קצרים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

תיאטרון

מכרז לתפקיד מנהל אנסמבל הרצליה, במקום אופירה הניג, יפורסם בקרוב

בימים הקרובים יפורסם מכרז לתפקיד המנהל האמנותי של אנסמבל הרצליה, במקומה של אופירה הניג. בראש ועדת הבחירה תעמוד יעל גרמן, יו"ר הנהלת האנסמבל המכהנת כראש עיריית הרצליה. המנכ"ל, דני אלטר, ימשיך בתפקידו. מכתב פיטורים ובו הודעה על סיום עבודתה יצא אתמול אל הניג. המכתב, שעליו חתומה גרמן, הוא הודעה מראש של שלושה חודשים על מועד סיום התפקיד. זהו שיאו של המשבר בין הנהלת אנסמבל הרצליה, וגרמן בראשו, לבין הניג, שעד לאחרונה עבדו בשיתוף פעולה מלא שנמשך כארבע שנים. לפני כשבועיים הציגה הניג בפני ההנהלה את רפרטואר עונת התיאטרון הבאה, אך היא התבקשה לערוך בו שינויים. הניג, שראתה בכך התערבות אמנותית, סירבה, וסוכם בין הצדדים כי תסיים את תפקידה. מאז נשלחו עצומות בחתימת אנשי אקדמיה, ספרות ותיאטרון, התומכות בהניג ובהמשך קיומו של התיאטרון כתיאטרון יוצר. רבים דיברו על סגירתו של התיאטרון או הפיכתו לתיאטרון מארח ולא יוצר. ואולם מעיריית הרצליה נמסר אתמול כי אנסמבל הרצליה ימשיך בדרכו כתיאטרון יוצר, אך בניהול אמנותי חדש. אתמול גם התקיימה בלשכתה של גרמן פגישה בין שחקני התיאטרון לבין חברי ההנהלה, שנועדה "להבהיר את התמונה לגבי עתיד התיאטרון ולהזים את השמועות", כדברי דוברת העירייה. עבור אופירה הניג, המביימת כעת לאנסמבל הרצליה את ההצגה "איש ואישה אחת", הפקה שעולה בשיתוף פעולה עם תיאטרון חיפה ופסטיבלים מציריך, בזל וליכטנשטיין, זו תהיה ככל הנראה ההפקה האחרונה עם האנסמבל. ההצגה תעלה ב-9 ביולי. הניג סירבה להגיב לדברים.

ציפי שוחט

טלוויזיה

הערוץ הייעודי בערבית מחפש מגישה מהמגזר, בת דמותה של אופרה וינפרי

הערוץ הייעודי בערבית ישדר תוכנית לייף סטייל ואירוח יומית, כך הודיעה חברת ענני תקשורת, שנשכרה להפיק תכנים בעבור הערוץ. בימים אלו מקימים מערכת וצוות הפקה מיוחד, המושתת על אנשי מקצוע ערבים. על פי הודעת החברה, פיילוט לרצועה יומית יופק בעלות של 50 אלף שקלים. לפני כחודש וחצי נודע כי קבוצת המשקיעים "הלא. טי.וי" זכתה במכרז להקמת ערוץ ייעודי בשפה הערבית שישודר בכבלים ובלוויין. כעת נראה כי ההכנות ליצירת תוכן לערוץ נמצאות בעיצומן, לקראת הקמתו ברבעון הראשון של שנת 2012. בחברת ענני תקשורת הסבירו אמש כי הם מצויים בהכנות לאודישנים שנועדו לאתר מגישה מהמגזר, בת דמותה של כוהנת הטלוויזיה האמריקאית, אופרה וינפרי, במטרה להפיק רצועה יומית שתכלול ראיונות עומק, פינות לייף סטייל, עיצוב, בריאות, חינוך ועוד. מנכ"ל החברה, אודי מירון, הסביר כי: "הקהל הערבי בישראל נחשף לתוכניות לייף סטייל טובות מהארצות הערביות השכנות. לראשונה התכנים יכוונו אליו ויעסקו בעולמות התוכן שרלוונטיים לו".

גילי איזיקוביץ

ספרות

הפרלמנט הצרפתי קיבל את חוק "מחירי הספרים הדיגיטליים". לאחר שהעביר בשנת 1981 את חוק "המחיר האחיד של הספר המודפס" (חוק לאנג), המגדיר מחיר אחיד לספרים הנמכרים בצרפת ומגביל את גובה ההנחה עליהם, העביר הפרלמנט חוק נוסף המסדיר את מחירם של הספרים הדיגיטליים. החוק, שהתקבל לאחר התגייסות נרחבת של סנטורים וחברי פרלמנט צרפתיים, קובע שכל ספר דיגיטלי יימכר לקונים המצויים בצרפת באותו המחיר ללא תלות בנקודת המכירה, וללא אפשרות להנחה. מחיר זה ייקבע באופן חופשי בהתחשב במגוון ההיצע הדיגיטלי על ידי המוציא לאור. בהתאחדות הלאומית של המוציאים לאור בצרפת בירכו על החוק. אנטואן גלימאר, נשיא ההתאחדות, אמר כי "אמצעי הרגולציה יקדם התפתחות הרמונית ומתמשכת של שוק מבטיח, ויפתח אופקים חדשים לדמוקרטיזציה של הקריאה, להפצת יצירות רוחניות ולחדשנות בעריכה ובשיווק". ירון סדן, יו"ר התאחדות הוצאות הספרים בישראל, אמר כי הוא מקווה שגם בארץ תושלם סוף סוף החקיקה אותה יזמו חברי הכנסת זבולון אורלב וניצן הורוביץ. "הגיע הזמן שגם אצלנו ייעשה מעשה לאחר שנתיים של התלבטויות של הממשלה, וייחקק החוק שכל ענף הספרים מצפה לו כל כך".

מיה סלע

אופנה

בית הספר להנדסה ועיצוב "שנקר" פרסם אתמול את רשימת הזוכים בתואר עמיתי הכבוד. התארים יוענקו באירוע הגאלה השנתי שייערך בעוד שבוע בגעש, במסגרת תצוגת האופנה השנתית של בוגרי המחלקה לעיצוב אופנה. הזוכים בתארים השנה הם: גילה אלמגור, על תרומתה לעולם התרבות והאמנות; אנג'לה אהרנדטס, מנכ"לית חברת האופנה הבריטית "ברברי"; ויעקב רוזן, אשר הקים את המכון למחקר ופיתוח בתחום הבנייה הירוקה בשנקר. עם הזוכים בשנים הקודמות נמנו: מעצב האופנה ובוגר המחלקה לעיצוב אופנה אלבר אלבז, עיתונאית האופנה סוזי מנקס, הנשיא שמעון פרס, מעצבת האופנה דונה קארן, הנס שטרן ממייסדי המותג "ה. שטרן" ואיש העסקים דוד עזריאלי. בתצוגת בוגרי המחלקה לעיצוב אופנה יציגו השנה 50 בוגרים - מחזור הבוגרים הגדול ביותר בשנקר עד כה. אחד ממאפייני המחזור הבולטים הוא ריבוי תצוגות של קולקציות לגברים. עם אורחי הכבוד שיבואו השנה נמנים מעצב האופנה הבריטי ג'ונתן סונדרס; וקובי הלפרן, בוגר שנקר ומעצב ראשי בבית האופנה של אלי טהרי.

הילה אוחיון

כתבות מומלצות

לפיד. הכי ישראלי כי מסאפר יטא מצלצל לו מוכר, אבל הוא לא יזכור בדיוק מאיפה

מה ישראלי בעיני? יאיר לפיד. הוא תמצית השחצנות וההכחשה

ליעד. ממשיך להיות תמים

חתונמי טמנה מוקשים לזוג החלש ביותר, וכצפוי הוא התרסק על המסך

סלט "אורז" בר, קישואים ונענע

ליד המנה העיקרית, או במקומה: 16 סלטים עם אורז שהולכים טוב עם קיץ

חגית משולם

אחרי שנים של המתנה לדיור ציבורי, שתי אמהות נואשות עשו צעד קיצוני

חסון. נמצאת שלב אחד לפני האשמת בנט בכך שהוא מחריש במבה

רגע לפני שכבר לא יהיה במי לחבוט, איילה חסון שפכה את כל הזעם שלה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ