הדואב והקרסוליים המתנפחים - אבל אני מוכנה לנסות. העיקר לא ללדת עכשיו, ברגע הכי פחות מתאים.

לפני חצי שנה הקרקע היתה פורייה יותר. היה לנו זאטוט נוח מזג בן שנה וחצי, שישן לילות שלמים וכמעט נגמל מפורמולה. היו לו אי אלו מאוויים, אבל דומה שהצלחנו לספק אותם לשביעות רצונו היחסית. שורה של אירועים - ובראשם המעבר לגיל שנתיים הנורא - הפכו את המלאך למתבגר נרגן בגובה 85 ס"מ. תינוק תובעני הוא הדבר האחרון שהוא ואנחנו זקוקים לו עכשיו.

כל לילה, כשהשעון מראה חצות, הסורר יוצא ממיטתו ומחדרו, פולש לחדרנו ולמיטתנו ודורש בקבוק. הוא לוגם את הנוזל המדולל ברעבתנות ובחסות מטבוליזם מופלא זקוק מיד להחלפת חיתול - ברכה לחברות החיתולים, קללה להורים ולכדור הארץ.

לאחר מכן הוא ממולל/תולש את שיערי, השמיכי האנושי, ולאחר פרק זמן שנדמה כנצח נרדם בתנוחה מאוזנת או אלכסונית - דוחק אותי ואת אביו אל מעבר למסגרת המיטה. לעתים תכופות הוא מגרש אותנו מהחדר, זקוק לבדו למלוא המיטה הזוגית. לא נורא, אנחנו ממלמלים תוך גישוש באפילה אחר מקומות מרבץ חלופיים, גם כך לא נותרו הרבה שעות עד לעלות השחר, מועד היקיצה שלו.

החלטנו לחרוג ממנהגנו הנלוז ולהציב גבול. עוד לפני השינה בישרנו לו: "מיכאל, הלילה אתה ישן במיטה שלך ולא בא אלינו. אם תבוא, נחזיר אותך". הוא הינהן, אך נותרנו ספקנים ונכנסנו למיטה ערוכים לקרב. באישון ליל התעוררתי והבנתי שעשה כמצוותנו. מרוב התפעלות לא עצמתי עין עד הזריחה.

אחרי לילה של בדידות מבורכת הקצנו למשטר הטרור שבו אנחנו מורגלים: היצור הכי מתוק נהפך ללא אזהרה למפלצת לאחר שהורה מבצע פעולה שאינה נראית לו. הוא אינו מאמין בהזדמנות שנייה: אבא הסיר בטעות לבדו את המכסה של המעדן - פסול. אמא הניחה פיסת דומינו במיקום לא נאות - פסולה. ופסילה, למען הסר ספק, פירושה גירוש: "אמא/אבא לך!" במקרים קיצוניים יותר מצוין מיקום ההגליה של ההורה שסרח: "אמא/אבא לך לשם".

אולי נתפשר איפוא על הריון של נאקה - הוא נמשך רק 13 חודשים.

אף על פי כן, המדור יוצא לחופשת לידה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ