מועצת מנהלי מוזיאון ת"א הקימה ועדה לאיתור מחליף למרדכי עומר

רון פונדק, חבר ועדת האיתור לתפקיד מנכ"ל המוזיאון: "השאיפה שלנו היא להכריז על המועמד הנבחר עם פתיחת האגף החדש, בסוף אוקטובר"

דניאל ראוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דניאל ראוכוורגר

בתום ימי השבעה על פרופ' מרדכי עומר, שמת בשישי שעבר, התכנסה אתמול לראשונה מועצת המנהלים של מוזיאון תל אביב לאמנות. חברי המועצה התכנסו כדי להקים ועדת איתור למחליפו של עומר, שהיה מנכ"ל ואוצר ראשי במקום מאז שנת 1995.

המועצה, שבראשה עומד רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב, מינתה לצורך כך את עו"ד חיים סאמט כיו"ר הוועדה, ועמו עירית רפפורט, דורון סבג, אלן בהרב ורון פונדק, דמויות התומכות ומעורבות כולן בעשייתו של המוזיאון.

"בסוף אוקטובר, עם פתיחת האגף החדש, יגדל שטח המוזיאון ביותר מפי 2, יתווספו כ-18 אלף מ"ר על ה-15 אלף הקיימים, ובכך המוסד יהפוך לאחד המוזיאונים הגדולים בעולם שמוקדשים ברובם לאמנות מודרנית ועכשווית. אנו זקוקים לאדם שיידע להצעיד את המוזיאון הזה קדימה", אומר רון פונדק, חבר ועדת האיתור. "השאיפה שלנו היא להכריז על המועמד הנבחר עם פתיחת האגף החדש".

לפי שעה, תמשיך סמנכ"ל המוזיאון, שולי כסלו, לשמש ממלאת מקומו של המנכ"ל, כפי שעשתה בתקופה בה אושפז פרופ' עומר בשל מחלתו. אוצרי המוזיאון הבכירים, אלן גינתון וד"ר דורון לוריא, ישמשו אחראים לליווי תוכנית התערוכות הקיימת של המוסד.

ועדת האיתור תרכז את כל הפניות של אלו שיבחרו להגיש את מועמדותם לתפקיד, וכן תתייעץ עם מומחים שונים בתחום האמנות והניהול. עוד נמסר כי הוועדה תפנה מיוזמתה, במידת הצורך, למועמדים מטעמה, בישראל ובחו"ל. "הוועדה תתחיל את עבודתה בהקדם, במטרה למנות מנכ"ל מתאים במהירות האפשרית", כך מסרה אורית אדרת, דוברת המוזיאון.

"אין מודל אחיד לניהול מוזיאון. איננו מחפשים מחליף למוטי אלא מישהו שיוביל את המוזיאון, השאיפה היא לא להגביל את עצמנו", מוסיף פונדק. "נניח שנמצא מודל כמו סניידר (ג'יימס סניידר, מנכ"ל מוזיאון ישראל - ד"ר), שאינו אוצר ראשי, נצטרך לשים לידו מישהו נוסף. כוח האדם במוזיאון יצטרך להשתנות - למוטי הייתה נטייה צנטרליסטית, איפה שהיה ואקום הוא היה נכנס".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ