6 מיליון ש' יוקצו למתנ"ס בקרית שמונה

ראש הממשלה נתניהו החליט להקצות סיוע ממשלתי שיאפשר את המשך פעילות המוסדות התרבותיים, בהם הספרייה והיכל התרבות

אלי אשכנזי-צרובה
אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלי אשכנזי-צרובה
אלי אשכנזי

משרד ראש הממשלה הודיע כי בהתאם להנחיית נתניהו, גובש פתרון שיאפשר את המשך פעילות המתנ"ס, הספרייה והיכל התרבות בקרית שמונה. ההחלטה תובא לאישור הממשלה בישיבתה הקרובה.

על פי ההחלטה, יוקצו שישה מיליון שקלים לטובת סיוע ממשלתי למרכזים קהילתיים באזורים סמוכי גבול וביישובים מאוימים, אשר נקלעו לחדלות פירעון. מטרת התמיכה היא לאפשר לגוף, כדוגמת המרכז הקהילתי בקרית שמונה, להסדיר חובותיו, כך שהפעילות החינוכית והתרבותית לטובת תושבי האזור - תימשך. ההצעה גובשה בשיתוף משרדי החינוך, האוצר, התרבות והספורט, הפנים ופיתוח הנגב והגליל ותרבות.

במטה המאבק של עיריית קרית שמונה החליטו אתמול בבוקר לחדש את איום השבתת העיר אם לא יימצא עד יום ראשון פתרון שיביא לפתיחת מוסדות התרבות המקומיים, כפי שהבטיח ראש הממשלה נתניהו ביום ראשון השבוע. בהודעה שיצאה מטעם המטה נמסר: "אנחנו מאמינים כי ראש הממשלה יעמוד בהבטחתו, ויחד עם זאת אנו מוכנים לצאת למאבק כדי לפתור את הבעיות אם אכן ההבטחות לא ימומשו". למרות ההודעה בדבר פתרון התקציב, לא הסירה העירייה את האיום. במטה איימו כי בשעות הבוקר ייחסמו הכניסות והיציאות מהעיר, ולא יתקיימו לימודים בבתי הספר.

כזכור, לפני שבוע נסגרה הספרייה העירונית בקרית שמונה בעקבות קריסת המתנ"ס בעיר (אליו מסונפת הספרייה), שנקלע לחובות של כ-9 מיליון שקלים. בסוף החודש אמור להיסגר גם היכל התרבות העירוני.

בפתח ישיבת הממשלה השבוע אמר נתניהו כי בתוך שבוע יימצא פתרון למשבר מוסדות התרבות והפנאי בקרית שמונה. בעקבות ההבטחה בוטלה שביתה שתוכננה בעיר על ידי מטה המאבק, אותו הקימו ראש עיריית קרית שמונה ניסים מלכה, חברי מועצת העיר, חברי ועד ההורים המרכזי, תעשיינים ותושבים. במטה אמרו כי "לאחר סגירת המתנ"ס, הספרייה העירונית ובימים הקרובים גם היכל התרבות, החליט ראש העיר לצאת למאבק ללא פשרות בממשלת ישראל, עד אשר תיפסק הפגיעה המתמשכת בקרית שמונה". כאמור, השביתה בוטלה וכעת צצה שוב מחדש.

במקביל, מחר בשעה 13:00 צפויה לצאת מכיכר רבין בתל אביב "שיירת ההצלה" שתגיע לקרית שמונה ב-18:00, ובה מכוניות עמוסות ספרים מדוכני שבוע הספר ברחבי הארץ, וספרים שתרמו סופרים רבים ובהם דויד גרוסמן, אתגר קרת וצרויה שלו. הספרים יופקדו בידי העירייה, ויועברו לספרייה כשזו תפתח. נפתלי רז, יוזם הפרויקט, אמר אתמול כי "בשעה שמתרגלים את העורף, ראוי שהממשלה תבין שחוסנו של העורף מתבטא גם בחוסן חברתי. סגירת הספרייה בקרית שמונה פוגעת בחוסן החברתי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ