הנביאים התבדו, לדילן עדיין יש את זה

האזהרות מפני קטסטרופה התגלו כמופרכות: ההופעה של בוב דילן באצטדיון רמת גן היתה מצוינת, והרפרטואר היה נהדר

בן שלו
בן שלו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בן שלו
בן שלו

מעניין מה הטעם של כובע הג'נטלמן הדרומי שבוב דילן חבש על הבמה, כי הרבה אנשים יצטרכו לאכול אותו אחרי ההופעה המצוינת הזאת. מה לא אמרו על כישורי ההופעה של דילן קשישא. אמרו שהוא תשוש, הזהירו שהקול שלו גמור, ניבאו קטסטרופה כמו זו שהיתה ב-1987, אבל כל האזהרות האלה התגלו כמופרכות.

זאת לא היתה הופעה מושלמת, אבל היא עלתה על הציפיות של האופטימיים מבין אוהדיו של דילן. אם היה מי שהתאכזב ממנה, הוא בא לאצטדיון עם ציפיות לגמרי לא ריאליות.

ההפתעה הטובה הראשונה היתה הקול של דילן. גרוס וחלוד, בוודאי, אבל במובן הכי טוב של המלים האלה. הוא שר חזק, קשוח, ברור יחסית, ומעל הכל היתה חיוניות אמיתית בשירה שלו, ונדמה שאפילו חדווה. הוא לא עשה טובה שהוא על הבמה. היה תענוג לראות ולשמוע אותו כך.

הרפרטואר היה נהדר. שיר חדש יחסית, קלאסיקה נצחית, שיר חדש, עוד קלאסיקה נצחית, וכן הלאה. השירים החדשים נוגנו כפי שהם, בלוזים מקרקשים, והקלאסיקות שונו מן היסוד וזרמו אף הם לכיוון הבלוז המקרקש. על הנייר זה נשמע בעייתי, אבל בפועל זה נשמע טוב להפתיע, לא מעט בזכות להקת הברים הקטלנית של דילן, שהסתובב על הבמה ושפת גופו מביעה שעשוע, לרבות עווית אקסצנטרית של הרגל.

כשהשורות האלה נכתבות, דילן שר להדרן את "כמו אבן מתגלגלת" בביצוע לא מבריק. גם הביצוע ל"גשם כבד עומד ליפול" היה קצת מפוקפק. אבל אלה זוטות. בחשבון הכולל זאת היתה הופעה טובה מאוד. באחת השורות בשיר "טנגלד אפ אין בלו", שדילן שר היטב בתחילת ההופעה, הוא אומר: "אני עדיין בדרכים, בדרך לעוד מקום. הדבר היחיד שאני יודע זה להמשיך להמשיך". באנגלית זה נשמע כמובן יותר טוב. אל תפסיק, בוב, הרוח אולי נשמעת קצת מוזר עכשיו, אבל התשובה עדיין נישאת בה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ