זהירות, קיץ: כך תגנו על עור הפנים בעונה החמה

החום, הלחות והקרינה כבר כאן. איך מגינים על הפנים, העור והשיער

דורית לנדס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דורית לנדס

הפנים, הגלויים תמיד, זקוקים להגנה במשך כל ימות השנה, ואשר לחלקי הגוף האחרים, רצוי להימשח בתכשיר הגנה החל בימים הראשונים שמפשילים שרוולים. אורך חייהם של תכשירי ההגנה קצר יותר מאשר 12 החודשים כמצוין בדרך כלל על האריזה, מכיוון שהם סופגים חום וקרינה גם כשהם בתוך התיק או בתוך מגירה במכונית. לכן מוטב לא לשמור אותם במשך החורף.

בין התמריצים לקניית תכשירים חדשים: החידושים שנוספו, מרקמים נעימים יותר, תרסיסים קלים יותר ובראש ובראשונה ההיצע הגדול של מוצרים המכילים מסנני קרינה בעלי מקדם הגנה מס' 50; אם כי אפילו זה לא מקנה הגנה אלא לשעות אחדות וחשוב לחזור ולהימשח לאחר טבילה במים או כאשר מזיעים.

העור החשוף פגיע במיוחד בקיץ לרדיקלים החופשיים שמזרזים את הופעת הקמטים; תכשירים רבים מכילים חומרים שאמורים לסכל או לצמצם את השפעתם הרעה, ורצוי גם להגדיל את צריכת הפירות והירקות (אך לא את צריכת הסוכר) המיטיבים עם העור - אגוזי מלך, דגים ושמנים עתירי חומצות שומן, עגבניות, אוכמניות, תרד, ברוקולי, פלפלים, ענבים. וכדאי לזכור שאלכוהול מייבש את העור ומגביר את פגיעתם של הרדיקלים החופשיים.

טיפוח לפנים

בשל החום והלחות העור דוחה את המרקמים הכבדים והמסוככים של החורף ודורש תכשירי לחות קלים. צעירות יכולות להסתפק בלחות קלה עם מסנן קרינה, אך נשים בוגרות, וכן נשים שעורן נוטה ליובש בכל ימות השנה ובנות כל הגילים ששוהות שעות רצופות בסביבה ממוזגת (המייבשת את העור), צריכות להתאים את התכשיר לתנאי הסביבה.

מקדם הגנה מס' 15 מופיע במרבית תכשירי הלחות והמייקאפ, וזה כשנתיים קיימים בשוק תכשירי לחות רבים (משל יצרניות כלנקום, גרלן, ארדן, ד"ר מיוראד, לה פריירי) המכילים מסנן קרינה בעל מקדם הגנה גבוה, מס' 30.

כאשר נמשח תכשיר מייקאפ מעל התחליב או קרם הלחות, העור עשוי לקבל את הלחות הדרושה לו במשך שש ואף שמונה שעות; לפחות בחלקו הראשון של היום יזכה אף להגנה טובה מהשמש. עם זאת, יש לזכור כי החבירה בין לחות לתכשיר מייקאפ, שבשניהם יש מסנן קרינה, אינה מעלה את רמת ההגנה פי שניים; מדענים קבעו, כפי שדווח במדור זה, כי מקדם ההגנה של שני התכשירים הנמשחים זה על זה הוא הממוצע של השניים.

בתחילת השנה הופיעו שלושה תכשירי מייקאפ מעולים מתוצרת לנקום, גרלן ואיב סן לורן ובכולם מקדם הגנה מס' 20, אבל מקדמי ההגנה של התכשירים הקלילים שנועדו לקיץ הורדו דווקא, וההסבר לכך הוא דרישת השוק למרקמים קלילים יותר ויותר. ב"פוטופרפקשן לייט" (ז'יוונשי) מקדם ההגנה הוא מס' 10 בלבד. "דייוור שיר טינט" (לאודר) המשלב בין תכשיר הלחות ליום ושכבת מייקאפ קלילה מכיל מקדם הגנה מס' 15 וכן במייקאפ "פרפקט ריפיינינג" (שיסיידו). כך גם מייקאפ בפודרה, אידיאלי לעור שמנוני, "סופרבלנסד פאודר מייקאפ" (קליניק) המוצע בארבעה גוונים ומחירו 225 שקל.

תכשיר לחלוח קל שהופיע לקראת הקיץ הוא "10Q לייט" מסדרת "ויסאז'" (ניוויאה) עם מקדם הגנה מס' 15 - 200 שקל ל-50 מ"ל. במשך היום רצוי להרבות בשתיית מים, וטוב לרסס את הפנים בתרסיס מים מינרליים שמרענן את העור ולא מפריע לאיפור, בתנאי שלא נוגעים בפנים, כמובן. היצרניות וישי ואוון מציעות בקבוקי תרסיס כאלה, ובאחרונה נוסף בקבוקון שתכולתו 50 מ"ל בלבד (לה רוש פוזה) הנישא בקלות בכל תיק ומחירו 25 שקל.

כדאי לחכות לסדרת טיפוח חדשה של לנקסטר, "סן אייג' קונטרול" למניעת נזקים עתידיים ובה, בין היתר, תכשיר עם מקדם הגנה 30 לשפתיים, וגם קרם לחות, הגנה ושיקום לעור בוגר; לסרום חדש לסדרת "רדיאנס" (לה פריירי) ולצדו תחליב לחות עם מקדם הגנה מס' 30; לג'ל "מויסצ'ר סרג'" (קליניק) עם מייקאפ שקוף ללא צבע, מקדם הגנה 15; לתכשירי הרחצה והלחות של מותג אורגני חדש, "מלויטה", המיובא מצרפת על ידי יבואנית ל'אוקסיטן; לתיקים קטנים של מאק "סייזד טו גו" ובהם כל צורכי הטיפוח ערוכים ומוכנים לנסיעה: תכשירי ניקוי לעור ולעיניים, מטליות לחות, קרם לחות, קרם לחות שמוסיף זוהר לעור וגם נוזל לאיזון עור שמנוני.

איפור

ההתפרצות הצבעונית העליזה נמשכת: אפשר להיות פרפר, אפשר להיות ציפור, לא צריך תעוזה כדי לשלב סגול וכתום, צהוב וורוד, אדום ופוקסיה, ירוק וכחול בוהק. הססגוניות הזאת ניכרת במיוחד בצבעי הציפורניים והשפתיים.

לוריאל מציעה גלוסים ולכות בצבעים עזים - מחיר הלכות 18 שקל עד סוף יוני ואחר כך 35, ואילו הגלוסים, בשלל גוני סגול, ורוד וכתום, נמכרים ב-50 שקל עד סוף יוני ואחר כך ב-95. ג'ייד הוסיפה תשע לכות חדשות להיצע - 50 שקל הבקבוקון. השפתונים החדישים של לאודר (145 שקל) וגרלן (233 שקל) מרהיבים; אוסף השפתונים של דיור שהופיע עוד באביב ראוי לכל שבח, ו"24", השפתון העמיד של לוריאל, מוצלח מאוד.

כדאי לחכות לקופסת "טרקוטה מוזאיס" (גרלן), לברונזר של פופה, לשני ברונזרים מתוחכמים (לנקום), "ברונזינג בלאש" דו-גוני (לאודר), לשישיות הצלליות של לאודר, לצללית הסגולה-כהה ולכחולה העזה מסדרת "אינפאליבל" (לוריאל), לתוחם עיניים עיפרון בדואו זהב ברונזה מסדרת "ברונז גודס" (לאודר) ול"צ'אבי סטיק", שפתון-עיפרון בשישה גוונים.

תכשירים לשיער

היצרנית הישראלית סטייל ארומתרפיה פתחה את הקיץ בשתי סדרות מרשימות של תכשירי שיער משקמים, האחת מתבססת על שמן ארגן והאחרת על אשחר, המוכר גם כאובליפיחה; בשתיהן תוגברו התכשירים בשמן בוראז' נגד רדיקלים חופשיים: תחפיף - 20 שקל ל-400 מ"ל; מרכך, כנ"ל, לחות - 30 שקל ל-400 מ"ל, מסכה 40 שקל ל-500 מ"ל, שמן - 65 שקל ל-150 מ"ל. נסיינית ששיערה התייבש והתקשה לאחר חופשה בשמש דיווחה בהתרגשות על תכשירי הארגן: "אין עליהם".

קרם הזנה ללילה "דאב דמאג' תרפי" לשיקום שיער פגום (יובש, פיצול שערות, העדר ברק) ורענון שיער (אמור להחזיר לשיער חלבון ולחזק את השפעת השמפו והמרכך) - 35 שקל ל-120 מ"ל.

קרמים לגוף

מקלחות תכופות דורשות לחלוח תכוף. ארבעה קרמים לגוף מתוצרת גארנייה מלחלחים במיוחד, והם מוצעים בניחוחות פרי - מנגו, דבש, אלוורה וחמאת שיי. במשך יוני מחירם 20 שקל במקום 25 שקל ל-400 מ"ל. קרם גוף "מרמלדה" מסדרת "וג'טבל גרדן" הנושא את תווית אקוסרט, תו התקן האירופי למוצרים אורגניים - 250 שקל ל-150 מ"ל.

קרמי ידיים יעילים ולא יקרים מסדרת "נורוויג'יאן פורמולה" (ניוטרוג'ינה) נתונים בשפופרות קטנות, נוחות לנשיאה, ובהם קרם ידיים יום-יומי, נטול שומניות, עם מקדם הגנה מס' 25 - 40 שקל ל-50 מ"ל. יש גיוונים נוספים לקרם העשיר - כל אחד מהם עולה 35 שקל ל-50 מ"ל. קרם ידיים וקרם לכפות הרגליים מסדרת הספא של מינרליק מכילים מרכיבים שהופקו ממינרלים של ים המלח (ונושאים תווית "מוצר מורשה ים המלח"), 40 שקל ל-150 מ"ל כל אחד.

תכשירי שיזוף

תכשירי שיזוף עם מקדם הגנה מס' 50 בולטים בהיצע שהתחדש השנה. באחרונה נוספה סדרה חדשה לתכשירי סקין גארד הישראליים, שני תחליבים במרקם קל לבוגרים ושניים לילדים, ובהם מסנני קרינה עם מקדם הגנה 34 ו-50. התכולה של כל אחד 150 מ"ל - המחיר 60 ו-70 שקל בהתאמה. כן מוצע תרסיס שמקדם ההגנה שלו מס' 70 - 80 שקל ל-200 מ"ל.

אוון, יצרנית צרפתית שתכשיריה נטולי פרבן, היפואלרגניים, מכילים מרכיבים המגינים על העור מרדיקלים חופשיים, מציעה תחליב מעודן לפנים עם מקדם הגנה מס' 50 - 96 שקל ל-50 מ"ל; תחליב לילדים בעל אותו מקדם ובאותו מחיר, תרסיס לילדים שעורם רגיש ולבוגרים שעורם רגיש - 120 שקל ל-50 מ"ל כל אחד, ואפילו תכשיר הגנה מינרלי עם מקדם הגנה מס' 50 לעור הנוטה לאלרגיה - 96 שקל ל-50 מ"ל.

תכשירים יקרים ומעודנים מוצעים בסדרת ורזה (סטנדל, רק באפריל): שמן גוף לאחר שיזוף שנספג במהירות ואינו מכתים, ניחוחו נעים במיוחד - 165 שקל ל-125 מ"ל. יש גם תחליב לשיזוף עצמי - 100 שקל ל-125 מ"ל, וקרם גוף לאחר שיזוף - 100 שקל ל-125 מ"ל.

"אינסטנט סמות סלף טאנינג" מתוצרת קלרינס מוגדר כקרם מתקן למראה שזוף (204 שקל ל-30 מ"ל), להשיג בסופרפארם. יתרונו: כדוריות לוכדות לחות בעור ומתנפחות, ובתוך כך מחליקות את הקמטוטים, השיזוף אמור להופיע בצורה מדורגת והתוצאה טבעית. יש למשוח מדי יום עד שמשיגים את השיזוף הרצוי ואז מתחזקים אותו במשיחה כל יומיים-שלושה.

מבצע

ערכת נסיעה מוצלחת של ל'אוקסיטן: תרסיס לרענון הרגליים וכמה מוצרים בגודל 50 מ"ל מסדרת ורבנה - ג'ל רחצה, תחליב לגוף, תחפיף ומרכך שיער וכן סבון תואם, 50 גרם; קרם ידיים מחמאת שיי וקרם רגליים כנ"ל (תכולת כל אחד 10 מ"ל); מי פנים מבהירים מסדרת "אימורטל"; לגבר - קרם גילוח ואפטרשייב בגודל 10 מ"ל כל אחד וכן שמונה דוגמיות של פילינג וקרם פנים לאשה ולגבר - 170 שקל. עד סוף החודש בסניפי ל'אוקסיטן ודרך האתר.

כתבות מומלצות

מנהיג מפלגת חוק וצדק ירוסלב קצ'ינסקי בוורשה, בפברואר

האיש החזק בפולין לעג לטרנסים: "אני לא ולדיסלב, מעכשיו אני זושה"

מפגינה בעד הזכות להפלות מחוץ לבית המשפט העליון בוושינגטון

לא להאמין, אבל בחשיכה הזאת אפשר בכל זאת למצוא נקודת אור

מתוך "אלביס". בלי גילויים סנסציוניים

כמי שהיה עד לתופעת אלביס בשנות ה-50, אני ממליץ על צפייה בסרט

Myvatn, Iceland

הרוחות כמעט העיפו אותנו, הנוף פיצה על הכל: טיול בצפון איסלנד

הזמרת תמר אייזנמן
תל אביב 
תא
תא
מוסיקה
מוזיקה

"אני לא בת 21 שבאה לכבוש את התפוח הגדול. באתי לתת בו ביס"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ